Ухвала
від 02.08.2016 по справі 757/37042/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/37042/16-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2016 року

Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , погодженого з прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42016100000000615,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , діючи у межах досудового розслідування, внесеного 22.06.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016100000000615, звернувся до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням, погодженим з прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури міста Києва ОСОБА_4 та просив надати у кримінальному провадженні №42016100000000615 від 22.06.2016 слідчим групи слідчих прокуратури міста Києва ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках: № НОМЕР_1 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), № НОМЕР_1 (ЄВРО), № НОМЕР_1 (ДОЛЛАР США) - ТОВ «ГЛОБАЛ СОЛЮШЕНС» (код ЄДРПОУ 39458563);

- рахунках № НОМЕР_2 (ДОЛАР США), № НОМЕР_2 (ЄВРО), № НОМЕР_2 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), - ТОВ «ЛЮКС-ПРАЙМ» (код ЄДРПОУ 40262349);

- рахунку № НОМЕР_3 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ) відносно клієнта Банку - ТОВ «ВЕЙТОН» (код ЄДРПОУ 39607685), відкритих в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» (МФО 320854), юридична адреса: м. Київ, Контрактова площа 10 а.

Зупинити видаткові операції по вищевказаних рахунках за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків, пов`язаних з виплатою заробітної плати.

Після пред`явлення ухвали, кошти на зазначених рахунках заарештувати негайно, про що зобов`язати службових осіб вказаної банківської установи зробити відмітку в ухвалі суду із вказівкою дати й часу її надання в банківську установу, а також дати, часу її виконання й суми арештованих коштів.

Зобов`язати службових осіб вказаної банківської установи направляти виписки (довідки) із зазначенням даних про зміну суми грошових коштів на вищезазначених рахунках із вказівкою суми залишку, дати і часу зміни до Першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва розташованого за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, буд. 114.

Слідчий посилався на таке: Першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури міста Києва провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016100000000615, внесеному 22.06.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом того, що службові особи територіальних органів ГУ ДФС України, діючи за попередньою змовою групою осіб з окремими громадянами України забезпечують діяльність протиправного фінансового механізму та отримують незаконну грошову винагороду від фізичних осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2015-2016 p.p. окремими громадянами України за попередньо змовою зі службовими особами територіальних органів ДФС України, організовано діяльність протиправного фінансового механізму, з метою надання підприємствам реального сектору економіки послуг з формування неправомірного податного кредиту, тобто ухилення від сплати податків, а також незаконної конвертації безготівкових грошових коштів у готівку шляхом укладення нікчемних угод.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, діяльність вищевказаного протиправного фінансового механізму здійснюється з використанням наступних підприємств: TOB «Люкс-Прайм» - код 40262349, податкова адреса: м. Київ, вул. Зоологічна, буд. 4А, кв. 139; TOB «Глобал Солюшенс» - код ЄДРПОУ 39458563, податкова адреса: м. Київ, вул. Гоголівська, буд. 32Б, відкрито рахунки НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 в Чернівецькій філії ; TOB «Вейтон» - код 39607685, податкова адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, буд. 72, кв. 328/1; TOB «Камден» - код 39935901, податкова адреса: м. Київ, вул. Полтавська, буд. 9, кв. 15; TOB «Атенас» - код 39858120, податкова адреса: м. Київ, пров. Артилерійський, буд. 5А, кв. 6; TOB «Атлас Технології» - код ЄДРПОУ 39437894, податкова адреса: м. Київ, вул. Мельникова, буд.18Б, кв.3 TOB «Десепшн Груп» - код ЄДРОПУ 39787689, податкова адреса: м. Київ, вул. Михайлівська, буд. 24А, TOB «Аріленд» - код 37080736, податкова адреса: м. Київ, вул. Печенізька, буд. 8; TOB «Астер Трейд» - код 39439011, податкова адреса: м. Київ, вул. Мельникова, буд. 18Б, кв.(офіс) 3, ТОВ «Реал-Консалт Плюс» - код 39659288, податкова адреса: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Крюковщина, вул. Зоряна, 28; ТОВ «Вантаж Груп» код ЄДРПОУ 39141231, податкова адреса: м. Київ, вул. Мельникова, 12, ТОВ «Укрпорлент» код ЄДРПОУ 40613974, податкова адреса: м. Київ, вул. Звіринецька, 63; ТОВ «Кенбіз» код ЄДРПОУ 39880638, Київська область, м. Біла Церква, вул. Глиняна, буд. 45А, кв. 7; ТОВ «БЦ Сіті Буд Проджект», код ЄДРПОУ 40037387, Київська область, м. Біла Церква, вул. Глиняна, 45 А, кв. 7.

При цьому, перелічені вище товариства зареєстровані на номінальних керівників та засновників, у тому числі із числа учасників протиправної схеми, які реального відношення до їх фінансово-господарської діяльності не мають.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що на рахунки вищевказаних суб`єктів господарювання, які відкриті у ПАТ«ПУМБ» (МФО 334851), ПАТ «Діамантбанк» (МФО 320854), Чернівецькій філії ПАТ «КБ «Приватбанк» (МФО 356282) та інших банківських установах, перераховують кошти замовники протиправних послуг з різних регіонів України, переважно із числа підприємств агропромислового сектору економіки, в т.ч. експортерів агропродукції.

У подальшому, отримані безготівкові кошти, організатори оборудки переводять на підконтрольні їм рахунки фізичних осіб, відкриті, у ПАТ «КБ «Приватбанк», з яких вони знімаються готівкою та, за відрахування відповідних відсотків, видаються представникам підприємств-замовників.

Також встановлено, що вказані операції являються безтоварними, носять фіктивний характер, не мають під собою економічного змісту та за безпосереднього сприяння службових осіб територіальних органів ДФС України, вчиняються виключно з метою незаконного обготівкування, ухилення від сплати податків.

Разом з тим, членами групи за рахунок імпортерів TOB «Люкс-Прайм», TOB «Глобал Солюшенс» безпідставно формується податковий кредит для інших задіяних в схемі фіктивних підприємств, які за документами виступають постачальниками товарно-матеріальних цінностей та послуг за завищеною вартістю суб`єктам господарювання, які в подальшому отримують право відшкодування ПДВ з державного бюджету.

Зокрема в ході досудового розслідування встановлено, що TOB «Люкс-Прайм» та TOB «Глобал Солюшенс» використовуються для легального ввезення на митну територію України на користь третіх осіб товарів рослинної групи (насамперед овочів і фруктів) з метою їх реалізації на оптово-роздрібних базах (ринках) за готівку. В подальшому, вказані товариства тільки за документами, без наявності реального товару, здійснюють його постачання на користь власних фіктивних підприємств з метою надання виду законності наступних фінансових операцій, пов`язаних з протиправним переведенням безготівкових коштів у готівку та легалізації ТМЦ придбаних кінцевими контрагентами за готівку.

Загальний обсяг незаконних фінансових операцій, що здійснюється вказаним «конвертаційним» центром щомісячно складає близько 30-35 млн. грн.

В ході досудового розслідування допитаний як свідок заступник начальника 3 відділу 1 управління ГУ БКОЗ СБ України ОСОБА_13 показав, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, наступних осіб, причетних до вчинення протиправної діяльності та їх рольову участь:

- ОСОБА_14 є організатором незаконного фінансового механізму.

ОСОБА_15 , який виконує функції по підготовці фінансово-господарської документації по взаємодії фіктивних підприємств з контрагентами, організовує зняття готівки в касах банківських установ та передачу її замовникам в м. Чернівці;

- ОСОБА_16 , яка відповідає за ведення бухгалтерської документації фіктивних підприємств, підготовку та подання їх податкової звітності до податкових органів.

- ОСОБА_17 , яка займається веденням бухгалтерської документації та підготовкою податкової звітності підприємств-імпортерів, які використовуються для прикриття незаконної діяльності;

- ОСОБА_18 , який систематично виконує функції по передачі замовникам протиправних послуг готівки та фінансово-господарських документів фіктивних підприємств в м. Києві;

- ОСОБА_19 , який безпосередньо знімає готівку в касах банківських установ, періодично виконує функції кур`єра по передачі документів і готівкових коштів клієнтам «конвертаційного» центру;

- ОСОБА_20 , який займається підготовкою необхідних документів для реєстрації фіктивних підприємств, організовує оренду офісних приміщень, періодично знімає готівку в касах банківських установ та передає її замовникам;

- ОСОБА_21 є одним із організаторів протиправної діяльності,

- ОСОБА_22 , який займається розмитненням товарів підконтрольних групі підприємств-імпортерів та формуванням необхідних документів для подальшого проведення безтоварних операцій на користь третіх осіб;

- ОСОБА_23 , який виступає посередником при вирішенні окремих питань з керівництвом ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві;

- ОСОБА_17 , яка займається веденням бухгалтерської документації та підготовкою податкової звітності підприємств-імпортерів, які використовуються для прикриття незаконної діяльності;

- ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який займається юридичним супроводженням діяльності фіктивних підприємств, а також відповідає за зберігання їх печаток та окремих документальних матеріалів в конспіративних місцях, а також безпосередньо готує фінансово-господарські документи, необхідні для протиправних фінансових операцій.

- невстановлені службові особи ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві, які зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, надають сприяння незаконній діяльності, внаслідок чого інтересам держави завдаються значні збитки.

Крім того, в ході допиту як свідка заступник начальника 3 відділу 1 управління ГУ БКОЗ СБ України ОСОБА_13 показав, що організаторами незаконної діяльності отримано згоду від громадян ОСОБА_25 (ІПН НОМЕР_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_26 (ІПН НОМЕР_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_27 (ІПН НОМЕР_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ), ОСОБА_28 (ІПН НОМЕР_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ) та ОСОБА_29 (ІПН НОМЕР_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ) про реєстрацію (перереєстрацію) на їх ім`я низки нових підконтрольних підприємств, в яких вони за щомісячну грошову винагороду виступатимуть номінальними (без мети зайняття підприємницькою діяльністю) директорами та засновниками.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «ГЛОБАЛ СОЛЮШЕНС» (код ЄДРПОУ 39458563) відкрито рахунки № НОМЕР_1 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), № НОМЕР_1 (ЄВРО), № НОМЕР_1 (ДОЛЛАР США) в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» (МФО 320854), юридична адреса: м. Київ, Контрактова площа 10 а;

ТОВ «ЛЮКС-ПРАЙМ» (код ЄДРПОУ 40262349) відкрито рахунки № НОМЕР_2 (ДОЛАР США), № НОМЕР_2 (ЄВРО), № НОМЕР_2 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ) в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» (МФО 320854), юридична адреса: м. Київ, Контрактова площа 10 а;

ТОВ «ВЕЙТОН» (код ЄДРПОУ 39607685) відрито рахунок № НОМЕР_3 в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» (МФО 320854), юридична адреса: м. Київ, Контрактова площа 10 а.

Враховуючи те, що грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «ГЛОБАЛ СОЛЮШЕНС» (код ЄДРПОУ 39458563), ТОВ «ЛЮКС-ПРАЙМ» (код ЄДРПОУ 40262349), ТОВ «ВЕЙТОН» (код ЄДРПОУ 39607685) є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Крім того, кошти розміщені на вказаному рахунку, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, у відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «ГЛОБАЛ СОЛЮШЕНС» (код ЄДРПОУ 39458563), ТОВ «ЛЮКС-ПРАЙМ» (код ЄДРПОУ 40262349), ТОВ «ВЕЙТОН» (код ЄДРПОУ 39607685) можуть відповідати критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Крім того, арешт вказаного рахунку, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, надасть можливість забезпечення конфіскації майна як виду покарання, оскільки санкцією ч. 2 ст. 364 КК України передбачено наступне покарання у виді позбавленням волі на строк трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На підставі вказаного слідчий ОСОБА_3 просив клопотання задовольнити.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч. 4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 96-1 КК України спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Враховуючи вищевикладене, те, що є достатні підстави вважати, що майно, набуте кримінально протиправним шляхом, в провадженні можливе застосування спеціальної конфіскації, з метою збереження речових доказів, а також з метою забезпечення можливої спеціальної конфіскації майна, наявні підстави для накладення арешту на вищевказані кошти, шляхом заборони будь яких видаткових операцій по рахунку, а також те, що та слідства є підстави вважати, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, зникнення цього майна.

Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

Разом з тим, виходячи із положень ст. ст. 170, 173 питання щодо зобов`язання банківської установи повідомляти правоохоронні органи усно та письмово про суму коштів, що знаходяться на цьому рахунку, за першим запитом слідчого на час його надання, виходить за межі повноважень слідчого судді при розгляді питання про арешт майна. У зв`язку з викладеним слідчий суддя приходить до висновку про необхідність залишення без задоволення клопотання в цій частині.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя

УХ В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , погоджене з прокурором першого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури міста Києва ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42016100000000615 задовольнити.

Накласти у кримінальному провадженні № 42016100000000615 арешт на кошти, які знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), № НОМЕР_1 (ЄВРО), № НОМЕР_1 (ДОЛЛАР США) - ТОВ «ГЛОБАЛ СОЛЮШЕНС» (код ЄДРПОУ 39458563);

- рахунках № НОМЕР_2 (ДОЛАР США), № НОМЕР_2 (ЄВРО), № НОМЕР_2 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), - ТОВ «ЛЮКС-ПРАЙМ» (код ЄДРПОУ 40262349);

- рахунку № НОМЕР_3 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ) відносно клієнта Банку - ТОВ «ВЕЙТОН» (код ЄДРПОУ 39607685), відкритих в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» (МФО 320854), юридична адреса: м. Київ, Контрактова площа 10 а.

Зупинити видаткові операції по вищевказаних рахунках за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та видатків, пов`язаних з виплатою заробітної плати.

Після пред`явлення ухвали, кошти на зазначених рахунках заарештувати негайно, про що зобов`язати службових осіб вказаної банківської установи зробити відмітку в ухвалі суду із вказівкою дати й часу її надання в банківську установу, а також дати, часу її виконання й суми арештованих коштів.

Зобов`язати службових осіб вказаної банківської установи направляти виписки (довідки) із зазначенням даних про зміну суми грошових коштів на вищезазначених рахунках із вказівкою суми залишку, дати і часу зміни до першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва розташованого за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, буд. 114.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва.

Слідчий суддя

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.08.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу59510628
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/37042/16-к

Ухвала від 02.08.2016

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні