Справа № 344/11044/16-к
Провадження № 1-кс/344/3630/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2016 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження № 42016090000000069 від 21.04.2016р., -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3 звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 , в обгрунтуваня якого покликався на те, що впродовж квітня серпня 2016 року голова Березівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області ОСОБА_5 спільно із керівником громадського об`єднання «Чисте Довкілля» (засновано жителями с. Березівка) ОСОБА_6 вимагали та отримали в ОСОБА_7 чотирма траншами неправомірну вигоду на загальну суму 470000грн. за виконання дій з використанням службового становища, щодо безоплатної передачі у приватну власність земельної ділянки площею 0,2000га по АДРЕСА_1 та зміни її цільового призначення. Крім цього встановлено, що ГО «Чисте довкілля», яке має відкритий в ПАТ КБ «ПриватБанк» № 26009052512139, є неприбутковою організацією без найманих працівників і єдиною особою уповноваженою розпоряджатись коштами вказаної організації є саме керівник організації ОСОБА_6 .
Матеріалами клопотання також зазначено, що грошові кошти, які перебувають на зазначеному банківському рахунку ГО «Чисте довкілля», одержані внаслідок вчинення злочину отримання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківському рахунку є об`єктом кримінально протиправних дій, що набуті кримінально протиправним шляхом. З метою забезпечення можливої спеціальної конфіскації, а також запобігання можливості приховування, передачі, відчуження тобто можливості використовувати їх підозрюваними та іншими особами, в ході вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, на думку слідчого є підстави для накладення арешту на гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківському рахунку ГО «Чисте довкілля» (код 37944377) із зупиненням видаткових операцій за вказаним рахунком.
В той же час відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України з метою забезпечення арешту майна вважаю за доцільне розглянути подане слідчим клопотання про арешт майна без повідомлення його власника.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Ч. 10 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом прокуратури Івано-Франківської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою голови Березівської сільської ради ОСОБА_5 та депутата Березівської сільської ради, керівника громадської організації «Чисте довкілля» (код 37944377). ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
Громадська організація «Чисте довкілля» (код 37944377) має відкритий в ПАТ КБ «ПриватБанк» рахунок № НОМЕР_1 .
В той же час, згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Ч. 1 ст. 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
Крім цього, ч. 4 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених КК України. Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у п.п. 1-4 ч. 1 ст. 96-2 КК України.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що грошові кошти, які перебувають на зазначеному вище банківському рахунку ГО «Чисте довкілля», можуть бути одержані внаслідок вчинення злочину отримання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та які в свою чергу можуть підлягатими спеціальній конфіскації у випадках, передбачених КК України, зокрема п. 1 ч. 1 ст.96.2.
Отже з метою забезпечення збереження речових доказів, а також спеціальної конфіскації, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 98, 170-173, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на гроші у безготівковій формі, що знаходяться на банківському рахунку НОМЕР_1 (українська гривня), відкритому в ПАТ КБ «ПриватБанк» ГО «Чисте довкілля» (код 37944377) із зупиненням видаткових операцій за вказаним рахунком, крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 60130030 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Хоростіль Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні