УХВАЛА
Справа № 569/8932/16-к
21 липня 2016 року Рівненський міський суд Рівненської області
у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника ТзОВ «Українська промислово-інноваційна група» - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_3 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Рівненської місцевої прокуратури юрист 2 класу ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 5610100000:01:041:0185 площею 0,4 га право власності на яке згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за №56866628 від 07.04.2016 належить Територіальній громаді міста Рівного в особі Рівненської міської ради.
В обґрунтування клопотання вказав, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016180010001641 від 16.03.2016р. внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.3 ст.298 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Рівненською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування СВ Рівненського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Рівненській області у кримінальному провадженні №12016180010001641 від 16.03.2016 за фактом можливого підроблення документів ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 та за фактом можливого пошкодження памяток національного значення, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.3 ст.298 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ТзОВ «Українська промислово-інноваційна група» проводить будівництво дванадцятиповерхового будинку по АДРЕСА_1 .
Разом з цим, зазначене будівництво проводиться без відповідних дозволів управління нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України біля будівлі Рівненського обласного краєзнавчого музею, яка відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 №970 «Про впорядкування справи обліку та охорони пам`ятників архітектури на території Української РСР» відноситься до пам`ятків архітектури, що перебувають під охороною держави, у зв`язку з чим можливе пошкодження пам`яток національного значення.
Відповідно до листа Управління Держгеокадастру у м. Рівному на земельній ділянці розташованій на вул. Толстого, 10 діють спеціальні обмеження в санітарно-захисних зонах інженерно-технічних комунікацій згідно класифікатора прав власності на землю та використання земельних ділянок, зокрема в межах проходження каналізації площею 0,0193 га. Крім того земельна ділянка розташована в охоронній зоні об`єкта культурної спадщини, на якій діють спеціальні обмеження щодо забудови земельної ділянки, зокрема в межах зони регулювання забудови пам`ятки архітектури національного значення Гімназія (мур. 1839 р.).
На земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні Рівненського обласного краєзнавчого музею, розташованої на вул. Драгоманова, 19 діють спеціальні обмеження в санітарно-захисних зонах інженерних комунікацій згідно класифікатора обмежень прав власності на землю та використання земельних ділянок загальною площею 0,2052 га зокрема в межах проходження газопроводу, водопроводу, теплотраси, каналізації, зливної каналізації, ліній зв`язку, електрокабелю.
Відповідно до листа Міністерства культури України земельна ділянка по на вул. Толстого, 10 в м. Рівне на якій запроектовано будівництво багатоквартирного житлового будинку, відповідно до графічних матеріалів облікової документації 1987 року розташована частково в охоронній зоні та в зоні регулювання забудови вказаної пам`ятки архітектури національного значення. Відомості щодо режимів використання зони регулювання забудови вказаної пам`ятки у розпорядженні Мінкультури надані не були.
Законом України «Про охорону культурної спадщини» визначено окремий розділ який гарантує забезпечення норм щодо охорони пам`яток. Відповідно до ст.22 Закону пам`ятки, їхні частини, пов`язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати на інші місця.
Відповідно до листа Міністерства культури України у зв`язку із значним суспільним резонансом спричиненим будівництвом багатоквартирного житлового будинку за адресою м. Рівне, вул. Толстого, 10 Мінкультури повідомило ТзОВ «Українська промислово-інноваційна група» про призупинення дії погодження проектної документації щодо будівництва, до отримання результатів громадського обговорення питань, пов`язаних з реалізацією вказаного проекту.
Проведення будівництва за адресою АДРЕСА_1 може завдати пошкодження а то й знищення пам`ятки архітектури національного значення, чим буде нанесено непоправну шкоду інтересам територіальної громади міста Рівне.
Таким чином, досудовим розслідуванням встановлено, що є загроза пошкодженню пам`ятки архітектури національного значення Гімназія (мур. 1839 р.) за адресою м. Рівне, вул. Толстого, 10.
У зв`язку з викладеним, виникла необхідність у накладенні арешту на земельну ділянку за адресою м. Рівне, вул. Толстого, 10 кадастровий номер 5610100000:01:041:0185 площею 0,4 га, тобто вказане нерухоме майно відповідає критеріям ч. 1 ст. 170 КПК України, а саме виникла необхідність у забороні користуватися і розпоряджатися вказаним майном, оскільки є підстави вважати, що у разі не накладення арешту може бути пошкоджено пам`ятку архітектури національного значення, у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкодити кримінальномупровадженню.
Таким чином, є достатні підстави вважати, що вказана земельна ділянка є об`єктом посягання кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.298 КК України.
Згідно ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, а відповідно до ч.7 ст.170 КПК України, арештмайна може передбачати заборону користуватись та розпоряджатись арештованим майном. Заборона на використаннямайна, а також заборона розпоряджатися таким майном застосовуються у випадках, коли їх незастосуванняможе привести дозникнення, втрати, пошкодження майна, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальномупровадженню.
Отже, видом майна, що належить арештувати є нерухоме майно, а саме земельна ділянка за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 5610100000:01:041:0185 площею 0,4 га.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 07.04.2016 щодо об`єкта нерухомого майна за кадастровим номером 5610100000:01:041:0185, а саме земельна ділянка площею 0,4 га за адресою АДРЕСА_1 належить до комунальної форми власності, власником якої є Територіальна громада міста Рівного в особі Рівненської міської ради
Відповідно до договору оренди землі від 16.03.2009 укладеного між Територіальною громадою в особі Рівненської міської ради та ТзОВ «Українська промислово-інноваційна група» надано останнім в платне користування земельну ділянку за адресою м. Рівне, вул. Толстого, 10 загальною площею 0,4 га на строк 10 років.
З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, у ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказане нерухоме майно, яке було об`єктом та предметом кримінально протиправних дій, з метою позбавлення будь-яких осіб можливості користуватись та розпоряджатись вказаним майном, оскільки незастосування вказаних заходів може призвести до знищення, відчуження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Прокурор Рівненської місцевої прокуратури юрист 2 класу ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання про арешт майна підтримав, просив задовольнити.
Представник ТзОВ «Української промислово-інноваційної групи» - ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечив проти задоволення клопотання.
Заслухавши прокурора, представника ТзОВ «Українська промислово-інноваційна група» - ОСОБА_4 , дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, оцінивши їх у сукупності з іншими доказами, слідчий суддя прийшов до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити із наступних підстав.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч.11 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Враховуючи те, що прокурором не доведено, що незастосування заходів забезпечення кримінального провадження може призвести до наслідків, зазначених в ч.11 ст.170 КПК України, слідчий суддя прийшов до висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення даного клопотання та накладення арешту.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 131-132, 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_3 про арешт майна, а саме земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 5610100000:01:041:0185 площею 0, 4 га право власності на яке згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за №56866628 від 07.04.2016 належить Територіальній громаді міста Рівного в особі Рівненської міської ради відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Рівненської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 60005496 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Денисюк П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні