МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 липня 2016 р. Справа № 814/984/16
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., за участю секретаря судового засідання Кононенка Д.Ф., розглянув адміністративну справу без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Баштанському районі Миколаївської області, доПублічного акціонерного товариства "Виноградівський", простягнення заборгованості в сумі 2868,65 грн., В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Баштанському районі Миколаївської області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Виноградівський" заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за червень 2012 року в сумі 2868,65 гривень.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мають вноситися до Пенсійного фонду кошти на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій особам, яким призначені пенсії на пільгових умовах. За червень 2012 року відповідач має заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій перед управлінням ПФУ в Баштанському районі Миколаївської області в сумі 2868,65 грн.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, в порядку письмового провадження.
Судом двічі надсилалися повідомлення про розгляд справи за місцезнаходженням відповідача, яке зазначене у відомостях про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак він в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.
У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р. відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій.
Колишнім працівникам відповідача, які працювали у нього на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, а саме ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, була призначена пенсія на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", який передбачає, що право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці -за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки -після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, із них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, із них не менше 10 років на зазначених роботах.
Згідно ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій. Суми фактичних витрат на виплату пільгових пенсій покриваються підприємствами пропорційно стажу роботи на даному підприємстві.
Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного Фонду України передбачає ( п.6.1), що підприємства -платники страхових внесків зобов'язані покривати фактичні витрати на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 2 у розмірі 100%.
Відповідно до пп. 6.8 п.6 вищезазначеної інструкції підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах, місячну суму зазначених витрат.
За результатами господарської діяльності відповідач має заборгованість по витратам на виплату та доставку пільгових пенсій за червень 2012 року в сумі 2868,65 грн., що підтверджується наданими позивачем розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій .
Управлінням Пенсійного фонду України в Баштанському районі Миколаївської області своєчасно направлявся розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій для сплати у встановлені законодавством строки .
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач вимоги вищевказаних законів не виконав і своєчасно не перерахував до Пенсійного фонду України заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, внаслідок чого у нього за червень 2012 року утворився борг в сумі 2868,65 грн.
Разом з тим, скасування постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 19.06.12 по справі № 2а-2235/12/1470 рішення Баштанської МДПІ від 20.12.11 № 8 про виключення ПАТ "Виноградівський" з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, не свідчить про те, що ПАТ "Виноградівський" є платником фіксованого сільськогосподарського податку.
Статтею 209 Податкового кодексу України врегульовано спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства. Відповідно до п. 209.2 ст. 209 ПК (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
З наведеної норми вбачається, що спеціальний режим оподаткування полягає в тому, що сільськогосподарське підприємство не сплачує до бюджету та повністю залишається в розпорядженні підприємства податок на додану вартість, нарахований сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених товарів.
В свою чергу, фіксований сільськогосподарський податок є загальнодержавним податком, справляння якого (на момент виникнення спірних правовідносин) врегульовано Главою 2 Розділу XIV Податкового кодексу України.
Відтак, спеціальний режим оподаткування та фіксований сільськогосподарський податок є різними й нетотожніми, а тому й скасування рішення Баштанської МДПІ про виключення відповідача з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування не стосується предмета розгляду цієї справи.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, станом на день розгляду справи доказів погашення боргу не подав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з публічного акціонерного товариства "Виноградівський" (код ЄДРПОУ 00413920) на користь Управління Пенсійного фонду України в Баштанському районі Миколаївської області заборгованість по відшкодуванню витрат по виплаті та доставці пільгових пенсій за червень 2012 року в сумі 2868,65 грн. (дві тисячі вісімсот шістдесят вісім грн. шістдесят п'ять коп.).
3. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.
Суддя В. В. Біоносенко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2016 |
Оприлюднено | 22.08.2016 |
Номер документу | 59757114 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Біоносенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні