Ухвала
від 15.08.2016 по справі 924/751/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"15" серпня 2016 р. 924/751/16

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали

за позовом кредитної спілки "Кредекс" м.Хмельницький

до Першого відділу ДВС м.Хмельницького

про 1. зняття арешту з розрахункового рахунку кредитної спілки "Кредекс" №26502925 в ПАТ "ОСОБА_1 Аваль", МФО 380805, ЗКПО 25921327 м.Київ;

2. зняття арешту з коштів, які знаходяться в касі КС "Кредекс" або надходять до неї за адресою м.Хмельницький, вул. Купріна, 54а, оф.8.

ВСТАНОВИВ:

11.08.2016р. на адресу суду надійшла позовна заява кредитної спілки "Кредекс" м.Хмельницький до Першого відділу ДВС м.Хмельницького про 1. зняття арешту з розрахункового рахунку кредитної спілки "Кредекс" №26502925 в ПАТ "ОСОБА_1 Аваль", МФО 380805, ЗКПО 25921327 м.Київ; 2. зняття арешту з коштів, які знаходяться в касі КС "Кредекс" або надходять до неї за адресою м.Хмельницький, вул. Купріна, 54а, оф.8.

Відповідно до ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Як вбачається із позовної заяви, позивачем визначено дві вимоги немайнового характеру, а саме: 1) зняття арешту з розрахункового рахунку кредитної спілки "Кредекс" №26502925 в ПАТ "ОСОБА_1 Аваль", МФО 380805, ЗКПО 25921327 м.Київ; 2) зняття арешту з коштів, які знаходяться в касі КС "Кредекс" або надходять до неї за адресою м.Хмельницький, вул. Купріна, 54а, оф.8.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України „Про судовий збірВ» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою ст. 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України В«Про Державний бюджет України на 2016 рікВ» мінімальна місячна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.

З огляду на зазначене, позивач повинен був сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру окремо, проте позивачем не додано до позовної заяви платіжного доручення на підтвердження сплати судового збору.

Судом враховується, що згідно пункту 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Крім того, судом звертається увага, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, представляється засвідчений витяг з нього. Відповідно до п. 5.27 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затверджених Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003р. № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії (аналогічна позиція викладена в п. 2.2. постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

Однак, подані скаржником документи не можна вважати належними доказами, оскільки вони не відповідають вимогам ст. 36 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Вимог до оформлення документів.

Приписами ст. 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно зі ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

Тобто, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий оригінал фіскального чеку відділення поштового зв'язку та оригінал опису вкладення з поіменним переліком документів, що направляються стороні. Проте, позивачем до позовної заяви не додано документів на підтвердження відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, що є не виконанням вищенаведених вимог законодавства.

Згідно п. 6 ст. 63 ГПК України суд повертає позовну заяву без розгляду, зокрема, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Також судом звертається увага на те, що для справ за позовами про звільнення майна з під арешту характерно те, що сторони в матеріальному плані перебувають у стані спору про право. При повторному поданні позову позивачу слід визначити, чи даний спір є спором про право, чи є наслідком неправомірних дій органів ДВС, щодо накладення арешту в межах виконавчого провадження по цивільних справах.

З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає поверненню без розгляду, що не перешкоджає повторному зверненню до суду з позовом в загальному порядку після виправлення недоліків.

Керуючись п. 4 ч. 1, п.6 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Позовні матеріали повернути позивачу без розгляду.

Додаток: позовна заява і додані до неї матеріали на 28 аркушах.

Суддя О.Є. Танасюк

Віддрук. 2 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, кредитна спілка "Кредекс" (29000, м.Хмельницький, вул. Купріна,54а, оф.82)

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.08.2016
Оприлюднено22.08.2016
Номер документу59725658
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/751/16

Ухвала від 15.08.2016

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Танасюк О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні