Справа № 362/4130/16-ц
Провадження № 2/362/2416/16
У х в а л а
22 серпня 2016 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Крушинської сільської ради Васильківського району Київської області, Управління Державного агентства земельних ресурсів у Васильківському районі Київської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Приватне підприємство «Приватленд» про виклик в судове засідання третіх осіб, визнання недійсними державних актів, визнання незаконними і скасування рішень та стягнення судових витрат,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 119 ЦПК України, позовна заява повинна також містити:
-ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
-зміст позовних вимог;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
-зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Так, з урахуванням вимог пункту 2 частини другої статті 119 ЦПК України, позивачу необхідно зазначити в заяві офіційне найменування відповідача відповідно до законодавства, що регулює його діяльність, оскільки такої юридичної особи, як Управління Державного агентства земельних ресурсів у Васильківському районі Київської області - не існує.
Також, слід звернути увагу на те, що в якості відповідача також зазначено Крушинську сільську раду Васильківського району Київської області, однак жодних позовних вимог по суті спору до неї не заявлено, а тому позивачу слід вирішити питання щодо участі вказаної юридичної особи у даній справі.
Крім того, вимоги пунктів першого і восьмого прохальної частини цивільного позову не є позовними по своїй суті, оскільки не стосується дій чи бездіяльності відповідачів та не можуть бути до них звернені, оскільки взагалі не є предметом спору між сторонами.
Викладені у пунктах першому і восьмому прохальної частини позову прохання не є способами захисту цивільних прав, які використовуються при формулюванні позовних вимог з метою захисту і/або відновлення прав та інтересів які порушені.
Зокрема, викладене у пункті першому прохання не є позовною вимогою, а стосується обов'язкових дій суду, оскільки відповідно до вимог норми частини першої статті 158 ЦПК України, розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Отже, повідомлення осіб, які беруть участь у справі належить до виключної компетенції суду та не потребує його додаткового заявлення як позовних вимог.
Вирішення питання про розподіл судових витрат між сторонами, про яке позивач просить у пункті восьмому заяви, здійснюється судом в силу положень ЦПК України при постановлені рішення у справі, тобто є обов'язком суду та не потребує додаткового їх заявлення як позовних.
Тобто, позивачу слід вирішити питання щодо обґрунтованості, доцільності, необхідності заявлення таких позовних вимог та їх формулювання у прохальній частині заяви.
Крім того, в порушення вимог пункту 6 частини другої статті 119 ЦПК України позовна заява за своїм змістом не містить виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги про «виклик в судове засідання третіх осіб та стягнення судових витрат» та зазначення доказів, що підтверджують такі обставини, наявність підстав для звільнення від доказування.
Одночасно, у зв'язку із заявленими вимогами позову позивачу необхідно обов'язково врахувати норму частини третьої статті 6 Закону України «Про судових збір», відповідно до якої у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, враховуючи, що у позові заявлено сім позовних вимог немайнового характеру, позивачу слід сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали (ч. 1 ст. 121 ЦПК України).
Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Крушинської сільської ради Васильківського району Київської області, Управління Державного агентства земельних ресурсів у Васильківському районі Київської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Приватне підприємство «Приватленд» про виклик в судове засідання третіх осіб, визнання недійсними державних актів, визнання незаконними і скасування рішень та стягнення судових витрат - залишити без руху.
Повідомити про вказане позивача і надати йому строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання ним ухвали.
Роз'яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк він не виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України або не сплатить судовий збір, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2016 |
Оприлюднено | 26.08.2016 |
Номер документу | 59830177 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні