Справа № 147/1088/16-ц
Провадження № 2/147/549/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31.08.2016 року смт . Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Савченко С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Американ Інвест» про захист прав споживача та застосування наслідків нікчемності правочинів,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним вище позовом.
Перевіривши відповідність позовної заяви вимогам, викладеним у статтях 119 і 120 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає ч. 5 ст. 119 ЦПК України.
Так, згідно із ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 79 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 та підпункту 1 пункту 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено ставку судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 551,20 гривень.
У своїй позовній заяві позивач наголошує на тому, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», він звільняється від сплати судового збору.
З даним погодитись не можна, оскільки спеціальним законом, який регулює сплату судового збору є Закон України «Про судовий збір», стаття 5 якого в новій редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року не передбачає звільнення від сплати судового збору споживачів за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав (на відміну від раніше існуючої редакції п.7 ч.1 ст. 5 Закон України «Про судовий збір»).
Не можуть бути прийняті до уваги посилання позивача на статтю 22 Закону України «Про захист прав споживачів», так як спеціальний закон, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору Закон України «Про судовий збір» в новій редакції не містить такої пільги.
В порушення вимог ч. 5 ст. 119 ЦПК України позивач не надав документів, що підтверджують оплату судового збору за подання позову у розмірах, визначених відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік».
Відповідно до п.31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.09 №9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними», у справах про визнання правочину недійсним без застосування наслідків недійсності судовий збір сплачується як із немайнового спору. У справах про застосування наслідків недійсного (нікчемного) правочину судовий збір сплачується залежно від вартості відшукуваного майна, щодо якого заявляються вимоги.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог. Як вбачається з позовної заяви, позивач просить двічі стягнути суму у розмірі 19800 гривень. Тому слід уточнити зміст позовних вимог, зазначивши на користь кого стягувати суму і в якому розмірі.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, провадження у справі не може бути відкрито, а тому позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
В разі невиконання відповідно до цієї ухвали вимог ст.119 ЦПК України, позовна заява відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 121, 210, 293 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Американ Інвест» про захист прав споживача та застосування наслідків нікчемності правочинів, - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, протягом п'яти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Запропонувати позивачу протягом п’яти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали усунути вищевказані недоліки та сплатити судовий збір у розмірі 551,20 гривень на наступні реквізити: Отримувач коштів Державний бюджет Тростянецького району 22030001, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38051690, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015, рахунок отримувача 31217206700549 та у цей же строк надати докази сплати судового збору (оригінал квитанції) .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2016 |
Оприлюднено | 08.09.2016 |
Номер документу | 60804827 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Савченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні