ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел.230-31-34
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2009р. м.Київ № 29/230-А
За позовом Прокурора Святошинського району міста Києва в інтерес ах держави в особі Управлінн я Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва
До При ватного підприємства «Прися жний і К»
Про с тягнення 2689,08 грн.
Суддя Ковт ун С.А.
Представники учасникі в процесу:
Від прокуратури П' ятецька І.В. (за посв.)
Від позивача Кар наух О.В. (за дов.)
Від відповідача не з' явились
Обставини справи:
Прокурор Святошинськ ого району міста Києва зверн увся до Господарського суду міста Києва з позовом в інтер есах держави в особі Управлі ння Пенсійного фонду України в Святошинському районі міс та Києва до приватного підпр иємства «Присяжний і К»про с тягнення з відповідача 99535,08 гр н.
Ухвалою Господарського с уду міста Києва від 03.05.2007 р. відк рито провадження в адміністр ативній справі № 29/230-А.
Позовні вимоги мотивован і наступним.
Прокуратурою Святошинсько го району м. Києва було провед ено перевірку за зверненням громадянина ОСОБА_3 та інш их працівників приватного пі дприємства «Присяжний і К»з приводу несплати зазначеним підприємством заборгованос ті до Управління Пенсійного фонду України у Святошинсько му районі м. Києва. Перевіркою встановлено, що за відповіда чем обліковується заборгова ність зі сплати страхових вн есків до Пенсійного фонду Ук раїни у розмірі 99535,08 грн. Сума ст рахових внесків до Пенсійног о фонду України у строки, вста новлені п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов' язкове д ержавне пенсійне страхуванн я», відповідачем не сплачена . З урахуванням наведеного, по зивач просить стягнути спірн у заборгованість у судовому порядку.
Відповідач у наданому суду відзиві позовні вимоги відх илив на тій підставі, що він не є платником збору на обов' я зкове пенсійне страхування.
Ухвалою суду від 19.07.2007 р. прова дження у справі було зупинен о до закінчення розгляду апе ляційної скарги Управління П енсійного фонду України в Св ятошинському районі міста Ки єва у справі № 26/52-А від 01.03.2007 р..
Через канцелярію суду наді йшло клопотання від позивача про поновлення провадження у справі. В обґрунтування кло потання позивач надав належн им чином засвідчену копію по станови Господарського суду міста Києва від 01.03.2007 р. по справ і 26/52-А за позовом приватного пі дприємства «Присяжний і К»до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському ра йоні міста Києва про визнанн я недійсним донарахування ст рахових внесків.
Відповідно до ч. 5 ст. 156 Кодекс у адміністративного судочин ства України провадження у с праві поновлюється за клопот анням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою с уду, якщо відпадуть обставин и, які були підставою для зупи нення провадження. Про понов лення провадження у справі с уд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, ухва лою від 24.12.2008 р. суд поновив пров адження у справі, призначивш и попереднє судове засідання на 23.01.2009 р..
Розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 06.02.2009 р. справу д оручено прийняти до провадже ння судді Ковтуну С.А.
Ухвалою Господарського су ду міста Києва від 09.02.2009 р. розгл яд справи призначено на 16.03.2009 р. .
Відповідач явку своїх пред ставників у судове засідання не забезпечив. Ухвали про при значення розгляду справи нап равлялися відповідачу за адр есою, зазначеною в його реєст раційних документах (довідка Головного управління статис тики у місті Києві - в матеріал ах справи).
Позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, ві дповідно до якої заборговані сть, яку просить стягнути поз ивач, станом на 22.01.2009 р. складає 26 89,08 грн.
Відповідно до ст. 128 Кодексу а дміністративного судочинст ва України справа вирішуєтьс я на підставі наявних в ній до казів.
Розглянувши подані суду документи і матеріали, заслу хавши пояснення представник ів прокуратури та позивача, в себічно і повно з' ясувавши всі фактичні обставини, на як их ґрунтується позов, об'єкти вно оцінивши докази, які мают ь юридичне значення для розг ляду справи і вирішення спор у по суті, суд встановив:
Приватне підприємство « Присяжний і К»зареєстровани й як суб' єкт підприємницько ї діяльності - юридична особа (ідентифікаційний код 30307194) та п еребуває на обліку в Управлі нні Пенсійного фонду України в Святошинському районі міс та Києва.
Відповідно до абзацу 1 статт і 1 Закону України «Про збір на обов' язкове державне пенсі йне страхування»№ 400/97-ВР від 26.06 .1997 р. (далі - Закон № 400/97) платникам и збору на обов' язкове держ авне пенсійне страхування є суб' єкти підприємницької д іяльності незалежно від форм власності, їх об' єднання, бю джетні, громадські та інші ус танови та організації, об' є днання громадян та інші юрид ичні особи, а також фізичні ос оби - суб' єкти підприємниц ької діяльності, які викорис товують працю найманих праці вників.
Абзацом 1 статті 14 Закону Укр аїни «Про загальнообов' язк ове державне пенсійне страху вання»№ 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі - Зако н № 1058-ІV) встановлено, що страху вальниками відповідно до цьо го Закону є роботодавці: підп риємства, установи і організ ації, створені відповідно до законодавства України, неза лежно від форми власності, ви ду діяльності та господарюва ння, об' єднання громадян, пр офспілки, політичні партії (у тому числі філії, представни цтва, відділення та інші відо кремлені підрозділи зазначе них підприємств, установ, орг анізацій, об' єднань громадя н, профспілок, політичних пар тій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розраху нки із застрахованими особам и), фізичні особи - суб' єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юрид ичних та фізичних осіб - суб ' єктів підприємницької дія льності, які обрали особливи й спосіб оподаткування (фікс ований податок, єдиний подат ок, фіксований сільськогоспо дарський податок, придбали с пеціальний торговий патент), які використовують працю фі зичних осіб на умовах трудов ого договору (контракту) або н а інших умовах, передбачених законодавством, або за догов орами цивільно-правового хар актеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього За кону.
Статтею 1 Закону № 1058-ІV передб ачено, що страхувальники - це р оботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону с плачують страхові внески на загальнообов' язкове держа вне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної ста тті страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне ст рахування та збір на обов' я зкове державне пенсійне стра хування, сплачені згідно із з аконодавством, що діяло рані ше; кошти, сплачені на загальн ообов' язкове державне пенс ійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону № 1058-ІV платниками страхових вне сків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застр аховані особи, зазначені в ча стині першій статті 12 цього За кону.
Частинами 3 та 4 цієї статті в становлено, що страхувальник и набувають статусу платникі в страхових внесків з дня їх р еєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а ос оби, визначені частиною перш ою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь; пл атникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідо млення про реєстрацію платни ка страхових внесків за форм ою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Як вбачається з наведених н орм та підтверджується матер іалами справи, відповідач є п латником страхових внесків д о солідарної системи Пенсійн ого фонду України.
Станом на 18.12.2006 р. за відповіда чем обліковувалась заборгов аність по страхових внесках до Пенсійного фонду України у розмірі 99535,08 грн.
Розрахунок заборгованості по страхових внесках до Пенс ійного фонду України ґрунтує ться на акті перевірки своєч асності, достовірності, повн оти нарахування та сплати ст рахових внесків на загальноо бов' язкове державне пенсій не страхування та інших плат ежів.
Відповідно до частини 1 стат ті 19 Закону № 1058-ІV для роботодав ця страхові внески до соліда рної системи нараховуються н а суми фактичних витрат на оп лату праці (грошового забезп ечення) працівників, що включ ають витрати на виплату осно вної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальн их та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній фо рмі, які визначаються згідно з нормативно-правовими акта ми, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату п раці», виплату винагород фіз ичним особам за виконання ро біт (послуг) за угодами цивіль но-правового характеру, що пі длягають обкладенню податко м на доходи фізичних осіб, а та кож на суми оплати перших п' яти днів тимчасової непрацез датності, яка здійснюється з а рахунок коштів роботодавця , та допомоги по тимчасовій не працездатності.
Згідно зі ст. 5 Інструкції пр о порядок обчислення і сплат и страхувальниками та застра хованими особами внесків на загальнообов' язкове держа вне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, за твердженої постановою Правл іння Пенсійного фонду Україн и № 21-1 від 19.12.2003 р., розробленої від повідно до Закону України «П ро загальнообов' язкове дер жавне пенсійне страхування» та Закону України «Про збір н а обов' язкове державне пенс ійне страхування»(далі - Інст рукція), обчислення страхови х внесків зазначеною категор ією платників здійснюється щ омісячно за ставками, визнач еними пунктами 4.1, 4.2, 4.5 цієї Інст рукції.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інстру кції, розміри страхових внес ків на загальнообов' язкове державне пенсійне страхуван ня встановлюються відповідн о до Закону № 400/97 за ставкою 32 ві дсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового за безпечення) працівників, що в ключають витрати на виплату основної і додаткової заробі тної плати та інших заохочув альних та компенсаційних вип лат, у тому числі в натуральні й формі, які визначаються згі дно з нормативно-правовими а ктами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплат у праці».
Частиною 6 статті 19 Закону № 1 058-ІV передбачено, що страхові в нески нараховуються незалеж но від джерел їх фінансуванн я, форми, порядку, місця виплат и та використання, а також нез алежно від того, чи були зазна чені суми фактично виплачені після їх нарахування до спла ти.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов' язані сплачувати страхові вн ески, нараховані за відповід ний базовий звітний період, н е пізніше ніж через 20 календар них днів з дня закінчення цьо го періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструк ції нараховані за відповідни й базовий звітний період стр ахові внески сплачуються пла тниками шляхом перерахуванн я безготівкових сум з їх банк івських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього період у незалежно від виплати заро бітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з пп. 5.1.5 та 5.1.6 у разі зді йснення протягом базового зв ітного періоду виплат (випла ти доходу), на які нараховують ся страхові внески, страхува льники одночасно з видачею з азначених сум зобов' язані с плачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внеск ів, що підлягають нарахуванн ю на зазначені виплати (дохід ) у розмірах, установлених для страхувальників (32 відсотки ц их сум).
Перерахування страхових в несків здійснюється платник ами одночасно з одержанням (п ерерахуванням) коштів на опл ату праці (виплати доходу), у т ому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виру чки від реалізації товарів (п ослуг).
Остаточний розрахунок за б азовий звітний період здійсн юється платником страхових в несків не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закін чення цього періоду незалежн о від виплати заробітної пла ти (доходу), на суми яких нарах овуються страхові внески.
Відповідно до ч. 9 ст. 20 Закону № 1058-ІV днем сплати страхових в несків вважається:
- у разі перерахування сум с трахових внесків у безготівк овій формі з банківського ра хунку страхувальника на банк івський рахунок органу Пенсі йного фонду або у випадках, пе редбачених цим Законом, на ра хунок Накопичувального фонд у - день списання установою ба нку, установою Державного ка значейства України суми плат ежу з банківського (спеціаль ного реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно ві д часу її зарахування на банк івський рахунок органу Пенсі йного фонду;
- у разі сплати сум страхови х внесків готівкою - день внес ення страхувальником коштів у банківську установу чи від ділення зв' язку для перерах ування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/а бо Накопичувального фонду.
Розрахунок заборгованості по страхових внесках до Пенс ійного фонду України ґрунтує ться на висновках акту перев ірки, проведеної прокуратуро ю.
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону № 1058-ІV обчислення страхових вн есків територіальними орган ами Пенсійного фонду у випад ках, передбачених цим Законо м, здійснюється на підставі с кладених актів перевірки пра вильності нарахування та спл ати страхових внесків, звітн ості, що подається страхувал ьником, бухгалтерських та ін ших документів, що підтвердж ують суму заробітної плати (д оходу), на які відповідно до ць ого Закону нараховуються стр ахові внески.
Наведенні розрахунки відп овідають положенням законод авства, фактичним обставинам справи та відповідачем не сп ростовані.
Таким чином, судом встановл ено, що станом на день розгляд у справи за відповідачем обл іковується заборгованість п о страхових внесках до Пенсі йного фонду України у розмір і 2689,08 грн.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 З акону № 1058-ІV встановлено, що ст рахувальник зобов' язаний н араховувати, обчислювати і с плачувати в установлені стро ки та в повному обсязі страхо ві внески.
Згідно зі статтею 23 Закону № 1058-ІV спори, що виникають із пра вовідносин за цим Законом, ви рішуються органами Пенсійно го фонду та в судовому порядк у.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 та 3 ст. 106 З акону № 1058-ІV у разі виявлення с воєчасно не сплачених сум ст рахових внесків, страхувальн ики зобов' язані самостійно обчислити ці внески і сплати ти їх з нарахуванням пені в по рядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків сво єчасно не нараховані та/або н е сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обч ислені територіальними орга нами Пенсійного фонду у випа дках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону , вважаються простроченою за боргованістю із сплати страх ових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінанс ових санкцій.
Частиною 3 статті 106 Закону № 1058-ІV встановлено, що у разі якщ о страхувальник, який одержа в вимогу територіального орг ану Пенсійного фонду про спл ату недоїмки і протягом деся ти робочих днів після її отри мання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінан совою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсі йного фонду, або не оскаржив в имогу в судовому порядку, а та кож у разі якщо страхувальни к узгодив вимогу, але не сплат ив узгоджену суму недоїмки п ротягом десяти робочих днів після отримання узгодженої в имоги, відповідний орган Пен сійного фонду звертається в установленому законом поряд ку і подає вимогу про сплату н едоїмки до відповідного підр озділу державної виконавчої служби. У зазначених випадка х орган Пенсійного фонду так ож має право звернутися до су ду чи господарського суду з п озовом про стягнення недоїмк и. У разі звернення органу Пен сійного фонду з позовом про с тягнення недоїмки до господа рського суду передбачені зак онодавством заходи досудово го врегулювання спорів не за стосовуються.
Відповідно до ст. 67 Конститу ції України кожен зобов' яза ний сплачувати податки і збо ри в порядку і розмірах, встан овлених законом.
Беручи до уваги те, що суми с трахових внесків до Пенсійно го фонду України у розмірі 2689,08 грн. відповідач у встановлен і законодавством строки не с платив, доказів погашення ві дповідачем зазначеної забор гованості станом на день роз гляду цього спору не надано, с уд дійшов висновку про обґру нтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягаю ть задоволенню у повному обс язі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС Укр аїни кожна сторона повинна д овести ті обставини, на яких ґ рунтуються її вимоги та запе речення, крім випадків, встан овлених статтею 72 цього Кодек су.
Доказів, які б спростовувал и доводи позивача, відповіда ч суду не надав.
Оскільки спір вирішено на к ористь суб' єкта владних пов новажень, звільненого від сп лати судового збору, а також з а відсутності витрат позивач а - суб' єкта владних повнов ажень, пов' язаних із залуче нням свідків та проведенням судових експертиз, судові ви трати (судовий збір) стягненн ю з відповідача не підлягают ь.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 158-163 Кодек су адміністративного судочи нства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити пов ністю.
Стягнути з приватного підп риємства «Присяжний і К»(03062, м. Київ, вул. Чистяківська, 32, код 30307194) заборгованість зі сплати страхових внесків до Управл іння Пенсійного фонду Україн и в Святошинському районі м. К иєва (03148, м. Київ, вул. Корольова, 5-А, р/р № 256053012612 у Головному управл інні Ощадбанку по м. Києву та К иївській області, МФО 322669, код 228 69431) у розмірі 2689,08 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає зако нної сили після закінчення с троку подання заяви про апел яційне оскарження, встановле ного цим Кодексом, якщо таку з аяву не було подано.
Постанова може бути оскарж ена до суду апеляційної інст анції протягом десяти днів з дня її складення в повному об сязі за правилами, встановле ними ст.ст. 185-187 КАС України, шлях ом подання через суд першої і нстанції заяви про апеляційн е оскарження з наступним под анням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляці йна скарга може бути подана б ез попереднього подання заяв и про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у стро к, встановлений для подання з аяви про апеляційне оскаржен ня.
Суддя С.А. Ковтун
Постанова підписана 27.0 4.2009 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2009 |
Оприлюднено | 23.11.2010 |
Номер документу | 5954072 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні