Справа № 1615/4113/2012
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.08.2012 року м.Кременчук
Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді -Хіневича В.І.,
при секретарі -Таранець Т.П.,
за участю прокурора -Гончаренко Д.В.,
розглянувши подання начальника відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_1 про необхідність проведення огляду приміщення та вилучення оригіналів документів, які відображають фінансово-господарську діяльність ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410), які зберігаються на другому поверсі будівлі яка розташована, за адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд.13, в приміщенні яке належить ТОВ В«Кріпт-с»» (код ЄДРПОУ 23560747),
В С Т А Н О В И В:
Начальник відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_2 звернувся до суду з погодженим у встановленому законом порядку з прокурором міста Кременчука поданням, де просить надати дозвіл на проведення огляду офісного приміщення за адресою: м.Кременчук, вул. Ярмаркова, буд.13, яке використовується посадовими особами ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410 у господарській діяльності (директор - ОСОБА_3, бухгалтер - ОСОБА_4) та вилучення оригіналів первинних бухгалтерських документів фінансово-господарської діяльності (договори, податкові накладні, товарно транспортні накладні, довіреності, та ін.), які свідчать про наміри ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, оргтехніку, яка може бути використана для роздруківки електронних шаблонів бухгалтерських документів з реквізитами ФСГД, носіїв електронної інформації (флеш карт, дискет, дисків) та інших речових доказів, що свідчать про ухилення від сплати податків. Проведення огляду та вилучення доручити працівникам відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ.
Суд, вислухавши начальника ВПМ Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_5, думку прокурора, який подання підтримав, вивчивши та проаналізувавши надані матеріали, вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом з наданих для вивчення матеріалів, встановлено, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів направлених на виявлення порушень податкового законодавства у відповідності до п. 1 ст. 6, п. 4 ст. 8, ст. 9 Закону України В«Про оперативно -розшукову діяльністьВ» співробітниками відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ було встановлено, що підприємство ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410) зареєстровано виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради за № 283-Р від 18.03.1999 року, знаходиться за юридичною та фактичною адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд. 13 в приміщенні супермаркету В«Мегаполіс-МеблівВ» , на другому поверсі. Основний вид діяльності вказаного підприємства: інші будівельно-монтажні роботи.
Фінансово -економічні показники ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410)
- за 2009 рік валовий доход складає 17 млн. 205 тис. грн., по результатам роботи підприємством по податку на прибуток до бюджету за 2009 рік було сплачено 30 тис. грн.;
- за 2010 рік валовий доход складає 7 млн. 300 тис. грн., по результатам роботи підприємством по податку на прибуток до бюджету за 2010 рік було сплачено 28 тис. грн.;
Встановлено, що в період 2009-2010рр. службові особи ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410) при проведені фінансово-господарської діяльності з метою заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток використовували первині бухгалтерські та податкові документи підприємств, що мають ознаки фіктивності, а саме: ПП В«ГрадкоВ» (код ЄДРПОУ 37297759); ПП В«Авіс сістемзВ» (код ЄДРПОУ 32451100); ПП В«Полімер фортеВ» ; (код ЄДРПОУ 36179779); ПП В«Фарватер плюсВ» (код ЄДРПОУ 36931024) для здійснення безтоварних операцій.
В ході досудового слідства по кримінальній справі № 2012531008007 встановлено та допитано службових осіб ПП В«Полімер ФортВ» , ПП В«Авіс сістемзВ» , ПП В«ГрадкоВ» , ПП В«Фарватер плюсВ»згідно допиту останніх встановлено, що жоден з керівників даних підприємств не причетний до діяльності вищевказаних суб'єктів господарської діяльності, не складав та не підписував ніяких фінансово - господарських документів від вказаних підприємств контрагентам, тобто діяльність вказаних підприємств була спрямована на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди для третіх осіб. Їх контрагенти, що направляли фінансово-грошові потоки, працювали в одному сегменті ринку. Фактично ж, враховуючи відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної господарської діяльності, трудових ресурсів, основних фондів, складських приміщень, транспортних засобів, підприємства фінансово-господарською діяльністю фактично не займалися.
Шляхом використання зазначених документів, посадовими особами ТОВ В«ТалєкрісВ»безпідставно завищено податковий кредит з податку на додану вартість та валові витрати з податку на прибуток, чим порушено ЗУ В«Про податок на додану вартістьВ» (із змінами та доповненнями) за №168\97-ВР від 03.04.1994р. та ЗУ В«Про оподаткування прибутку підприємствВ» (із змінами та доповненнями) за №335\94-ВР від 28.12.1994р.
В ході проведення оперативно -розшукової діяльності направленої на документування протиправних дій службових осіб ТОВ В«ТалєкрісВ»у відповідності до ст. 10 Закону України В«Про оперативно - розшукову діяльністьВ» отримано фактичні данні, що свідчать про протиправну діяльність і можуть бути використані як приводи та підстави для порушення кримінальної справи за ст.ст. 366, 212 КК України.
За рахунок вище перелічених підприємств, що мають ознаки фіктивності ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410) безпідставно сформовано податковий кредит з ПДВ та завищено валові витрати підприємства на суму, що становить близько 3,5 млн. грн. ОСОБА_2 свідчить про наявність в діях службових осіб ТОВ В«ТалєкрісВ»ознак злочину, відповідальність за який передбачено ч.3 ст. 212 КК України та ч.2 ст. 366 КК України.
Згідно п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 28 березня 2008 року В«Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідстваВ»передбачено, що відповідно до пунктів 7, 9 ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", п. 6 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про контррозвідувальну діяльність", ст. 15 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" за вмотивованим рішенням суду можуть бути застосовані такі обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина, передбачених статтями 30, 31, 32 Конституції України:негласне проникнення до житла чи до іншого володіння особи; зняття інформації з каналів зв'язку;контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією;застосування інших технічних засобів одержання інформації.
Кримінально-процесуальним кодексом України передбачено можливість застосування таких обмежень зазначених конституційних прав і свобод людини і громадянина: огляд та обшук житла чи іншого володіння особи (ст. 14-1, ч. 5 ст. 177; ч. 4 ст. 190 КПК); примусова виїмка із житла чи іншого володіння особи (ст. 14-1, ч. 4 ст. 178 КПК); арешт на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку (ст. 14-1, ч. 4 ст. 187 КПК); огляд і виїмка кореспонденції та дослідження інформації, знятої з каналів зв'язку (ст. 187-1 КПК).
Обмеження вказаних конституційних прав і свобод людини і громадянина під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства допускається лише за вмотивованим рішенням суду (крім випадку, передбаченого ч. 3 ст. 30 Конституції України) і носять винятковий та тимчасовий характер. До порушення кримінальної справи вони застосовуються з метою запобігання тяжкого чи особливо тяжкого злочину, якщо іншим способом одержати інформацію неможливо. Надання дозволу на проведення оперативно-розшукових заходів після порушення кримінальної справи не залежить від тяжкості злочину.
У випадках, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про контррозвідувальну діяльність" , за рішенням суду можуть бути витребувані документи та дані, що характеризують діяльність підприємств, установ, організацій, а також спосіб життя окремих осіб, підозрюваних у підготовці або вчиненні злочину, джерело та розміри їх доходів.
Як вбачається зі свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та довідки АБ № 493244 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), що маються в матеріалах подання, юридична адреса ТОВ В«ТалєкрісВ» : Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 13.
В той же час, з матеріалів подання вбачається, що приміщення за адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркові, 13, належать ТОВ В«Кріпт-сВ» та за даною адресою знаходиться супермаркет В«Мегаполіс-МеблівВ» , а ТОВ В«ТалєкрісВ»за даною адресою орендує та використовує приміщення на другому поверсі.
Враховуючи викладене, а також те, що такі оперативно-розшукові заходи необхідно провести з метою запобігання тяжкого злочину, зокрема злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, та інших способів одержати інформацію не можливо, суд приходить до висновку,що маються підстави вважати, що речі та документи, які мають важливе значення для розкриття злочину, знаходяться за місцем юридичної та фактичної адреси місця знаходження ТОВ В«Талєкріс»» , а тому подання слід задовольнити, дозволивши проведення огляду та вилучення оригіналів первинних бухгалтерських документів фінансово-господарської діяльності, оргтехніки, носіїв електронної інформації.
При цьому, положеннями п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 28 березня 2008 року В«Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідстваВ»передбачено, що у постанові про проведення примусової виїмки з житла чи іншого володіння особи мають бути зазначені точні дані про предмети, які підлягають вилученню, зокрема їх опис та характеристика. Якщо ці предмети мають номери чи інші дані (наприклад, технічний паспорт), про це суд також має зазначити в постанові. Крім того, постанова має містити конкретний перелік предметів (речей, документів), що підлягають вилученню. Не допускається при цьому таке формулювання постанови, що допускає її розширювальне тлумачення.
Таким чином, в частині вилучення інших речових доказів слід відмовити, оскільки в цій частині вимоги ініціатора подання не конкретизовані.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.97, 177, 178, КПК України, ст. 30 Конституції України, ст.11 Закону України В«Про міліціюВ» , ст. 11 Закону України В«Про державну податкову службу в УкраїніВ» , ст.. 8. Закону України В«Про оперативно-розшукову діяльністьВ» , Постановою Пленуму Верховного Суду України № 2 від 28 березня 2008 року В«Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідстваВ» , суд,
П О С Т А Н О В И В :
Подання начальника відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_2. про необхідність проведення огляду приміщення та вилучення оригіналів документів, які відображають фінансово-господарську діяльність ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410), які зберігаються на другому поверсі будівлі яка розташована, за адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркова, буд.13, в приміщенні яке належить ТОВ В«Кріпт-с»» (код ЄДРПОУ 23560747)- задовольнити частково.
Надати відділу податкової міліції Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції дозвіл на проведення огляду та вилучення в торгівельно-виробничому приміщенні на другому поверсі, яке орендуються ТОВ В«ТалєкрісВ» (код ЄДРПОУ 30343410)за адресою: м.Кременчук, вул.Ярмаркова, буд.13, на строк до 31 серпня 2012 року для прийняття рішення в порядку ст.97 КПК України оригіналів первинних бухгалтерських документів фінансово-господарської діяльності, а саме: договорів, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, довіреностей; оргтехніки, яка може бути використана для роздруківки електронних шаблонів бухгалтерських документів з реквізитами ФСГД, носіїв електронної інформації, а саме:флеш-карт, дискет, дисків, що свідчать про ухилення від сплати податків за період з 01.01.2009 року по 31.12.2010 року.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : В.І. Хіневич
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2012 |
Оприлюднено | 12.08.2016 |
Номер документу | 59572831 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Хіневич В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні