2/151-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 р. Справа № 2/151-07
Суддя господарського суду Мельник П.А.
при секретарі судового засідання Віннік О.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Тростянецької об'єднаної державної податкової інспекції , 24300, Вінницька область, смт.Тростянець, вул. Леніна, буд. № 27
до: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Урожай", 24351, Вінницька область, Тростянецький район, с.Козинці, вул.Комсомольська.
про припинення юридичної особи
Представники сторін : не з'явились.
Заявлено позов Тростянецької об'єднаної державної податкової інспекції ,Вінницька область, смт. Тростянець до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Урожай», Вінницька область, Тростянецький район, с.Козинці про припинення державної реєстрації юридичної особи.
Позивачем через канцелярію суду 24.04.07 р. подано лист № 1949 від 23.04.07 р., яким уточняє позовні вимоги і просить припинити державну реєстрацію Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальнітю «Урожай».
Дане клопотання судом приймається відповідно до ст. 49 КАС України.
Відповідач належно повідомлений про дату, час і місце судового засідання, однак, в судове засідання не з'явився. Ухвала суду про відкриття провадження у адміністративній справі від 26.02.07 р. та повістка про виклик до суду в адміністративній справі направлена відповідачеві за адресою, яка вказана в позові та за якою значиться підприємство відповідача, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності –юридичної особи.
Відповідно до п. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Відповідно до ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, суд , -
В С Т А Н О В И В:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Урожай» зареєстровано Тростянецькою районною державною адміністрацією 01.03.2004 р. за № 04051112Ю0010190.
Вказане підприємство не подає податкову звітність, з будь –якого податкового платежу до ДПІ з 01.01.06 р. по теперішній час, що підтверджується довідкою № 403 від 26.01.07 р. Тростянецької об'єднаної державної податкової інспекції.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог Закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Статтею 51 Господарського кодексу України передбачено припинення підприємницької діяльності на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до п. 2 ст. 38 «Порядок державної реєстрації припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи» Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-ІV, який набрав чинності з 01.07.2004 року, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.
Статтею 59 Господарського кодексу України передбачає припинення діяльності суб'єкта , зокрема, за рішенням суду.
Скасування державної реєстрації припиняє господарську діяльність і є підставою для здійснення заходів щодо ліквідації суб'єкта господарювання. Суб'єкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції, як скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Враховуючи, що неподання відповідачем більше року податкової звітності стверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність припинення відповідача як юридичної особи.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні", ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування, ст. 239 Господарського кодексу України, ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» ст.ст.49,51,87,94,99,160,161,162,163,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовільнити.
Припинити юридичну особу –Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (24351, Вінницька область, Тростянецький район, с.Козинці, вул..Комсомольська, код ЄДРПОУ 32743624) зареєстровано Тростянецькою районною державною адміністрацією 01.03.2004 р. за № 04051112Ю0010190.
Копію даної постанови, у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору Тростянецької РДА (24300Вінницька область, смт.Тростянець , вул.Леніна, 37 ) для виконання вимог встановлених ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Мельник П.А.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 596781 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Мельник П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні