Рішення
від 11.08.2016 по справі 184/458/16-ц
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 184/458/16-ц

Номер провадження 2/184/208/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.08.2016м. Покров

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді - Томаш В.І.,

при секретарі - Михайловій Т.В.,

за участю відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Покров цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості»,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом і просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованість за Кредитним договором №401680513 від 18.07.2015 року в сумі 11.927,37 грн., у тому числі: - заборгованість по кредиту - 10.279,79 грн., - заборгованість по відсотках - 0,61 грн., - по комісії - 1046,97 грн., - штраф - 600,00 грн., а також витрати по оплаті судового збору в сумі 1378,00 грн..

Представник позивача в судове засідання не з'явився, але надав суду письмову заяву, в якій підтримує позов в повному обсязі та просить розглянути справу за його відсутності.

Відповідачка - ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечувала проти позовних вимог представника позивача та надала суду письмове заперечення, в якому просить відмовити в задоволенні позову представника позивача за необґрунтованістю їх позовних вимог.

Суд, вислухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги необґрунтовані, не знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та не підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що 18 липня 2015 року Публічне акціонерне товариство "Альфа-Банк" та фізична особа - громадянка України ОСОБА_1 (Відповідач) уклали кредитний договір № 401680513. Відповідно до умов вищевказаного Договору, Позивач зобов'язується надати Відповідачеві кредит у сумі 10279,79 UAH.

Відповідно до умов Договору, Відповідач зобов'язується в порядку та на умовах, що визначені Договором повертати Кредит, виплачувати проценти за користування Кредитом, сплачувати неустойки та інші передбачені платежі в сумі, строки та на умовах, що передбачені Договором та Додатком № 1 до нього - Графіком погашення кредиту.

Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 1049 ЦК України Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позивач свої зобов'язання за Договором виконав, надавши Відповідачеві, кредит у сумі 10279,79 UAH, що підтверджується випискою з особового рахунку Відповідача.

У порушення умов Договору, Відповідач, свої зобов'язання належним чином не виконав, в результаті чого станом на 19.02.2016 року має прострочену заборгованість по кредиту - 10.279,79 UAH, - заборгованість по відсотках - 0,61 UAH, - по комісії - 1046,97 UAH, що підтверджується розрахунком заборгованості.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України та умов Договору, у разі невиконання, чи несвоєчасного виконання зобов'язань в частині повернення кредиту та/або сплати процентів, комісій згідно з умовами Договору, Відповідач зобов'язаний сплатити Позивачу неустойку (штраф, пеня). Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Відповідно до ст. 550 Цивільного кодексу України Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.

У зв'язку з систематичним порушенням боржником своїх обов'язків зі сплати кредиту, відповідно до норм чинного законодавства та діючого Кредитного договору йому була нараховано неустойку.

Станом на 19.02.2016 року розмір неустойки становить: штраф - 600,00 UAH.

Відповідно до умов Договору у разі невиконання чи неналежного виконання Відповідачем будь-яких обов'язків, встановлених Договором, в тому числі у разі затримання сплати частини Кредиту та/або процентів за його користування, щонайменше на один календарний місяць, Позивач має право вимагати дострокового виконання зобов'язання з повернення Кредиту за Договором.

На виконання умов Договору Відповідачу була направлена Вимога про дострокове повернення кредиту, але на дату подання позовної заяви Вимога не виконана.

Таким чином, зважаючи на невиконання Відповідачем зобов'язання стосовно умов повернення кредиту, Позивач вправі вимагати стягнення з Відповідача заборгованість по кредиту, заборгованість за відсотками, пеню за невиконання умов договору.

Згідно п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 ЦК України.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, а зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.

З доводами представника позивача, викладених в позовній заяві суд погодитись не може, оскільки вони є голослівними, безпідставними, недоведеними, нічим не підтвердженими, не відповідають вимогам Цивільного законодавства України і спростовуються стабільними поясненнями відповідача, наданими ним письмовими доказами, матеріалами справи в їх сукупності.

Відповідно до вимог ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підстави своїх вимог. Відповідно до вимог ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь - які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Згідно ч. 1 ст. 131 ЦПК України сторони зобов'язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, - до початку розгляду справи по суті. Докази, подані з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати кошти (кредит) позичальникові у розмір та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно кредитного договору № 401680513, укладеним 18.07.2015 року, "Альфа-банк" був зобов'язаний перерахувати кошти, у загальній сумі 9920 грн. ТОВ "Єврокосметикс" у АТ "ОТП-банк", МФО 300528, код ЄДРПОУ 38745543, на р/р рахунок № 26007502365226. В матеріалах справи відповідний документ відсутній. Оскільки позивач не підтвердив виконання Договору у розмір та на умовах, встановлених договором, відповідач ОСОБА_1 не має ніяких фінансових зобов'язань по відношенню до «Альфа-банку».

Судом двічі був направлений до позивача письмовий запит з метою підтвердження перерахування грошових коштів, однак вимога суду Банком не виконана, що свідчить про те, що будь - яких зобов'язань між Банком та відповідачем існувати не може.

Слід звернути увагу на ту обставину, що надані позивачем документи як додатки до позовної заяви не завірені у встановленому законом порядку, що позбавляє суд можливості зробити висновок про їх достовірність, сама копія укладеного кредитного договору складена таким розміром шрифту, який неможливо прочитати.

Всі ці дані свідчать про те, що матеріали справи не містять в собі жодних даних про те, що Банк свої зобов'язання за кредитним договором № НОМЕР_1 від 18 липня 2015 року виконав відповідно до умов цивільного кодексу України та перерахував зазначені грошові кошти у загальній сумі 9920 грн. ТОВ "Єврокосметикс" у АТ "ОТП-банк", що є законною підставою для відмови в задоволенні позову. Так само не має будь - яких даних про те, що безпосередньо відповідач отримала вказані грошові кошти.

Таким чином суд прийшов до висновку, що заявлені представником позивача позовні вимоги цілком є необґрунтованими, безпідставними, недоведеними, ґрунтуються на доказах, наданих представником позивача та які не відповідають дійсності та обставинам справи і є недостовірними і спростовуються стабільними поясненнями відповідача, наданими ним письмовими належними та допустимими доказами, матеріалами справи в їх сукупності.

За таких обставин суд, вважає необхідним відмовити в задоволенні позовних вимог ПАТ "Альфа-Банк" до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості».

Керуючись ст. ст. 509, 525, 526, 549, 553, 554, 623, 624, 625 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 88, 209 - 213 Цивільного процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості».

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 - днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Орджонікідзевський міський суд.

Суддя Орджонікідзевського міського суду ОСОБА_2

СудОрджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.08.2016
Оприлюднено16.08.2016
Номер документу59633392
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —184/458/16-ц

Ухвала від 17.04.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 23.01.2018

Цивільне

Верховний Суд

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 07.08.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Гуменюк В.І.

Ухвала від 24.05.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Гуменюк В.І.

Ухвала від 18.04.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Лященко Н.П.

Ухвала від 29.12.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Дьоміна Ольга Олександрівна

Рішення від 15.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Зубакова В. П.

Рішення від 15.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Зубакова В. П.

Ухвала від 18.10.2016

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Зубакова В. П.

Ухвала від 18.10.2016

Цивільне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Зубакова В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні