Справа №295/9684/16-к
1-кс/295/3905/16
УХВАЛА
Іменем України
19.07.2016 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого з ОВС СУФР ГУ ДФС у Житомирській ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання слідчого з ОВС СУФР ГУ ДФС у Житомирській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32016060000000028 від 20.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 204 КК України, про відібрання зразків із речей для проведення експертизи та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся із клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ та можливість відібрання у службових осіб ДП «Словечанський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс» ЖОР (код ЄДР 5437629) у необхідній для проведення хімічної експертизи кількості зразків нафтопродуктів, що поставлені ТОВ «Альянс Ойл Транс» (код ЄДР 39043811), за період з 01.01.2016 року по 30.06.2016 року.
Слідчий вказав, що в ході досудового розслідування встановлено, що на території м. Овруча Житомирської області та м. Києва, починаючи із лютого 2016 року по теперішній час, діє група осіб, яка використовуючи потужності орендованих основних засобів ТОВ «Альянс Ойл Транс» (код ЄДР 39043811), що розташовані у м. Овруч, здійснюють незаконне виготовлення підакцизних товарів (дизельного пального) з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей, а також здійснюють незаконний збут цих товарів.
Окрім того, встановлено, що гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на протязі 2015 року створив механізму незаконного виготовлення підакцизного товару (дизельного пального), шляхом змішування дизельного пального із продуктами нафтопереробки (газойль, конденсати) невстановленого походження та штучного збільшення октанового числа для надання видимості пального вищої якості.
Слідчий зазначив, що в подальшому будо встановлено, що за рахунок збільшення об`ємів дизельного пального та проведення ряду безтоварних фінансово-господарських операцій між підконтрольними ОСОБА_4 . СГД, зокрема: ТОВ «Альянс Ойл Транс» (код ЄДР 39043811), ТОВ «Спарта Групп» (код ЄДР 39378389), ТОВ «Біо-Нафто Продукт» (код ЄДР 39519704), ТОВ «Преміум-Нафта» (код ЄДР 39089945), ТОВ «Максима Спецторг» (код ЄДР 36706775), ТОВ «Мінетех» (код ЄДР 38098409), ТОВ «Євроексперт» (код ЄДР 39514947), ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ) та ТОВ «Прайм Енерго Постач» (код ЄДР 39526444) надає змогу останньому надавати виду легального походження сфабрикованого дизельного пального, що в подальшому неправомірно вводиться в обіг, тобто реалізовується зацікавленим особам.
Окрім того, аналізом автоматизованих інформаційних систем ДФС України встановлено, що протягом 2015-2016 років ТОВ «Альянс Ойл Транс» реалізувало на адресу ДП «Словечанський лісгосп» (код ЄДР 991953) ПММ на загальну суму 1 995 тис. грн.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що для підтвердження або ж спростування вказаних вище фактів необхідно провести хімічну експертизу наявних нафтопродуктів ДП «Словечанський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс» ЖОР (код ЄДР 5437629), що поставлені ТОВ «Альянс Ойл Транс» (код ЄДР 39043811), а тому виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу з можливістю відібрання зразків нафтопродуктів.
Відповідно до ч. 2.ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходяться такі речі та документи.
Дослідивши клопотання, додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Дії, передбаченіст. 159 КПК, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.
За правиламист. 93 КПК Українизбирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
Відповідно дост. 245 КПК України, у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом. Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів. У разі відмови особи добровільно надати біологічні зразки слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, що розглядається в порядку, передбаченому статтями160-166цього Кодексу.
Згідно ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що до ЄРДР не внесено відомостей про вчинення кримінального правопорушення службовими особами ДП «Словечанський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс» ЖОР (код ЄДР 5437629) та не відкрито проти них, досудове розслідування та відповідно не винесено повідомлення про підозру, слідчий суддя не вбачає підстав в задоволенні клопотання в наданні дозволу на відібрання зразків із речей для проведення експертизи.
Керуючись ст. ст.93,159,160,163,245 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання відмовити.
Роз`яснити, що відмова у задоволенні клопотання не позбавляє сторону кримінального провадження звернутися із аналогічним клопотанням до слідчого судді після вчинення процесуальних дій, передбачених ч. 2 ст. 93 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий судя: ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 59608609 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Слюсарчук Н. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні