Ухвала
від 11.11.2015 по справі 367/7726/15-к
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/7726/15-к

УХВАЛА

11 листопада 2015 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області клопотання прокурора прокуратури м. Ірпеня ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.09.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -

в с т а н о в и в:

Прокурор прокуратури м. Ірпеня звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.

Відповідно до змісту клопотання, встановлено, що під час виконання завдання прокуратури Київської області щодо стану представницької діяльності у сфері використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства, закупівлю відповідних товарів та послуг, з`ясовано, що упродовж 2014 - 2015 роках переможцем у конкурсних торгах на здійснення державних закупівель послуг на харчування у навчальних закладах міста Буча було Комунальне підприємство громадського харчування «Продсервіс».

За наслідком проведення згаданих торгів протягом 2014 - 2015 років відділом освіти Бучанської міської ради та Комунальним підприємством громадського харчування «Продсервіс» укладено договори на поставку продуктів харчування на загальну суму 4 549 056, 00 грн. Відповідно до річного плану закупівель на 2015 рік по відділу освіти Бучанської міської ради щодо предмету закупівлі м`яса свійської птиці, свіже чи охолоджене, вартістю 300 000, 00 грн., відділом освіти Бучанської міської ради проведено відкриті конкурсні торги, за результатами яких переможцем визнано Комунальне підприємство громадського харчування «Продсервіс».

В подальшому 12.03.2015 між відділом освіти Бучанської міської ради та Комунальним підприємством громадського харчування «Продсервіс» укладено договір про закупівлю товарів (робіт та послуг) за державні кошти № 47 відповідно до якого останні мали поставляти м`ясо свійської птиці, свіже чи охолоджене, тушки курей 1 ґатунку в кількості 10 000 кг на загальну суму 260 000, 00 грн..

В той же час, батьки дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади м. Буча стверджують, що до закладів постачають м`ясо свійської птиці заморожене та дітей харчують виключно крильцями.

Таким чином, в діях службових осіб відділу освіти Бучанської міської ради, дошкільних навчальних закладів м. Буча та Комунального підприємства громадського харчування «Продсервіс» вбачається ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, а саме не належне виконання свої службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди правам і свободам та інтересам окремих громадян.

Прокурор просить призначити повну позапланову виїзну ревізію діяльності об`єкту контролю - відділу освіти Бучанської міської ради, ЄДРПОУ 34357364, розташованого за адресою: Київська область, м. Буча, вул. Островського, № 36, за період 2013 - 2015 років. Доручити проведення повної позапланової виїзної ревізії діяльності відділу освіти Бучанської міської ради Державній фінансовій інспекції в Київській області. Тривалість позапланової виїзної ревізії визначити строком 30 робочих днів, початковою датою проведення ревізії визначити 16.11.2015, а кінцеву дату 16.12.2015.

В судовому засіданні прокурор подання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши думку прокурора вивчивши клопотання слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

У відповідності до ст. 11 ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" № 2939 - ХІІ від 26.01.1993р. передбачено, що суд постановляє рішення про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.

У відповідності до положень ст.40 КПК України, якою визначені повноваження слідчого в кримінальному провадженні та ст.11 Закону №2939 - ХІІ від 26.01.1993 р., якою передбачено проведення позапланових виїзних ревізій, свідчить про те, що передумовою звернення слідчого з клопотанням про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, є винесена слідчим постанова про призначення такої ревізії.

Однак, при вивченні слідчим суддею матеріалів кримінального провадження № №42015110040000131 з`ясовано, що прокурором прокуратури не було винесено в даному кримінальному провадженні постанови про призначення ревізії, а одразу ж звернувся до суду з клопотанням про призначення у цій справі позапланової виїзної ревізії.

Враховуючи, що призначення позапланової виїзної ревізії в кримінальному провадженні відповідно до п.4 ч.2 ст.40 КПК України належить до повноважень слідчого, який після винесення постанови про призначення ревізії, звертається до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, та з врахуванням того, що слідчий суддя відповідно до вимог ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". за наявності достатніх підстав, які повинен в клопотанні обгрунтувати слідчий, прокурор лише надає дозвіл на проведення такої ревізії, а не призначає її проведення, то суд, з огляду на викладене вище, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

Крім того в порушенні вимог ч.ч. 11-12 ст. 11 ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", прокуратурою в поданому клопотанні було перевищено тривалість позапланової виїзної ревізії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40, 93, 370-372, 309 КПК України, вимогами ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Відмовити в задоволенні клопотання прокурора прокуратури м. Ірпеня ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії.

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції впродовж п`яти днів.

Суддя: ОСОБА_1

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.11.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу59609526
СудочинствоКримінальне