Постанова
від 12.08.2016 по справі 803/1086/16
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2016 року м. ЛуцькСправа № 803/1086/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Смокович В.І.,

при секретарі судового засідання Литвиненко І.П.

за участю представника позивача Ковальчук Ю.М.,

представника відповідача Погорілого А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник-2» про стягнення пені,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернулася в суд з адміністративним позовом до Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник-2» про стягнення податкового боргу у розмірі 4 499 грн. 39 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ та всупереч вимогам податкового законодавства не сплатив узгоджені грошові зобов'язання у розмірі 4 499 грн. 39 коп. Інспекцією вживалися заходи досудового погашення заборгованості шляхом надіслання податкової вимоги, однак це не призвело до повного погашення податкового боргу, тому позивач просить суд стягнути його з банківських рахунків підприємства на користь Державного бюджету України.

До початку судового розгляду справи по суті відповідач, Обслуговуючий кооператив «Гаражний кооператив «Будівельник-2», сплатив заборгованість в розмірі 4 499 грн. 39 коп., що підтверджується копією квитанції № 0.0.593525004.1 від 01 серпня 2016 року та не заперечується представником позивача (а. с. 33).

На адресу суду 09 серпня 2016 року представник позивача до початку судового розгляду справи по суті подала письмову заяву про зміну підстав адміністративного позову, яка мотивована тим, що після проведення по особовому рахунку боржника сплати за період з 30 січня 2014 року по 01 серпня 2016 року податковою інспекцією нараховано пеню в розмірі 2 092 грн. 03 коп. за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання (податкового боргу), тому у Луцької ОДПІ виникли підстави для зміни предмету адміністративного позову (а. с. 28-29). Дана заява була вручена представнику відповідача під розписку 09 серпня 2016 року та направлена за адресою місцезнаходження кооперативу (а. с. 27,47).

У судовому засіданні представник суб'єкта владних повноважень просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник - 2» у своїх письмових запереченнях від 11 серпня 2016 року № 54 та у судовому засіданні надав пояснення суду щодо заперечення проти позовних вимог, просить суд відмовити в задоволення позову з наступних підстав.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 60.1.1 пункту 60.1 статті 60 цього ж Кодексу податкова вимога вважаються відкликаними, якщо сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення.

Вважає, якщо платником податків податковий борг був погашений, а через деякий час виник знову, органу державної податкової служби слід направити (вручити) нову податкову вимогу виходячи з виникнення нового грошового зобов'язання.

Крім того, Луцькою ОДПІ не було направлено самого розрахунку нарахування пені (податкового боргу) для встановлення обставин строків звернення до суду із зазначенням періодів, за які виник борг.

Таким чином, на його думку, позивач не обгрунтував суму щойно нарахованої пені (податкового боргу) в розмірі 2 092 грн. 03 коп.

Заслухавши пояснення представників сторін, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі, з наступних підстав.

Судом встановлено, що Обслуговуючий кооператив «Гаражний кооператив «Будівельник-2» 09 серпня 2007 року зареєстрований як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 42-43) та взятий на облік в Луцькій ОДПІ з 10 серпня 2007 року за № 5947, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 01 липня 2016 року № 1603181402745 (а. с. 6).

Як слідує з матеріалів справи, після несвоєчасної сплати основної суми заборгованості в розмірі 4 499 грн. 39 коп., відповідачу за період з 30 січня 2014 року по 01 серпня 2016 року (день сплати) нарахована пеня в розмірі 2 092 грн. 03 коп., з якою останній не погоджується.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог статті 129 Податкового кодексу України (далі - ПК України) пеня нараховується після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

Згідно із пунктом 129.1 статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платника податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку грошового зобов'язання.

Пунктом 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Разом з тим, відповідно до пункту 1.3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 17 грудня 2010 року № 953 (далі - Інструкція № 953), пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Згідно пункту 2.1 Інструкції пеня нараховується після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Кодексом.

Суд не приймає до уваги пояснення представника відповідача про те, що органу державної податкової служби слід направити (вручити) нову податкову вимогу у зв'язку із виникненням нового грошового зобов'язання з огляду на таке.

Відповідно до пункту 2.2 Інструкції № 953 нарахування пені здійснюється у день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу).

Відтак, у день сплати основної суми грошового зобов'язання у розмірі 4 499 грн. 39 коп (01 серпня 2016 року) відповідачу автоматично було нараховано пеню за несвоєчасну сплату суми боргу з моменту його виникнення, 30 січня 2014 року по день сплати, 01 серпня 2016 року.

При цьому, суд зауважує, що податкова вимога направляється тільки на основне грошове зобов'язання, яке набуло статусу податкового боргу

Згідно з пунктами 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Наявність у відповідача відкритих банківських рахунків підтверджується даними Луцької ОДПІ про відкриті банківські рахунки (а. с. 7).

Оскільки матеріалами справи підтверджена наявність у Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник-2» заборгованості у розмірі 2 092 грн. 23 коп., а відповідачем доказів сплати зазначеної заборгованості на день розгляду справи суду не надано, тому суд дійшов висновку, що вимоги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник-2» про стягнення пені - задовольнити повністю.

Стягнути з банківських рахунків Обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Будівельник-2» (43021, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Стрілецька, будинок 31, офіс 105, ідентифікаційний код юридичної особи 37358219) пеню в розмірі 2 092 грн. 03 коп. (дві тисячі дев'яносто дві гривні три копійки) в місцевий бюджет Луцької міської ради.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В. І. Смокович

Повний текст постанови виготовлений 12 серпня 2016 року.

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.08.2016
Оприлюднено22.08.2016
Номер документу59723690
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —803/1086/16

Постанова від 12.08.2016

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Смокович Віра Іванівна

Ухвала від 25.07.2016

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Смокович Віра Іванівна

Ухвала від 25.07.2016

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Смокович Віра Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні