ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"12" серпня 2016 р.Справа № 922/2701/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Галичина", м.Луцьк до Харківської міської ради, м. Харків про розірвання договору оренди та припинення правовідношення за договором оренди
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод "Галичина", м. Луцьк звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Харківської міської ради, м. Харків в якій просив суд :
- розірвати договір оренди землі укладений між Харківською міською радою та ТзОВ "МЕРКАТОР АЗС" та зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі від 25.0.2005 року за №63125/05.
- зобов'язати Відповідача передати в користування ТзОВ "Завод "Галичина" земельну ділянку загальною площею 0,1344 га, що розташована по пр-ту Людвіга Свободи, 57-А в м.Харків, кадастровий номер 6310136300:14:007:0030, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Стаття 63 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує суддю, який вирішує питання про прийняття позовної заяви, повернути позовну заяву з підстав неправильного оформлення позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд досліджує позовну заяву за формальними ознаками, не вивчаючи питання по суті позовних вимог.
Позовна заява підлягає поверненню, якщо вона за формою та змістом не відповідає вимогам статей 54 - 58 Господарського процесуального кодексу України.
Стаття 65 Кодексу визначає дії судді з підготовки справи до розгляду, які полягають у здійсненні певних заходів і процесуальних дій, спрямованих на правильне і своєчасне вирішення спору.
Суддя самостійно на власний розсуд визначає, які саме дії слід учинити виходячи з конкретних обставин справи, ступеня підготовленості матеріалів самими сторонами, а також тих клопотань, що подані позивачем разом із позовною заявою.
Суд вважає за необхідне дану позовну заяву повернути без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ст. 57 ГПК України - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII станом на 01.01.2016 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1378,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону встановлені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1378,00 грн.) та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат (206700,00 грн.), за позовом немайнового характеру 1378,0грн.
Згідно п.2.10 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
Згідно п.2.11 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
З прохальної частини поданої позовної заяви вбачається дві вимоги немайнового характеру, а саме:
- розірвати договір оренди землі укладений між Харківською міською радою та ТзОВ "МЕРКАТОР АЗС" та зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі від 25.0.2005 року за №63125/05.
- зобов'язати Відповідача передати в користування ТзОВ "Завод "Галичина" земельну ділянку загальною площею 0,1344 га, що розташована по пр-ту Людвіга Свободи, 57-А в м.Харків, кадастровий номер 6310136300:14:007:0030, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
До вказаної позовної заяви не додано доказів сплати судового збору за другу немайнову вимогу.
Суд приходить до переконання, що згідно наведених вище норм, позивачу слід було сплатити при звернені до суду судовий збір окремо за дві вимоги немайнового характеру із зазначенням правильних платіжних реквізитів.
З урахуванням встановлених обставин, на підставі п.п.4, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд повертає позовну заяву без розгляду, в зв`язку з неподанням позивачем доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Також, відповідно до ч.1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, листом з описом вкладення.
При цьому, вказана правова норма не ставить обов'язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів в залежність від того, чи є у відповідача в наявності ці документи, а містить імперативну норму щодо обов'язковості надіслання сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, листом з описом вкладення.
При зверненні з позовною заявою до суду позивач порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України, який встановлює необхідність надання суду доказів, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Відповідно до пунктів 59, 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року №270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт, наданий в оригіналі або належним чином завірений.
Разом з позовною заявою позивач не надав доказів, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами, натомість позивачем долучено до матеріалів справи опис вкладення від 05.08.2016 року лише на адресу господарського суду Харківської області.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про повернення позову без розгляду, оскільки позивачем до вказаної позовної заяви не додано доказів сплати судового збору за другу немайнову вимогу, а також не подано доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Між тим, суд звертає увагу позивача на те, що він не позбавлений права повторно звернутися до суду із відповідним позовом, усунувши визначені судом недоліки.
Керуючись п.4, п.6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву Товариству з обмеженою відповідальністю "Завод"Галичина" на 32-х аркушах без розгляду.
Суддя ОСОБА_1
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2016 |
Оприлюднено | 17.08.2016 |
Номер документу | 59679799 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні