ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/13933/16-к

провадження № 1-кс/753/2892/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" липня 2016 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва Пойда С.М., розглянувши клопотання слідчого СВ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві Ліневича С.А., про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування №32016100020000024 від 30.03.2016 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві Ліневич С.А., за погодженням прокурора Київської місцевої прокуратури № 2 м. Києва Піяка К.Л., звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні філії АТ "Укрексімбанк" у м. Києві (МФО 380333), за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 11-Б, у копіях наступних документів клієнта ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105): документів, оригінали яких знаходяться на електронних (магнітних) носіях, та які відображують надходження та списання, за період з 01.01.2014 року по доту винесення ухвали включно, грошових коштів по рахунку НОМЕР_7 із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях; справи з юридичного оформлення рахунок НОМЕР_7 в тому числі, анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банк", а також документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи „Клієнт - банк", всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства; заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунках підприємства.

В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що СВ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №32016100020000024 від 30.03.2016 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що розмір офіційно задекларованих ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1) доходів за період 2011-2015 років не відповідає сумам проведених ним фінансових операцій по відкритим в обслуговуючих банках рахункам та через каси банків України, за участю ряду фізичних та юридичних осіб, а саме: ТОВ «Альтен Інвест» (код 37729295), ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105), ТОВ «Бі Енерджетікс» (код 37745563), ТОВ «ТР-Консалтинг» (код 37574020), ТОВ «Інтек-Інжиніринг» (код 35420929), ТОВ «Базис-ЛТД» (код 22124672), ТПТ «Корпорація «Кераміст» (код ЄДРПОУ 13620827), ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_2), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_3), СПД ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4), ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5) та ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_6).

При розслідуванні даного кримінального правопорушення виникла необхідність у встановленні та перевірці факту реального здійснення фінансових операцій за участю ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1) та ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105).

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105) має відкритий банківський рахунок НОМЕР_7 у філії АТ "Укрексімбанк" у м. Києві (МФО 380333), за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 11-Б.

Слідчий стверджує, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, суд прийшов до нааступного висновку.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належать також відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до положень статті 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація щодо юридичних або фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Стаття 163 КПК України передбачає, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної особи або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім вищезазначених обставин, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах та документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Проведення виїмки оригіналів документів обумовлено тим, що у відповідності до п. 7 п. п. 4 "Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України" від 02 березня 2012 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав для отримання документів, що містять банківську таємницю, щодо здійснення фінансових операцій за участю ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1) та ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105), оскільки в них міститься інформація, яка сама по собі так і у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження буде мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 159, 161-164 КПК України, ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві Ліневича С.А., про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування №32016100020000024 від 30.03.2016 року - задовольнити частково.

Надати слідчому СВ ФР ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві Ліневичу С.А. дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні філії АТ "Укрексімбанк" у м. Києві (МФО 380333), за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 11-Б, у копіях документів щодо здійснення фінансових операцій за участю ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1) та клієнта ТОВ «Токмак Солар Енерджі» (код 37581105), а саме: документів, які відображують надходження та списання, за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали включно, грошових коштів по рахунку НОМЕР_7 із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції; заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунку підприємства.

Попередити службових осіб філії АТ "Укрексімбанк" у м. Києві про те, що невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ: С.М. ПОЙДА

Дата ухвалення рішення 29.07.2016
Оприлюднено 22.08.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 753/13933/16-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону