Рішення
від 09.09.2010 по справі 2-4138/10
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

м. Старокостянтинів, вул. Миру, 9, 31100, (03854) 3-23-40

№ 2-413 8\10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2010 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої-судді ОСОБА_1 при секретарі Пшенична В.С

розглянувши в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконними стягнення недоплаченої надбавки до пенсії, як дитині війни,

встановив:

В червні 2010 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконними та стягнення недоплаченої надбавки до пенсії, як дитині війни, за 2008 - 2009 роки. В обгрлтлуъання заявлених позовних вимог посилається на те, що вона є дитиною війни відповідно до Закон ' України "Про соціальний захист дітей війни", а тому в силу ст.6 вищезазначеного Закону має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яку відповідач в добровільному порядку їй не виплачує.

Позивачка в судове засідання не з»явилась, розгляд справи просить проводити у її відсутності.

Відповідач, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання свого представника не направив, натомість подав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Зазначені обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи паспортними даними позивачки та відповідною відміткою у пенсійному посвідченні.

В силу ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мініматьної пенсії за віком.

Законом України від 28 грудня 2007 року „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України,, було внесено зміни до Закону України „Про соціальний захист дітей війни,, та статтю 6 цього Закону викладено в такій редакції: „Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту,,) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни...,, Зазначені зміни набрали чинності з 01 січня 2008 року.

Згідно Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет) зміни щодо розміру пенсії дітям війни визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Такими чином, з 01 січня 2008 року по 22 травня 2008 року застосуванню до спірних правовідносин підлягали приписи Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України,,.

Враховуючи положення Конституції України щодо дії нормативно-правових актів у часі, положення статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни,, в редакції цього Закону від 18 листопада 2004 року, поновили свою дію з 22 травня 2008 року.

Отже, саме з 22 травня 2008 року позивачка має право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, а тому управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі зобов’язано провести їй перерахунок пенсії за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно з врахуванням зазначеної надбавки.

У 2009 році стаття 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" діяла в редакції від 18.11.2004 року і будь-які зміни у неї не вноситись.

Статтею 71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік,, Кабінету Міністрів України надавалось право у 2009 ропі встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Однак, її дія не поширюється на спірні правовідносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України „Про соціальний захист дітей війни,, залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата у 2С )9 році дітям війни підвищення до пенсії повинні здійснюватись відповідно до норм Закону України „Про соціальний захист дітей війни,,. Тому, позивачка за період з 01 січня 2009 р:к> по 3' грудня 2009 року включно має право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 308 о мінімальної пенсії за віком.

З врахуванням викладеного, суд вважає, що дії управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі щодо відмови позивачці у нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії не відповідають вищезазначеним нормативним положенням, а тому їх слід визнати незаконними.

Звертаючись до суду з даним позовом, ОСОБА_2 просила поновити їй строк звернення до суду за захистом свого порушеного права. Однак, суд вважає, що строк звернення позивачкою не пропущено, виходячи з наступного. У відповідності до ст.46 ч.2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Також, частиною 2 статті 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Таким чином, трирічний строк звернення до суду, встановлений ст. 257 ЦК України у даному випадку не застосовується.

При вирішення питання про розподіл судових витрат, суд виходить із положень ст. 88 ЦПК України та п.34 ч.І ст.4 Декрету' Кабінет Міністрів України «Про Державне мито», і стягує на користь позивачки лише суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, суд

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_2 задоволити частково.

Визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі щодо відмови ОСОБА_2 у нарахуванні та виплаті підвищення до пенсії, як дитині війни.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з врахуванням її права на підвищення пенсії, як дитині війни, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни» за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2009 року включно з урахуванням фактично отриманих сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі на користь ОСОБА_2 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення09.09.2010
Оприлюднено09.08.2016
Номер документу59481062
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-4138/10

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 14.07.2010

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Клочко О. В.

Рішення від 03.12.2010

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Назаренко О. В.

Ухвала від 15.02.2010

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

Ухвала від 08.07.2010

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Білоусова О. М.

Рішення від 23.12.2010

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Крамаренко Т. В.

Рішення від 27.08.2010

Цивільне

Великоновосілківський районний суд Донецької області

Дурач О. А.

Рішення від 09.09.2010

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Ухвала від 15.07.2010

Цивільне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Котьо І. В.

Рішення від 01.10.2010

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Лихосенко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні