Копія
Справа № 822/1455/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2016 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Волочиському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Донснаб-Захід" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Донснаб-Захід" про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на момент звернення до суду у відповідача сума платежів, що підлягає капіталізації для розрахунку з потерпілим - ОСОБА_3, становить 451080,77 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розглдя справи за відсутності сторони, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час судового розгляду повідомлений належним чином.
Оскільки сторони до суду не з'явились, відповідно до ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши викладені у позові вимоги та додані до матеріалів справи докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких підстав.
Суд встановив, що 15.03.2016 року державний реєстратор вніс до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців рішення засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "Донснаб-Захід" про припинення діяльності, визначено термін для пред'явлення кредиторами своїх вимог до 30.05.2016 року.
Позивач направив голові комісії з припинення ОСОБА_4 претензію про визнання грошових вимог та включення до реєстру вимог кредиторів на суму 451080,77 грн. № 169 від 17.06.2016 року.
На обслуговувані у позивача перебуває одна особа - ОСОБА_3, що отримав травму внаслідок нещасного випадку на виробництві, який стався 25.12.2004 року, що підтверджується актом про нещасний випадок пов'язаний з виробництвом форми Н-1 за № 1 від 09.02.2005 року, потерпілому призначено страхові виплати за рахунок коштів відділення Фонду. Право на отримання страхових виплат підтверджується довідками МСЕК Серія ЛВА № 019903, Серія 10 ААА № 266245.
Отже позивач вважає, що на момент звернення до суду сума платежів, яка підлягає капіталізації для розрахунку з потерпілим становить 451080,77 грн.
Вирішуючи спір по суті позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з ст.3 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року № 1105, (далі Закон № 1105), соціальне страхування здійснюється за принципами, зокрема, обов'язковості фінансування Фондом витрат, пов'язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, в обсягах, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.11 Закону № 1105, джерелами формування коштів Фонду соціального страхування України зокрема являються капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 2 ст.1205 ЦК України встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
Згідно з п.1 ч.1 ст.112 ЦК України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.
Відповідно до ч.3 ст.110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Згідно п.3 Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 року (далі Порядок № 765) капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1-5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Позивач для визначення періоду на який розраховується капіталізація платежів, використовував дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, наданих Держкомстатом України за 2014 рік.
На момент звернення до суду сума платежів, що підлягає капіталізації для розрахунку потерпілим становить 451080,77 грн. (чотириста п’ятдесят одну тисячу вісімдесят гривен] сімдесят сім копійок).
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача сум капіталізованих платежів у розмірі 451080,77 грн. є правомірними.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 26.06.2012 року у справі за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціальної страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Суми до Товариства з обмеженої відповідальністю "Фрунзе-авто" про стягнення капіталізованих платежів.
Нормами ч.3 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст.71,86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Волочиському районі підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Донснаб-Захід" (Код ЄДРПОУ 22380575) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Волочиському районі капіталізовані платежі у розмірі 451080 (чотириста п'ятдесят одну тисячу вісімдесят) грн. 77 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови складено 22 серпня 2016 року
Суддя /підпис/ОСОБА_1 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2016 |
Оприлюднено | 26.08.2016 |
Номер документу | 59876328 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Польовий О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні