Рішення
від 01.09.2016 по справі 909/699/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 вересня 2016 р. Справа № 909/699/16 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Булки В.І., секретар судового засідання Бабенецька А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина",

ур. Толока, 1,с.Новселиця, Долинський район,

Івано-Франківська область, 77541,

(для листування: вул.Обліски, 15А, м.Долина, Долинський район,

Івано-Франківська область,77503,

до відповідача: Долинського районного відділу Державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції

в Івано-Франківській області,

пр.Незалежності, 3, м. Долина, Долинський район,

Івано-Франківська область, 77500,

про зняття арешту з нерухомого майна,

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - представник, довіреність №9 від 06.07.16;

від відповідача: не з'явились,

встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Долина" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Долинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про зняття арешту з нерухомого майна товариства з обмеженою відповідальністю «Долина».

Представник позивача позовні вимоги підтримує, просить суд позов задоволити, свої обґрунтування виклав у позовній заяві.

Представник відповідача в засідання суду не з'явився. Однак, до суду від відповідача поступила факсограма (вх.№12279/16 від 31.08.16) в якій зазначено, що відповідно до ст.60 Закону України "Про виконавче провадження" підстави для зняття арешту відсутні. Крім того, просить суд проводити розгляд справи без участі представника відповідача. Суд вважає за доцільне клопотання задоволити.

Розглянувши матеріали справи, враховуючи вимоги чинного законодавства та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті судом встановлено наступне.

Власником цілісного майнового комплексу, за адресою Долинський район с. Новоселиця урочище Толока, 1 є - ТОВ «Долина». Даний факт підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 11.08.04 серія САА №413406.

Відповідно до рішення загальних зборів учасників (засновників) ТОВ «Долина» від 21.03.16, оформленого протоколом №17, вирішено виключити зі складу учасників ТОВ «Долина» ОСОБА_2 та передати належну їй частку майна в статутному капіталі ТОВ «Долина» в розмірі 20% в натуральній формі, а саме: приміщення теплої стоянки автомобілів площею 381,07м.кв. та приміщення приміщення теплої стоянки автомобілів площею 380,48 м.кв.

25.03.16 складено акт прийому - передачі нежитлових приміщень до протоколу Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина" від 21.03.16 №17, відповідно до якого товариство передало, а ОСОБА_2 прийняла вказані вище нежитлові приміщення.

У зв'язку з виходом одного з учасників ТОВ «Долина», а саме: ОСОБА_2, з його складу та передачею їй її частки у статутному майні товариства в натуральній формі, а саме: приміщення теплої стоянки автомобілів, що входить до складу вищевказаного майнового комплексу, виникла необхідність у реєстрації права спільної часткової власності на цілісний майновий комплекс за ТОВ «Долина» та ОСОБА_2

Однак, зареєструвати свої майнові права вказані особи не мають можливості, оскільки державний реєстратор встановив наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно, а саме: зареєстровано арешт нерухомого майна за № 7374761 від 11.06.08 , підстава обтяження: постанова АА № 936370, ДВС м. Долина. Факт існування обтяження у вигляді арешту підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 14.07.16.

Представник позивача в засіданні суду зазначив, що ТОВ «Долина» не було відомо про існування арешту його майна, так само, як не відомо і те по якому саме виконавчому провадженню такий арешт був накладений. Про арешт товариству стало відомо тільки у липні 2016 року, коли реєстратор відмовив у реєстрації права власності за ТОВ «Долина» та ОСОБА_2, що підтверджується рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №30300469 від 04.07.16). ТОВ "Долина" направила до Долинського РВ ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області запит в якому просила повідомити які незакінчені виконавчі провадження перебувають на виконанні у виконавчій службі.

ВДВС надав лист - відповідь №4433 від 23.06.16 в якому повідомляє, що згідно перевірки книг обліку вхідної кореспонденції, книг обліку виконавчих проваджень станом на 23.06.16 виконавчих документів щодо стягнення з ТОВ "Долина" та на користь товариства на виконанні не перебуває.

11.07.16 ТОВ «Долина» звернулось до Долинського РВ ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області з заявою в якій просило зняти арешт.

25.07.16 ВДВС надав ТОВ «Долина» лист - відповідь №04-40/5288, з якого вбачається, що відповідно до ст.60 Закону України "Про виконавче провадження" підстави для зняття арешту відсутні.

Таким чином, відповідач відмовив в позасудовому порядку зняти накладений ним арешт. Однак, незакінчені виконавчі провадження, учасником яких є товариство, відсутні, а ті, які в минулому перебували на виконанні, знищені згідно порядку роботи з документами в органах державної виконавчої служби. Як наслідок, відповідач позбавлений можливості самостійно зняти арешт, а, отже, арешт може бути знятий лише в судовому порядку.

Представник позивача вказав, що не вдалося з'ясувати чи на даний час запис про арешт майна товариства є чинним. Накладений арешт позбавляє ТОВ «Долина» володіти та розпоряджатися власним майном, а відновлення права власності позасудовому порядку є неможливим.

Беручи до уваги викладене вище суд вважає за доцільне позов задоволити та виходить з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 316 Цивільного кодексу України визначено поняття права власності. Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном (ч.1 ст.317 Цивільного кодексу України).

Приписами ст.321 Цивільного кодексу України встановлено непорушність права власності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених частиною другою статті 353 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.57 Закону України "Про виконавче провадження", арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.

Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном (ст.391 Цивільного кодексу України).

Статтею 60 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено зняття арешту з майна. Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника. У всіх інших випадках незавершеного виконавчого провадження арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

На даний час виконавчих документів на виконанні у Долинському РВ ДВС ГТУЮ в Івано-Франківській області немає, невиконані рішення судів відсутні. Арешт, який накладений ВДВС на нерухоме майна ТОВ «Долина», що зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 7374761 від 11.06.2008 року (реєстратор: Долинська міська нотаріальна контора, підстава обтяження: постанова АА № 936370, Державна виконавча служба в Долинському районі), до сьогоднішнього дня не знятий, хоча невиконані зобов'язання ТОВ «Долина» по виконавчих провадженнях відсутні. Більше того, дані обставини підтверджуються і листами - відповідями ВДВС. Даний арешт є неправомірним та обмежує товариство у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

З огляду на вимоги ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст.34 ГПК України).

Згідно ч.ч.1,2 ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Позивачем доведено обставини, на які він посилався, як на підставу своїх вимог. Отже, дана вимога позивача правомірна, обґрунтована, документально підтверджена і підлягає задоволенню. Судові витрати залишити за позивачем.

Керуючись ст.124 Конституції України, ч.1 ст.316, ч.1 ст.317, ст.321 Цивільного кодексу України, ч.1 ст.57, ст.60 Закону України "Про виконавче провадження", ст.33,34,43, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина" до Долинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про зняття арешту з нерухомого майна товариства з обмеженою відповідальністю «Долина» - задоволити.

Долинському районному відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області зняти арешт з нерухомого майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Долина», ур. Толока, 1,с.Новселиця, Долинський район, Івано-Франківська область, 77541 (код ЄДРПОУ 13646198), що зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 7374761 від 11.06.2008 року реєстратор: Долинська міська нотаріальна контора, підстава обтяження: постанова АА № 936370, Державна виконавча служба в Долинському районі.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 02.09.16

Суддя Булка В.І.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення01.09.2016
Оприлюднено07.09.2016
Номер документу60750845
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/699/16

Рішення від 01.09.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Ухвала від 17.08.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні