Постанова
від 09.08.2016 по справі 163/1932/16-п
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 163/1932/16-п

Провадження №3/163/1294/16

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 серпня 2016 року м.Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Мосієвич І.В. при секретарі Костюк Р.М. з участю прокурора Романюка С.В. розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури про притягнення до відповідальності:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, майстра лісу ДП «Прибузьке лісове господарство», -

у вчинені правопорушеннь, передбачених ч.1,ч.2 ст.172 -4 ОСОБА_1,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, наказом директора ДП «Прибузьке лісове господарство» № 5-к від 02.01.2014 року ОСОБА_1 прийнятий на посаду майстра лісу Забузького лісництва та в силу Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16.09.2009 року з моменту призначення входив до складу правоохоронного органу - державної лісової охорони. Під час прийняття на роботу ОСОБА_1 був ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства, що підтверджується його особистим підписом в попередженні про ознайомлення.

Однак, займаючи вищевказану посаду, ОСОБА_2, будучи відповідно до п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а також обізнаним щодо встановлених заборон та обмежень щодо сумісництва та суміщення виконання функцій з іншими видами діяльності, маючи реальну можливість не допускати визначених законом обмежень, виконуючи свої службові обов'язки з 02.01.2014 року за адресою: Волинська область, Любомльський район, с. Згорани (фактична адреса ДП «Прибузьке лісове господарство»), в порушення спеціального обмеження, встановленого п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» займався іншою оплачуваною діяльністю - під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25 жовтня 2015 року працював заступником голови дільничної виборчої комісії № 070647. що в с. Рогові Смоляри Любомльського району Волинської області та за виконану роботу отримав виплати відповідно до умов цивільно-правового договору (код податкового доходу 102) в розмірі 505 гривень 84 копійки (згідно даних Любомльського відділення Ковельського ОДПІ від 14.06.2016).

Згідно п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 як майстер лісу, працівникдержавної лісової охорони (правоохоронного органу) є особою на яка поширюється дія цього Закону.

Законом України «Про запобігання корупції», зокрема 1 ст. 25 передбачено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Зокрема особам, зазначеним у л. 1 ч. 1 ст. 3 вищевказаного Закону забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та ч. З ст. 21 Закону України «Про місцеві вибори» до складу виборчої комісії не можуть входити працівники правоохоронних органів.

Оскільки ОСОБА_1, будучи належним чином ознайомленим з обмеженнями щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, свідомо взяв участь у проведенні виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (працював заступником голови дільничної виборчої комісії № 070647, що в с. Рогові Смоляри, Любомльського району) та за виконану роботу отримав виплати відповідно до умов цивільно-правового договору (код податкового доходу 102) в розмірі 505 гривень 84 копійки, тому свідомо, умисно, цілеспрямовано порушив вимоги п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-4 ОСОБА_1.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи майстром лісу Забузького лісництва ДП «Прибузьке лісове господарство», працівником державної лісової охорони (правоохоронного органу), одночасно виконуючи функції держави був заступником голови дільничної виборчої комісії в жовтні 2015 року, за що отримав виплату згідно умов цивільного-правового договору. Останній усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав наслідки, які можуть настати і свідомо їх допускав, тобто умисно вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-4 ОСОБА_1.

Крім того, він же, займаючи вищезазначену посаду, займався іншою оплачуваною підприємницькою діяльністю - фермерським господарством (ФГ «Купири Адрія Миколайовича», що мало на меті одержання прибутку.

Відповідно до відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів, наданих Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ за 2014 - 2015 роки ОСОБА_1 за результатами діяльності ФГ «Купири Андрія Миколайовича» отримано 12 180 гривень заробітної плати.

Проте, в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, складеної останнім, не зазначено, що він являється керівником та засновником ФГ «Купири Андрія Миколайовича», та в графі щодо доходів від підприємницької діяльності його та членів сім'ї будь-які дані відсутні.

Так, 25.11.1994 року здійснено державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) фермерського господарства ОСОБА_1» (код ЄДРПОУ 20132330, юридична адреса: село Рогові Смоляри, Любомльський район, Волинська область, 44312, засновником (власником) якого є ОСОБА_1.

Згідно з п.п. 9.1 - 9.5 Статуту ФГ «Купири Андрія Миколайовича», управління господарством здійснює його Голова. Головою фермерського господарства є засновник - ОСОБА_1. Голова організовує роботу господарства.

Згідно п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як майстер лісу, працівник державної лісової охорони (правоохоронного органу) є особою на яку поширюється дія цього Закону.

Законом України «Про запобігання корупції», зокрема ч. 1 ст. 25 передбачено обмеження щодо сумісництва га суміщення з іншими видами діяльності. Зокрема особам, зазначеним п. 1 ч. 1 ст. 3 вищевказаного Закону забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або нами України.

Оскільки, ОСОБА_1, будучи належним чином ознайомленим з обмеженнями щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності свідомо здійснював підприємницьку діяльність - вів фермерське - господарство за що отримав дохід в розмірі 12 180 гривень, а також входив до складу виконавчого і контрольного органу підприємства ФГ «Купири Андрія Миколайовича», тому свідомо, умисно, цілеспрямовано порушив вимоги п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. ч. 1,2 ст. 172-4 ОСОБА_1.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи майстром лісу Забузького лісництва ДП «Прибузьке лісове господарство», працівником державної лісової охорони (правоохоронного органу), одночасно виконуючи функції держави здійснював підприємницьку діяльність вів фермерське господарство за що отримав дохід в розмірі 12 180 гривень, а також до 03.03.2016 року входив до складу виконавчого і контрольного органу підприємства ФГ «Купири Андрія Миколайовича». Останній усвідомлював протиправний характер своїх дій, передбачав наслідки, які можуть настати і свідомо їх допускав, тобто умисно вчинив правопорушення, передбачене ч. ч. 1,2 ст. 172-4 ОСОБА_1.

Отже, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 172-4, ч.1,ч.2 ст.172-4 ОСОБА_1.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою винуватість за ч.1 ст.172-4, ч.1, ч.2 ст. 172-4 ОСОБА_1 визнав частково та пояснив, що під час прийняття на роботу був ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства, проте не надав цьому належної уваги.

Проте, винуватість ОСОБА_1 у вчинені правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-4, ч.1, ч.2 ст. 172-4 ОСОБА_1 доведена та стверджена дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема протоколами про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №6 від 28.07.2016 року, №7 від 28.07.2016 року, повідомленням про склад дільничних виборчих комісій, що діяли на території Любомльського району під час проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року, повідомленням з ДП «Прибузьке лісове господарство» № 346 від 14.06.2016 року, копією податкових декларацій з фіксованого сількогосподарського податку фермерського господарства «Купири Андрія Миколайовича» за 2014 -2015 роки, згідно якого ФГ «Купири Андрія Миколайовича» зняте з обліку як платник податків лише 03.03.2016 року, податковою декларацією з фіксованого сільськогосподарського податку ФГ «Купри Андрія Миколайовича», статутом селянського (фермерського) господарства, довідкою про доходи від 13.06.2016 року № 342, декларацією про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік ОСОБА_1, долученим до матеріалів справи попередженням про встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", з якого вбачається, що ОСОБА_1 А.М. попереджений про обмеження встановлені вищевказаним законом, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, письмовим та особистим поясненням правопорушника.

Заслухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, який вбачає склад корупційних проступків в діях ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, обставин передбачених ст.ст.33, 34 ОСОБА_1, які пом'якшують відповідальність не встановлено, а тому дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-4, ч.1, ч.2 ст.172-4 ОСОБА_1.

Таким чином, з урахуванням характеру проступку, особи винного, який позитвно характеризується по місцю роботи на ОСОБА_1 згідно ч.2 ст.36 ОСОБА_1 слід накласти стягнення в межах санкції статті, яка передбачає більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч.2 ст.172-4 ОСОБА_1 у виді штрафу з конфіскацією доходу від підприємницької діяльності у розмірі 12180 грн. та винагороди від роботи за сумісництвом 505,84 грн., а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у розмірі 275,60 грн.

Керуючись п.1 ч.1 ст.284 ОСОБА_1 на підставі ч.1 ст.172-4 ,ч.2 ст. 172-4 ч.2 ст.36 ОСОБА_1,

постановив:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-4, ч.1, ч.2 ст. 172-4 ОСОБА_1 і на підставі ч. 2 ст.36 ОСОБА_1, накласти на нього стягнення у межах санкції статті, яка передбачає більш серйозне правопорушення з числа вчинених за ч.2 ст. 172-4 ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень з конфіскацією отриманого доходу 12685 (дванадцять тисяч шістсот вісімдесят п'ять) гривень 84 копійки.

Штраф в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області(МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу В«адміністративні штрафиВ» ).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) гривень 60 копійок в користь держави на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова суду протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області ОСОБА_3

СудЛюбомльський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення09.08.2016
Оприлюднено16.08.2016
Номер документу59637540
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —163/1932/16-п

Постанова від 09.08.2016

Адмінправопорушення

Любомльський районний суд Волинської області

Мосієвич І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні