ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 липня 2016 року № 826/20709/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Гал" про надання дозволу на погашення податкового боргу, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Гал" про надання дозволу на погашення податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача обліковується податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 57 009,56 грн., який самостійно відповідачем не сплачений та вжиті податковим органом заходи щодо погашення податкового боргу не дали позитивних результатів, у зв'язку з чим наявні підстави для надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача у судовому засіданні 08.12.2015 підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно положень абзацу 2 частини одинадцятої статті 35, абзацу 2 частини третьої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Під час судового розгляду справи, суд,
В С Т А Н О В И В:
Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва (правонаступник - Державна податкова інспекція у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві) були винесені стосовно товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Гал" податкові вимоги: перша податкова вимога від 11.01.2010 № 1/31 та друга податкова вимога від 11.03.2010 № 2/463, які засобами поштового зв'язку скеровувалися на юридичну адресу товариства, проте, поверталися відправнику із зазначенням причини не знаходження за даною адресою. У зв'язку з чим, податковим органом складалися акти про незнаходження фактичного місця розташування платника від 09.02.2010 № 19, від 11.03.2010 № 2/44, а податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень.
Крім того, Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва були прийняті рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 12.04.2010 № 37 та складено акт опису майна від 14.07.2014 № 5/26-52-25-20.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.03.2014 по справі № 826/2896/14 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "ГАЛ" (м. Київ, вул. Магнітогорська,1,кв.308 код ЄДРПОУ 32203650) заборгованість: з податку на прибуток приватних підприємств, зокрема за основним платежем 5 993,53 грн. на р/р 3113009700004 (код платежу 11021000) УДКСУ у Деснянському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 37984978; з податку на додану вартість, із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) зокрема за основним платежем 44 930,76 на р/р 31115029700004 (код платежу 14010100) УДКСУ у Деснянському районі ГУ ДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 37984978.
На виконання вищевказаної постанови позивачем до Управління державної казначейської служби України у Деснянському районі м. Києва направлялися інкасові доручення (розпорядження) щодо стягнення коштів з розрахункових рахунків відповідача, за якими було стягнуто кошти на загальну суму 3 925,51 грн., зокрема:
- за інкасовим дорученням від 20.11.2014 було стягнуто 3 518,12 грн.;
- за інкасовим дорученням від 22.06.2015 було стягнуто 6,85 грн.;
- за інкасовим дорученням від 13.07.2015 було стягнуто 343,17 грн.;
- за інкасовим дорученням від 27.07.2015 було стягнуто 33,70 грн.;
- за інкасовим дорученням від 17.08.2015 було стягнуто 23,67 грн.
В той же час, решта інкасових доручень (розпоряджень) щодо стягнення коштів з розрахункових рахунків відповідача повернулися до податкового органу без виконання, у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках платника.
Відповідно до наданого Державною податковою інспекцією у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві розрахунку заборгованості по ТОВ "Науково-виробнича фірма "ГАЛ" вбачається, що відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 57 009,56 грн., з яких сума недоїмки - 46 620,32 грн., пеня - 7 389,24 грн.
У зв'язку з чим, Державна податкова інспекція у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві звернулась до суду з позовом щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "ГАЛ" за рахунок майна, що перебуває у податкові заставі.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із пунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до статті 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення. У разі якщо податковий борг виник за операціями, що виконувалися в межах договорів про спільну діяльність, у податкову заставу передається майно платника податків, який згідно з умовами договору був відповідальним за перерахування податків до бюджету та/або майно, яке внесене у спільну діяльність та/або є результатом спільної діяльності платників податків. У разі недостатності майна такого платника податків у податкову заставу передається майно інших учасників договору про спільну діяльність у розмірах, пропорційних їх участі у такій спільній діяльності.
Пунктом 89.1 статті 89 Податкового кодексу України встановлено, що право податкової застави виникає у разі: Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно з пунктом 89.2 статті 89 Податкового кодексу України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно. У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Відповідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Пунктами 95.1 та 95.2 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Отже, з аналізу вищенаведених норм вбачається, що податковий борг платника податків може бути погашений за рахунок будь-якого майна такого платника, яке підлягає опису та передачу у податкову заставу на підставі відповідних рішень податкового органу.
Матеріалами справи підтверджується, що Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва були прийняті рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 12.04.2010 № 37 та складено акт опису майна від 14.07.2014 № 5/26-52-25-20.
На підтвердження існування у відповідача заборгованості у розмірі 57 009,56 грн. позивачем надано суду розрахунок заборгованості по ТОВ "Науково-виробнича фірма "ГАЛ".
На підтвердження факту вжиття попередніх заходів щодо стягнення податкового боргу з відповідача, які не дали позитивних результатів, позивачем надано суду копії податкових вимог, судового рішення (постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.03.2014 по справі № 826/2896/14) та інкасових доручень (розпоряджень) щодо стягнення коштів з розрахункових рахунків відповідача, які повернулися до позивача без виконання.
Відповідач у судове засідання не прибув, заперечень на адміністративний позов суду не надав.
Частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про наявність підстав для надання позивачу дозволу на погашення суми податкового боргу відповідача за рахунок майна, що перебуває у податкові заставі
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов - задовольнити повністю .
2. Надати дозвіл на погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "ГАЛ" (01001, м. Київ, вул. Магнітогорська, буд. 1, кв. 308, код ЄДРПОУ 32203650) у розмірі 57 009,56 грн. (п'ятдесят сім тисяч дев'ять грн. 56 коп.) за рахунок майна платника податків, що перебуває у податкові заставі.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2016 |
Оприлюднено | 16.08.2016 |
Номер документу | 59661175 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Огурцов О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні