Ухвала
від 17.05.2010 по справі 14/456-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

17.05.10 Справа №14/456-07.

Господарський суд Сумської області у складі судді Миропольського С.О., розглянувши подання № 23/09 від 12.04.2010 р. Зарічного відділу Державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про встановлення порядку та способу виконання рішення суду по справі № АС 14/456-07 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми до відповідача ОСОБА_1 дільниці об'єднання В«СумиоблагробудВ» , м. Суми про стягнення 17 175 грн. 39 коп.

За участю представників:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

від відділу ДВС: не з'явився

прокурор: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Сумської області від 02.03.2009 р. по справі № АС 14/456-07 позов був задоволений, з відповідача стягнуто на користь позивача 17 175 грн. 39 коп. заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виконавчий лист виданий після набрання постановою законної сили (15.10.2007 р.).

Зарічний відділ ДВС Сумського міського управління юстиції звернувся до суду з поданням про встановлення способу та порядку виконання даної постанови суду, оскільки в ході проведення виконавчих дій державним виконавцем встановлено, що на рахунках боржника кошти відсутні, автотранспортні засоби на праві власності не зареєстровані, а об'єкт нерухомості, що зареєстрований за відповідачем (приміщення гуртожитку на 135 кімнат за адресою: м. Суми, вул. З.Космодем'янської, 10) частково проданий (20 кімнат продані згідно договорів купівлі-продажу).

В судове засідання представники сторін та заявника не з'явились, в зв'язку з чим справа розглядається за наявними матеріалами.

Зазначене подання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Відповідно до статті 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Згідно статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частин 1, 2, 5 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбаченим цим Законом.

Як зазначає виконавча служба в поданні, в ході проведення виконавчих дій державним виконавцем встановлено, що на рахунках боржника кошти відсутні, автотранспортні засоби на праві власності не зареєстровані. Проте, як повідомляє відділ ДВС, згідно довідки КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» за відповідачем зареєстрований гуртожиток за адресою м. Суми, вул. з. Космодем'янської, 10, на 135 місць. В зв'язку з цим заявник просить встановити порядок та спосіб виконання постанови суду від 02.10.2007 р.

Відповідно до ст.ст. 63, 64 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що знаходяться в кредитних установах, в порядку, передбаченому цим Законом. Якщо даних про наявність у боржника - юридичної особи рахунків і вкладів у банках чи інших у фінансових установах немає, державний виконавець одержує такі дані у податкових органів, які зобов'язані надати йому необхідну інформацію у 3-денний строк. У разі відсутності у боржника - юридичної особи коштів, достатніх для покриття заборгованості, стягнення звертається на інше майно, належне боржникові - юридичній особі на праві власності або закріплене за ним, у тому числі на майно, яке обліковується на окремому балансі філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу боржника - юридичної особи (за винятком майна, виключеного з обороту або обмежуваного в обороті) незалежно від того, хто фактично використовує це майно.

Будь-яких доказів, які б підтверджували відсутність грошових коштів на рахунках відповідача (відповідні довідки, виписки тощо), виконавчою службою не надано.

Що стосується того, що за відповідачем зареєстрований гуртожиток на 135 місць, то відповідно до Прикінцевих положень (п. 3) Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» № 500-VІ від 04.09.2008 р., який набрав чинності 01.01.2009 р., зазначено, що з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, установити мораторій на відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, протягом трьох років з дня опублікування цього Закону. Цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб зазначених гуртожитків як цілісних майнових комплексів або їх окремих будівель, споруд, жилих та нежилих приміщень та іншого майна на користь фізичних чи юридичних осіб.

Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення вказаного подання виконавчої служби.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 63, 64 Закону України «Про виконавче провадження», суд -

У Х В А Л И В :

Подання № 23/09 від 12.04.2010 р. Зарічного відділу Державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції про встановлення способу та порядку виконання постанови по справі № АС14/456-07 залишити без задоволення.

СУДДЯ С.О.МИРОПОЛЬСЬКИЙ

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення17.05.2010
Оприлюднено23.08.2016
Номер документу59787498
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/456-07

Ухвала від 17.05.2010

Господарське

Господарський суд Сумської області

Миропольський Сергій Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні