ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/939/16
30 серпня 2016 р.м.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі судового засідання Хоменко Л.В.
за участю:
представника позивача - Герасимчук Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за позовом Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква"
про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ:
Кременецька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі - позивач, Кременецька ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області) звернулася до адміністративного суду з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" (далі - відповідач, ТзОВ «"Почаївська фабрика "Іква») в якому просить надати дозвіл на погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" в загальній сумі 8 381,00 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом, яка складається із сум податкових зобов'язань по податку на прибуток приватних підприємств та по податку на додану вартість. Постановою Тернопільського окружного від 16 травня 2016 року у справі №819/456/16 з товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 8381,00 грн. Зокрема представник позивача в судовому засіданні зазначила, що на підставі вищевказаного рішення Кременецькою ОДПІ скеровано інкасові доручення в банки, які обслуговують відповідача, для стягнення з рахунків податкового боргу, однак платіжні вимоги повернуті без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках. Також позивачем проведено опис майна боржника. 25 січня 2014 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрована податкова застава. У зв'язку з тим, що відповідачем самостійно борг не сплачено, вжиті податковим органом заходи погашення податкового боргу не дали позитивних результатів, просить суд надати дозвіл на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна ТзОВ "Почаївська фабрика "Іква", що перебуває у податковій заставі.
З врахуванням вищевикладеного, представник позивача просила позов задовольнити повністю.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про врученням поштового відправлення. Письмових заперечень чи будь-яких інших заяв від відповідача до суду не надходило.
Частинами четвертою статті 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" зареєстроване у встановленому законом порядку як юридична особа, йому присвоєно код ЄДРПОУ 02971877. Відповідач перебуває на обліку у Кременецькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області як платник податків.
Відповідно пункту 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
З матеріалів справи встановлено, що у відповідача є податковий борг перед бюджетом на суму 8381,00 грн., який складається зокрема з несплаченого податкового зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 7160,00 грн., податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1221,00 грн. визначеного податковими повідомленнями-рішеннями та самостійно задекларованих у податкових деклараціях.
Кременецька ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області зверталася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" податкового боргу.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 травня 2016 року з Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" стягнуто податкову заборгованість на загальну суму 8381,00 грн. (а.с.9).
На виконання вказаної постанови позивачем до банків скеровувались інкасові доручення, проте вони були повернуті без виконання через відсутність коштів на рахунках Товариства, що підтверджується відмітками на звороті інкасових доручень, наявних в матеріалах справи (а.с. 22-23).
Джерелами погашення податкового боргу платника податків, згідно з підпунктом 87.2 статті 87 ПК України, є будь-яке майно такого платника з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пункту 88.1 статті 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення. Згідно з пунктом 89.3 статті 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акту опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, котрий має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі рішення керівника контролюючого органу №3 від 04 грудня 2013 року (а.с.14), податковим керуючим Бендасюком М.В. проведено опис майна ТзОВ «Почаївська фабрика «Іква», про що складено акт опису майна від 16 грудня 2013 року за №03-15. За результатами дій, проведених податковим керуючим описано наступне майно: нежитлова будівля їдальня зі складом, не житлова будівля адміністративно-лабораторного корпусу, не житлова будівля побутового корпусу, нежитлова будівля цех №3, нежитлова будівля цех №4 (а.с.15-16).
25 січня 2014 року позивачем у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано податкову заставу майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Почаївська фабрика «Іква» відповідно до акту опису майна від 16 грудня 2013 року за №03-15, що підтверджується копіями Витягами з Держреєстру за №16750692, 1675151, 16749728, 16742945, 16752304 (а.с.17-21).
Порядок продажу майна, що перебуває у податковій заставі, визначений статтею 95 ПК України. Відповідно до пункту 95.1 цієї статті контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до вимог вищезазначеної статті позивачем виставлено податкову вимогу.
Відповідно до абзацу другого пункту 95.3. статті 95 ПК України контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Враховуючи те, що відповідачем податковий борг самостійно не сплачено, такий може бути погашено за рахунок коштів отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі відповідно до пункту 95.3. статті 95 ПК України.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З огляду на наявність судових рішень щодо стягнення з відповідача податкового боргу, а також зважаючи на відсутність у відповідача коштів на рахунках, суд дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на погашення податкового боргу в сумі 8381,00 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до статті 94 КАС України судові витрати з сторін не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати Кременецькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області дозвіл на погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Почаївська фабрика "Іква" (Тернопільська область, Кременецький район, м.Почаїв, вул Фабрична, 18, і.к. 02971877) в загальній сумі 8 381 грн. за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 31 серпня 2016 року.
Головуючий суддя Осташ А.В.
копія вірна
Суддя Осташ А.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2016 |
Оприлюднено | 05.09.2016 |
Номер документу | 60143714 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Осташ А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні