Ухвала
від 26.08.2016 по справі 161/11011/16-к
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/11011/16-к

Провадження № 1-кс/161/3846/16

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи

26 серпня 2016 року м. Луцьк

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , начальника слідчого відділу ОСОБА_4 , розглянувши клопотання начальника слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_4 про проведення обшуку в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживає директор ДП "Прибузьке лісове господарство" ОСОБА_5 , право власності на який ні за ким не зареєстровано,

В С Т А Н О В И В:

З клопотання вбачається, що в провадженні слідчого відділу прокуратури Волинської області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42015030000000260 від 11 листопада 2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 5 ст.191, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 3 ст. 368 КК України, за фактом привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, підроблення документів та вимагання неправомірної вигоди працівниками державного органу влади.

В ході досудового розслідування встановлено, що суб`єкти господарювання, в тому числі ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь", при експорті продукції із деревини, за сприяння керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та керівництва державних лісогосподарських підприємств області, здійснюють переміщення підакцизних та заборонених до вивозу товарів (цигарок, бурштину, цінного каміння, деревини, інше) із приховуванням від митного контролю. Експортують деревину по товаросупровідних документах, які не відповідають дійсності щодо об`єму, виду товару, його кількісних та якісних характеристик.

Разом з цим, в ході розслідування даного кримінального провадження проведено огляди місця події нижніх складів лісогосподарських підприємств області, в ході яких виявлено та вилучено різного роду деревину, яка зберігалася без бирок. Встановлені факти прикріплення до колод дерева породи дуб бирок з інформацією про те, що це дерево породи сосна, що не відповідає дійсності.

Зокрема, рядом державних лісогосподарських підприємств та приватних суб`єктів господарювання області на систематичній основі здійснюється реалізація деревини необробленої та пиломатеріалів для ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь" та пов`язаного з ним ТзОВ "Бренвель". При цьому мають місце факти завезення на виробничі потужності вказаних підприємств незаконно порубаної деревини шляхом використання підроблених товарно-супровідних документів про її походження, якість та кількість.

Згідно рапорту старшого о/у на ОВО 2 сектору ВКЗЕ УСБУ у Волинській області від 25 липня 2016 року за неофіційними вказівками керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, службовими особами державних лісогосподарських підприємств області вносяться до офіційних документів недостовірні відомості щодо технічних та якісних характеристик деревини, яка реалізується на користь ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь" (м. Камінь-Каширський, вул.Ковельська, 174, код ЄДРПОУ 36653613) та ряду інших СПД - суб`єктів ЗЕД за заниженою вартістю, за що отримують від останніх неправомірну винагороду в розмірі 10-20% від вартості реалізованих лісо-, пиломатеріалів.

Крім того, відповідно до здобутих досудовим розслідуванням даних, упродовж 2015 та 1 кварталі 2016 року службовими особами ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь" та рядом інших СПД - суб`єктів ЗЕД здійснювались експортні операції з пиломатеріалами за цінами, які на 10-15% нижче середньоринкових. Зокрема, при середній вартості палетної заготовки 100 - 110 євро/м куб., вказаними СПД здійснювався експорт за ціною 90 євро/м куб., чим заподіяно збитки економічним інтересам держави.

Окрім цього, лісогосподарські підприємства області, в тому числі ДП "Прибузьке лісове господарство", експортують лісопродукцію безпосередньо на заводи виробники в Республіку Польщу та Молдову по фіктивним документам, які виготовляються, в тому числі за усними вказівками керівників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. Експортери службові особи лісогосподарських підприємств, незважаючи на прямі поставки продукції, отримують сертифікати про походження деревини, де вказують, що поставляють деревину за кордон через систему підприємств, в тому числі фіктивних, засновниками чи учасниками яких є наближені до керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та лісогосподарських підприємств області особи. Таким чином, за вказаною схемою, лісопродукція по товаросупровідних документах проходить через систему фіктивних підприємств, а згідно інформації з Волинської митниці ДФС поставляється напряму до заводу виробника. Таким чином, державні лісогосподарські підприємства області недоотримують доходи від експорту деревини.

Окрім цього, під час досудового розслідування встановлено, що ТзОВ "Бренвель" та ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь" у своїй діяльності при здійсненні експортних операцій з продажу лісопродукції працюють із безпосередніми заводами-переробниками, що знаходяться за кордоном через фіктивні фірми-посередників, хоча товар директорами лісогосподарських підприємств, яким відомо про вказані схеми, відправляється з України напряму до заводів. Одночасно, при вивченні супровідних документів вказаних договорів виявлено ряд іноземних підприємств з ознаками фіктивності, що виступали у вказаних домовленостях у якості посередника.

Отримані в ході досудового розслідування дані свідчать про використання службовими особами державних лісогосподарських підприємств спільно із представниками ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "ПСБ Волинь" підроблених документів, товарно-транспортні накладних, сертифікатів про походження деревини, бланків офіційних документів, договорів та інших предметів під час купівлі, доставки та реалізації деревини та продукції з неї.

Для виготовлення та використання вказаних підроблених документів використовується комп`ютерна техніка, печатки інших задіяних у протиправній діяльності підприємств, інші предмети, що можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та можуть зберігатися за місцем фактичного проживання директора ДП "Прибузьке лісове господарство" ОСОБА_5 .

Згідно отриманої досудовим розслідуванням інформації №54/6-2836 від 18 серпня 2016 року від Управління Служби безпеки України у Волинській області встановлено адресу фактичного місця проживання та перебування директора ДП "Прибузьке лісове господарство" ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), зокрема, АДРЕСА_1 .

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, право приватної власності за адресою: АДРЕСА_1 , ні за ким не зареєстровано.

З метою відшукання та вилучення договорів та додатків до них, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, сертифікатів про походження деревини, документів митного оформлення з додатками, контрактів, в тому числі зовнішньоекономічних, установчих документів щодо незаконної діяльності суб`єктів господарювання, комп`ютерної техніки, печаток, грошових коштів та інших речей і документів, які підтверджують протиправну діяльність службових осіб, начальник слідчого відділу звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Заслухавши думку прокурора та начальника слідчого відділу, які клопотання підтримали з підстав викладених в ньому та просили його задовольнити, дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.

Так, згідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Крім того, ч. 1 ст. 235 КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення обшуку, передбачених ст.234 КПК України, тому начальнику слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , слідчим групи слідчих, прокурорам групи прокурорів або уповноваженим працівникам оперативних підрозділів, слід надати дозвіл на обшук.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл начальнику слідчого відділу прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , слідчим групи слідчих, прокурорам групи прокурорів або уповноваженим працівникам оперативних підрозділів на проведення обшуку в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживає директор ДП "Прибузьке лісове господарство" ОСОБА_5 , право власності на який ні за ким не зареєстровано, з метою відшукання та вилучення договорів та додатків до них, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, сертифікатів про походження деревини, документів митного оформлення з додатками, контрактів, в тому числі зовнішньоекономічних, установчих документів щодо незаконної діяльності суб`єктів господарювання, комп`ютерної техніки, печаток, грошових коштів та інших речей і документів, які підтверджують протиправну діяльність службових осіб

Обшук провести до 12 вересня 2016 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: /підпис/

Згідно з оригіналом:

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.08.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу59941197
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —161/11011/16-к

Ухвала від 26.08.2016

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Артиш Я. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні