Ухвала
від 18.08.2016 по справі 308/8550/16-к
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/8550/16-к

Провадження № 1-кс/308/2781/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.08.2016 р. м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_3 про проведення огляду,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий групи слідчих у кримінальному провадженні № 32015070000000060 старший слідчий з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майор податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, за погодженням з старшим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні № 32015070000000060 прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про проведення огляду.

Клопотання мотивоване тим, що у проваджені слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області перебувають матеріали досудового розслідування № 32015070000000060, відомості про яке внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Відомості про кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР за фактом обставин, що можуть свідчити про незаконне придбання, зберігання та транспортування з метою збуту тютюнових виробів невстановленими особами.

04.01.2016 на адресу ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області скеровано в порядку ст. 40 КПК України доручення, щодо встановлення на території Закарпатської області місць, де можуть зберігатись незаконно виготовлені тютюнові вироби, в тому числі тютюнові вироби на яких містяться наклеєні підроблені марки акцизного податку України, а також осіб, можливо причетних до їх незаконного придбання, зберігання, транспортування та збуту.

12.08.2016 до СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області надійшли матеріали, зібрані в ході проведення оперативних заходів відповідно до яких встановлено, що громадянин ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) будучи керівником ТзОВ «ЕО Біотемп» (код за ЄДРПОУ: 34920361, фактична та юридична адреса: Берегівський р-н., с. Дийда, провулок Арпада,1; основний вид діяльності: виробництво інших виробів деревини) за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснює незаконну діяльність пов`язану із незаконним придбанням, зберіганням, транспортуванням з метою збуту, та переміщенням (експортом) незаконно виготовлених тютюнових виробів марки «Джин-Лінг», «Комплімент», «Ліфа», «Мальборо», «Фест», замаскувавши їх у дерев`яні брикети, які попередньо зберігає у складських приміщеннях ТзОВ «ЕО Біотемп» за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім цього, дана інформація підтверджується протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 11.08.2016, який в ході допиту пояснив, що відпочиваючи в селі Дийда Берегівського району йому стало відомо про те, що за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_5 організував незаконну діяльність пов`язану із незаконним придбанням з метою збуту, транспортуванням та зберіганням великих партій тютюнових виробів, та здійснює збут незаконно виготовлених тютюнових виробів на яких наклеєні підроблені марки акцизного податку України. Так, тютюнові вироби невеликими партіями, контрабандним шляхом (замаскувавши їх у дерев`яні брикети; шляхом приховування у виготовлених тайниках у порожнинах транспортних засобів) незаконно переправляє через державний кордон України поза межами пунктів пропуску «зеленим коридором» до країн Євросоюзу. Також, на вказану адресу заїжджають особи на легкових автомобілях з країн Євросоюзу, купляють тютюнові вироби, які з приховуванням від митного контролю, шляхом виготовлення тайників у порожнинах транспортних засобів перевозять через державний кордон України.

Відповідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, територія з нежитловою будівлею, комплексом, фуражним складом «Гомок» належить на праві власності 1/1 ОСОБА_7 та 1/1 - ТзОВ «ЕО Біотемп» (код за ЄДРПОУ: 34920361).

Відповідно до оперативної інформації в зазначених складських приміщеннях і надалі зберігаються велика кількість тютюнових виробів різних марок з підробленими марками акцизного податку України та підготовлені дерев`яні брикети на експорт з можливими сторонніми вкладеннями (тютюновими виробами).

З огляду на вищевикладене, та відповідно до матеріалів кримінального провадження, у слідства є достатньо підстав вважати, що громадянин ОСОБА_5 за попередньою змовою з невстановленими особами, здійснює незаконну діяльність пов`язану із незаконним придбанням з метою збуту, транспортуванням, зберіганням та переміщенням (експортом) незаконно виготовлених тютюнових виробів, замаскувавши їх у дерев`яні брикети, які попередньо зберігає у складських приміщеннях, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи вищевикладене, з метою припинення кримінального правопорушення, та запобігти спробам ОСОБА_5 та невстановленими особами знищити чи пошкодити, або ж вивезти тютюнові вироби з вказаної адреси, а також з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів, в т.ч. тютюнових виробів на яких можуть бути використані підроблені марки акцизного податку України, дерев`яних брикетів з можливими сторонніми вкладеннями, засобів та знарядь для їх упакування при транспортуванні, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами контрафактних тютюнових виробів, електронних носії інформації, речей і документів кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, а їх перебування в місці безпосереднього виявлення дасть змогу виявити та зафіксувати відомості про обставини та спосіб вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку з чим, під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні виникла обґрунтована необхідність провести огляд нежитлового приміщення, складських та підсобних (господарських) приміщень (споруд), які до нього відносяться, території, яка виділена для обслуговування за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ТзОВ «ЕО Біотемп» (код за ЄДРПОУ: 34920361) та гр. ОСОБА_7 (інформаційна довідка №65682159).

Необхідність такої слідчої дії обґрунтовується тим, що невстановлені особи будучи добре обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, можуть здійснювати свою протиправну діяльність конспіративно, при цьому проведення саме такої слідчої дії дасть можливість слідству запобігти їх спробам сховати чи знешкодити речі і документи, які являються предметом кримінального правопорушення, чи в інший спосіб укрити сліди вчиненого злочину.

Проведення саме такої гласної слідчої (розшукової) дії у комплексі з іншими такими діями дасть можливість слідству отримати під час її проведення докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для отримання та фіксації відомостей про обставини незаконної діяльності невстановлених осіб, до якої може бути причетний ОСОБА_5 , та допоможуть слідству встановити їх співучасників.

На підставі наведеного слідчий просить постановити ухвалу у кримінальному провадженні № 32015070000000060, якою надати дозвіл на проведення огляду складських приміщень, підсобних та надвірних споруд за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності 1/1 ОСОБА_7 та 1/1 - ТзОВ «ЕО Біотемп» (код за ЄДРПОУ: 34920361), з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів, в т.ч. тютюнових виробів на яких можуть бути використані підроблені марки акцизного податку України, засобів та знарядь для їх упакування при транспортуванні, дерев`яних брикетів з можливими сторонніми вкладеннями, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами контрафактних тютюнових виробів, електронних носії інформації, речей і документів кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, а їх перебування в місці безпосереднього виявлення дасть змогу виявити та зафіксувати відомості про обставини та спосіб вчинення кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, так як в інший спосіб встановити їх не представляється за можливе.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Стаття 30 Конституції Українигарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Тому, згідно з цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду.

Згідно зіст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється, згідно з правилами кримінального процесуального законодавства, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно дост. 234 ч. 2 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді, за наявності підстав для його проведення, та обґрунтуванням доводів клопотання оригіналами або копіями документів та іншими матеріалами.

Згідно п.п. 4, 5, 6 ч. 3ст. 234 КПК Україниклопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

З метою належного дотримання вимог, закріплених у Конвенції, слідчим суддею під час розгляду клопотання про надання дозволу на огляд, враховано правові позиції Європейського суду з прав людини, сформульовані ним у рішенняхРатушна проти України, Поліщук проти України, Васильчук проти України, Головань проти України,Смирнов проти Росії.

Враховуючи необхідність проведення слідчої дії у виді огляду складських приміщень, підсобних та надвірних споруд за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності в цілому ОСОБА_7 та ТзОВ «ЕО Біотемп» (код ЄДРПОУ 34920361), яка доведена слідчим в судовому засіданні та обґрунтована відповідними документами, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню і є підстави для надання дозволу на проведення огляду.

Водночас слідчий просить надати дозвіл на проведення огляду з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів, в т.ч. тютюнових виробів на яких можуть бути використані підроблені марки акцизного податку України, засобів та знарядь для їх упакування при транспортуванні, дерев`яних брикетів з можливими сторонніми вкладеннями, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут невстановленими особами контрафактних тютюнових виробів, електронних носії інформації, речей і документів кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, а їх перебування в місці безпосереднього виявлення дасть змогу виявити та зафіксувати відомості про обставини та спосіб вчинення кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування, так як в інший спосіб встановити їх не представляється за можливе.

Відповідно до ч. 5ст. 237 КПК Українипри проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. У частині 7 цієї ж статті конкретизується, що вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Таким чином, під час проведення огляду слідчий (прокурор) самостійно приймає рішення про необхідність вилучення тих чи інших речей і документів.

Тому в цій частині клопотання слідчого задоволенню не підлягає.

Враховуючи вище зазначені обставини, які зумовлюють необхідність проведення огляду, слідчий суддя приходить до висновку, що для забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності досудового розслідування, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, клопотання про проведення огляду слід задовольнити частково.

Керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_3 про проведення огляду задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 дозвіл на проведення огляду складських приміщень, підсобних та надвірних споруд за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності в цілому ОСОБА_7 та ТзОВ «ЕО Біотемп» (код ЄДРПОУ 34920361), з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення № 32015070000000060, відомості про яке внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

В задоволенні решти клопотання відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення.

Вказана ухвала надає дозвіл на проникнення до житла та іншого володіння особи лише один раз, протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення18.08.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу59804318
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/8550/16-к

Ухвала від 18.08.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Сарай А. І.

Ухвала від 18.08.2016

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Сарай А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні