Ухвала
від 08.08.2016 по справі 920/437/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

08.08.2016 Справа № 920/437/15

Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Лєпкової І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/437/15, порушеної за заявою кредитора - Державної податкової інспекції у м. Сумах до боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» (40030, м. Суми, вул. Новомістенська, буд. 26, кв. 5, код 34452064) про визнання банкрутом,

Представники сторін:

Від кредитора - ДПІ у м. Сумах - Притула Д.А.;

Ліквідатор - Савочка А.А.

ВСТАНОВИВ :

Ухвалою господарського суду Сумської області від 30.03.2015 порушено провадження у справі № 920/437/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» відповідно до ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон).

Постановою суду від 09.07.2015 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Савочку А.А.

Відповідно до ст. 46 Закону ліквідатор подав до суду на затвердження звіт і ліквідаційний баланс банкрута.

19.05.2016 до суду надійшло клопотання № б/н від 18.05.2016 ліквідатора Савочки А.А., в якому просить суд при винесенні ухвали про припинення провадження у справі зобов'язати ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» закрити наявні банківські рахунки ТОВ «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт», відкриті в цій установі банку.

03.06.2016 до суду надійшло клопотання № б/н від 03.06.2016 ліквідатора Савочки А.А. про затвердження оплати послуг та витрат арбітражного керуючого.

Ухвалою суду від 29.07.2016 розгляд справи призначено в судове засідання на 08.08.2016.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

Щодо клопотання ліквідатора про затвердження оплати послуг і витрат арбітражного керуючого.

До суду надійшло клопотання ліквідатора Савочки А.А., в якому просить суд затвердити оплату послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, ліквідатора) в справі № 920/437/15 за період з 30.03.2015 по 01.05.2016 в загальній сумі 34228,00 грн., з яких: оплата послуг розпорядника майна становить 7308,00 грн., оплата послуг ліквідатора - 26920,00 грн. і стягнути з ініціюючого кредитора ДПІ у м. Сумах на його користь основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора у цій справі в загальному розмірі 34228,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.

Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого та відшкодування його витрат, понесених під час виконання повноважень у справі про банкрутство, визначено положеннями статті 115 Закону про банкрутство.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника.

Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття господарським судом процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора, а її розмір не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень ліквідатора.

Положеннями частини 5 статті 115 Закону визначено джерела сплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого, а саме: за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.

Згідно з частиною 6 статті 115 Закону кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Відповідно до частини 7 статті 115 Закону ліквідатор щомісяця звітує перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвало, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Ухвалою суду від 30.03.2015 по справі № 920/437/15 встановлено розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць здійснення ним повноважень шляхом її авансування заявником.

На засіданні комітету кредиторів 02.06.2016 було прийнято рішення щодо схвалення звіту арбітражного керуючого Савочки А.А. про нарахування і виплату грошової винагороди в сумі 34228,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку задовольнити клопотання арбітражного керуючого Савочки А.А. та затвердити оплату послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, ліквідатора) в сумі 34228,00 грн.

З огляду на встановлене та взявши до уваги обставини відсутності коштів від реалізації майна боржника на проведення ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про покладення обов'язку зі сплати грошової винагороди арбітражного керуючого Савочки А.А. на кредитора ДПІ у м. Сумах.

Щодо звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.

Відповідно до вимог ст. 46 Закону ліквідатор банкрута Савочка А.А. подав до господарського суду Сумської області на затвердження звіт та ліквідаційний баланс банкрута, з яких встановлено, що ліквідатором були вчинені всі необхідні дії для виявлення ліквідаційної маси боржника для погашення вимог кредиторів.

У судовому засіданні представник кредитора ДПІ у м. Сумах не заперечував проти затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.

У відповідності до ч. 2 ст. 41 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, повноваження щодо прийняття до свого відання майна боржника, забезпечення його збереження; проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута; пред'явлення до третіх осіб вимог щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; ведення реєстру вимог кредиторів тощо.

Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Судом встановлено, що ліквідатором були вчинені всі необхідні дії щодо з'ясування факту відсутності коштів на рахунку боржника у ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» (том 2, а.с. 1) щодо направлення запитів та отримання інформації про залишок коштів на рахунках боржника та можливості закриття рахунків ( том 1, а.с. 226, 244), звіт і ліквідаційний баланс відповідають вимогам ст. 46 Закону.

У ході ліквідаційної процедури було встановлено, що згідно з наданих на запити ліквідатора довідок за банкрутом сільськогосподарська техніка, транспортні засоби, великовантажні та інші технологічні транспортні засоби не зареєстровані, нерухоме майно та земельні ділянки за банкрутом не обліковуються, що підтверджується довідками Регіонального сервісного центру в Сумській області МВС України, Держінспекції сільського господарства у Сумській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області, Управління Держпраці у Сумській області.

19.05.2016 до суду надійшло клопотання ліквідатора, в якому просить суд зобов'язати ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» закрити наявні банківські рахунки ТОВ «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» у відповідності до абз. 7 п. 20.1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах.

До суду надійшли письмові пояснення № 159-2-0-00/517 від 03.06.2016 ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» в яких зазначено, що клопотання арбітражного керуючого Савочки А.А. про зобов'язання Банк закрити банківські рахунки банкрута без додаткових дій по переоформленню карток з підписами та відбитками печатки та без його особистої участі є незаконним та необґрунтованим і задоволенню не підлягає.

У зв'язку з відсутністю у боржника майнових активів вимоги ініціюючого кредитора Державної податкової інспекції у м. Сумах в сумі 2674242 грн. 11 коп. залишились непогашеними. Інших кредиторів виявлено не було.

Частиною 5 статті 45 Закону передбачено, що вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

У відповідності до п.п. 20.1, 20.5 п. 20 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 р. №492 поточні рахунки клієнтів банків закриваються, зокрема: на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законом покладено функції щодо припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (за заявою ліквідатора, голови або члена ліквідаційної комісії, управителя майна тощо).

Банк закриває поточний рахунок юридичної особи на підставі документа, виданого державним реєстратором в порядку, установленому законодавством України, який підтверджує державну реєстрацію припинення юридичної особи або на підставі інформації, отриманої з Єдиного державного реєстру у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредитороів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

На підставі викладеного, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню судом, юридична особа - банкрут - ліквідації, а провадження у справі підлягає припиненню.

Керуючись ст. ст. 46, 83, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання арбітражного керуючого Савочки А.А. по справі № 920/437/15, затвердити оплату послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, ліквідатора) по справі № 920/437/15 за період з 30.03.2015 по 01.05.2016 в загальній сум 34228 грн. 00 коп.

2. Стягнути з Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області (40000, площа Покровська, буд. 2, м. Суми, код ЄДРПОУ 39563287) на користь арбітражного керуючого Савочки Андрія Анатолійовича (свідоцтво № 554 від 08.05.2013 про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), видане Міністерством юстиції України, ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1; р/р НОМЕР_2 в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299) основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна та ліквідатора у справі № 920/437/15 в сумі 34228 (тридцять чотири тисячі двісті двадцять вісім) гривень 00 копійок.

3. Видати наказ на виконання даної ухвали.

4. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - товариства з обмеженою відповідальністю «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» (40030, м. Суми, вул. Новомістенська, буд. 26, кв. 5, код 34452064).

5. Ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» (40030, м. Суми, вул. Новомістенська, буд. 26, кв. 5, код 34452064) як юридичну особу.

6. Провадження у справі припинити.

7. Зобов'язати публічне акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» (01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9) закрити наявні банківські рахунки товариства з обмеженою відповідальністю «Дистриб'юторська компанія «Сервіс-Продукт» (40030, м. Суми, вул. Новомістенська, буд. 26, кв. 5, код 34452064).

8. Вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.

9. Ухвалу надіслати: кредитору, банкруту, державному реєстратору, органу державної статистики для припинення юридичної особи, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Сумській області, органу ДВС, ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».

СУДДЯ В.В. ЯКОВЕНКО

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення08.08.2016
Оприлюднено11.08.2016
Номер документу59515594
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/437/15

Ухвала від 08.08.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 29.07.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 22.07.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 07.07.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 09.06.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 03.06.2016

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 30.11.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 29.10.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 08.10.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні