Постанова
від 04.08.2016 по справі 823/853/16
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2016 року справа № 823/853/16

12 год. 20 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рідзеля О.А.,

при секретарі судового засідання - Мельниковій О.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ВКП «Сучасні Технології 2007» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

04.07.2016 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась державна податкова інспекція у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (далі - позивач) з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «ВКП «Сучасні Технології 2007» (далі - відповідач) в якій просить стягнути кошти відповідача, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на користь бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області у рахунок погашення податкового боргу у сумі 261 692 грн. 67 коп.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відповідач має непогашений податковий борг перед бюджетом у сумі 261 692 грн. 67 коп.

Представник позивача Покотілова І.Ю. у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, причин його неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без участі його представника не подав, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Розгляд справи розпочато у відкритому судовому засіданні, однак у зв'язку з прибуттям не всіх осіб, що беруть участь у справі, а також, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювати фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає про таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКП «Сучасні Технології 2007» (ТОВ «ВКП «Сучасні Технології 2007») зареєстроване, як юридична особа 28.11.2007, ідентифікаційний код 35579576 та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, ст. 44 Господарського кодексу України, ст. 16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків і зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (надалі за текстом - Кодекс № 2755).

Згідно ст. 15 Кодексу № 2755 платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до ст. 6 Кодексу № 2755 податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу. Відповідно Кодексу № 2755 плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів.

Кодексом № 2755 визначено обов'язок відповідача як платника податків самостійно обчислювати суму податкового зобов'язання та зазначати її в податковій декларації, що в обов'язковому порядку подається до територіального податкового органу (ст. 16). Відповідно до п. 56.11 ст. 56 Кодексу № 2755 грошове зобов'язання, що самостійно визначене платником податків, не оскаржується.

Згідно п. 57.1 ст. 57 Кодексу № 2755 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Пунктом 46.1. ст. 46 Кодексу № 2755 встановлено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п. 49.18. ст. 49 Кодексу № 2755 податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених пп. 49.18.4 та пп. 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Згідно п. 75.1 ст. 75 Кодексу №2755 контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п.123.1 ст.123 Кодексу №2755 у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених пп.пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 п.54.3 ст.54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Згідно п. 54.3 ст. 54 Кодексу №2755 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках (пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54).

За приписами п. 57.3 ст. 57 Кодексу №2755 визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Кодексу № 2755 передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Кодексу №2755 визначено, що податковим боргом визнається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого у порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Кодексу № 2755 орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 54.1 ст. 57 Кодексу № 2755 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що податковий борг з податку на додану вартість ТОВ «ВКП «Сучасні Технології 2007» у сумі 114874 грн. 82 коп. виник відповідно до:

- податкової декларації з податку на додану вартість від 19.06.2013 №9036215883 на суму 898 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 18.07.2013 №9043254949 на суму 1044 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 16.08.2013 №9050750055 на суму 24 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 06.09.2013 №9055575132 на суму 92 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 18.10.2013 №9066127095 на суму 1883 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 20.11.2013 №9074823232 на суму 595 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 18.12.2013 №9081535028 на суму 3649 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 17.01.2014 №9087679203 на суму 24713 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 19.02.2014 №9008043525 на суму 1680 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 19.03.2014 №9014479796 на суму 1265 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 16.04.2014 №9021008939 на суму 279 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 19.05.2014 №9028592925 на суму 5150 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 18.06.2014 №9034710403 на суму 12 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 16.07.2014 №9040580611 на суму 23 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 13.08.2014 №9046745139 на суму 5141 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 17.09.2014 №9053413916 на суму 32 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 15.10.2014 №9059007596 на суму 3289 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 19.11.2014 №9067364010 на суму 24 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 03.12.2014 №9070075772 на суму 15 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 14.01.2015 №9077664017 на суму 4 грн.;

- податкової декларації з податку на додану вартість від 21.02.2015 №9020245727 на суму 195 грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 20.04.2012 № 00001962301 на суму 116039 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача та не оскаржено у встановленому законодавством України порядку. Враховуючи зазначене, відповідно до п. 57.3 ст. 57 Кодексу №2755, визначене у вказаному податковому повідомленні-рішенні грошове зобов'язання є узгодженими.

Згідно пп. 129.1.1 п. 129.1 ст.129 Кодексу № 2755 після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

У зв'язку з простроченням погашення податкового зобов'язання відповідачу нарахована пеня з податку на додану вартість у сумі 366 грн. 35 коп.

Податковий борг з податку на прибуток ТОВ «ВКП «Сучасні Технології 2007» у сумі 146817 грн. 85 коп. виник відповідно до:

- податкової декларації з податку на прибуток від 02.03.2014 №9091022556 на суму 2981 грн.;

- податкової декларації з податку на прибуток від 28.02.2015 №9081294316 на суму 1084 грн.;

- податкової декларації з податку на прибуток від 10.03.2016 №9276026351 на суму 53 грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 20.04.2012 № 0001952301 на суму 145047 грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 12.09.2014 № 0006671501 на суму 596 грн. 20 коп.;

- податкового повідомлення-рішення від 03.06.2015 № 0003741501 на суму 239 грн. 80 коп.

Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою відповідача та не оскаржені у встановленому законодавством України порядку. Враховуючи зазначене, відповідно до п. 57.3 ст. 57 Кодексу №2755, визначені у вказаних податкових повідомленнях-рішеннях грошові зобов'язання є узгодженими.

Згідно пп. 129.1.1 п. 129.1 ст.129 Кодексу № 2755 після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

У зв'язку з простроченням погашення податкового зобов'язання з податку на прибуток відповідачу нарахована пеня у сумі 1297 грн. 45 коп.

Таким чином, загальна сума податкового боргу становить (114874,82 + 146817,85) 261692 грн. 67 коп.

Відповідно до ст. 41 Кодексу № 2755 органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Згідно ст. 59 Кодексу № 2755, позивачем направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від 29.03.2013 № 482-19.

Підпунктом 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 Кодексу № 2755 визначено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до довідки державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області від 16.06.2016 № 15880/23-01-27-0119, ТОВ «ВКП «Сучасні Технології 2007» має відкриті рахунки у банках (а.с.8).

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Зважаючи на обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, докази щодо їх підтвердження, керуючись актами законодавства щодо цих правовідносин, суд дійшов висновку, що у позивача є підстави для примусового стягнення з відповідача коштів у рахунок погашення податкового боргу у сумі 261692 грн. 67 коп. з рахунків у банках обслуговуючих відповідача та знаходить позов таким, що належить задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94, 159-163, 167, 185-187, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «ВКП «Сучасні Технології 2007» (18028, м. Черкаси, вул. Чайковського, 50, кв. 54, ідентифікаційний код 35579576) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у м. Черкасах Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 39497534) податковий борг у сумі 261692 (двісті шістдесят одна тисяча шістсот дев'яносто дві) грн. 67 коп.

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.А. Рідзель

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.08.2016
Оприлюднено15.08.2016
Номер документу59535041
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/853/16

Постанова від 04.08.2016

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

Ухвала від 07.07.2016

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні