ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" серпня 2016 р. Справа № 925/916/16
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., за участю секретаря судового засідання Кенкеч О.С., розглянувши клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський» ОСОБА_1 про участь представника позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський», м. Дніпропетровськ, вул. Каляєва, буд. 4А, кім. 312
до товариства з обмеженою відповідальністю «Вакуум-Україна», АДРЕСА_1
про стягнення 106 789,87 грн. заборгованості та санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
Розглянувши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський» звернулось в господарський суд Черкаської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Вакуум-Україна» про стягнення попередньої оплати за непоставлений вакуумний насос згідно договору поставки №0406 1-КП від 06.04.2016р. в розмірі 106 789,87 грн., в тому числі 56 880,00 грн. попередньої оплати, 5 688,00 грн. неустойки, 21 330,00 грн. пені, 17 064,00 грн. штрафу, 5 827,87 грн. 50% річних та відшкодування судових витрат.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 08.08.2016р. порушено провадження у справі та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 23.08.2016р.
22.08.2016р. до господарського суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами, в якому просить суд також забезпечити проведення наступного судового засіданні у режимі відеконференції у господарському суді Дніпропетровської областії.
Розглянувши подане клопотання, судом враховано наступне:
Згідно ч. 1 ст. 74 1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Відповідно до ст. 21 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.
Згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації.
В своєму клопотанні представник товариства з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський» ОСОБА_1 взагалі не зазначила причини, що перешкоджають представнику позивача бути присутнім в судовому засіданні, що не є достатньою підставою для неможливості іншому представнику товариства безпосередньо надавати суду докази, письмові пояснення тощо, з дотриманням принципів змагальності та рівності сторін, які є одними з основних засад судочинства.
В разі нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу господарський суд має право в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, відкласти розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Водночас слід зазначити, що сторони - учасники судового процесу - не позбавлені права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою - п'ятою статті 28 Господарського процесуального кодексу України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (статті 32 - 34 Господарського процесуального кодексу України), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.
Враховуючи вищенаведене, а також ту обставину, що ухвалою господарського суду від 08.08.2016р. про порушення провадження у справі судом було витребувано у позивача, зокрема, оригінали поданих копій документів, специфікацію до договору, замовлення на обладнання, акт приймання-передачі форми П-6 П-7, суд не вважає за необхідне здійснювати розгляд господарської справи в режимі відеоконференції у зв'язку з неможливістю суду переконатися в оригінальності доказів у справі, а тому клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський» ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 74 1 ,86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «Завод промислових виробів «Дніпровський» ОСОБА_1 про участь у справі у судовому засіданні в режимі відеоконференції залишити без задоволення.
Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу.
Суддя Г.М. Скиба
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2016 |
Оприлюднено | 31.08.2016 |
Номер документу | 59922350 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Скиба Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні