3-2736/2011 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.11.2011 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючої судді Грибанової Л.О.,
при секретарі Демченко Е.Э.,
розглянувши матеріал, який надійшов від Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого лікарем ЦМЛ ім. Титова, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В :
18 вересня 2011 року, приблизно о 18:00 годині, ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: місто Лисичанськ, пр.-т Леніна, 143/48, та перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив сварку з дружиною, ОСОБА_2, в ході якої ображав її нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою та вигнав з квартири, чим завдав шкоду психічному здоров'ю потерпілої та скоїв насильство у сім`ї.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що до недавнього часу мешкав в квартирі № 48 будинку № 143 по пр.-ту Леніна міста Лисичанська разом зі своєю колишньою дружиною, ОСОБА_2, та малолітньою донькою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4. Тож, 18.09.2011 року, приблизно о 18:00 годині, знаходячись за вищевказаною адресою, він разом зі своїми батьками, дружиною та її батьками, святкували день народження малолітньої доньки, і оскільки напередодні він випадково, продивляючись телефонні записи своєї дружини, дізнався про те, що рішенням Лисичанського міського суду Луганської області від 15 серпня 2011 року, шлюб, зареєстрований між ним та ОСОБА_2 -розірвано, він обурився та, намагаючись з`ясувати ситуацію, почав з колишньою дружиною розмову, яка переросла у обопільну сварку. В процесі сварки, вони, дійсно, розмовляли одне з одним на підвищених тонах, ображаючи одне одного, однак -слів нецензурної лайки на адресу ОСОБА_2 він не вживав, фізичною розправою не погрожував, з квартири не виганяв та вважає, що сварка виникла через провокаційну поведінку його колишньої дружини та її матері.
Потерпіла ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснила, що 18 вересня 2011 року, приблизно о 18:00 годині, її колишній чоловік -ОСОБА_1, знаходячись в квартирі № 48 будинку № 143, розташованому на пр.-ті Леніна в місті Лисичанську, де до цього дня, протягом останніх 5 років, вони проживали разом, та перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, оскільки того вечора разом з її та його батьками вони святкували день народження їх малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, - та дізнавшись про те, що рішенням Лисичанського міського суду від 15 серпня 2011 року, шлюб між ними розірвано, вчинив сварку, в ході якої ображав її нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою та навіть застосував до її матері, яка намагалася його приборкати, фізичну силу, спричинивши тілесні ушкодження, з приводу чого та зверталася до правоохоронних органів. Вищевказана сварка закінчилася тим, що правопорушник вигнав її з малолітньою донькою з квартири, через що вона була вимушена, викликавши таксі, їхати до своїх батьків у місто Кремінна, незважаючи на те, що наступного дня, вперше після декретної відпустки, повинна була ставити до роботи у Лисичанській лікарні. Просила суд притягти її колишнього чоловіка ОСОБА_1, який, зловживаючи спиртними напоями, періодично ображав її, у скоєному не розкаявся, вибачення у неї не просив - до адміністративної відповідальності, однак, суворо його не наказувати, оскільки рішенням Лисичанського міського суду Луганської області шлюб між ними розірвано і всі образи залишилися в минулому.
20.09.2011 року постановою Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області в порушенні кримінальної справи у відношенні ОСОБА_1 за ст. 296 КК України було відмовлено за відсутністю в його діях складу злочину.
Суд, заслухавши пояснення правопорушника, потерпілої та дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що, незважаючи на невизнання своєї провини, винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді: доведена поясненнями допитаної у судовому засіданні потерпілої ОСОБА_2, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду немає, крім того, правопорушник ані у судовому засіданні, ані у письмових поясненнях, наданих ним безпосередньо після вчинення адміністративного правопорушення, факт вчинення насильства в сім`ї шляхом застосування образ не спростовував, заперечуючи факт застосування фізичного насильства, та, намагаючись зменшити ступінь своєї вини - мотивував виникнення протиправних дій провокаційною поведінкою потерпілої ОСОБА_2, що суд розцінює як спосіб уникнути відповідальності за вчинене.
Тож, дії ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст. 173-2 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він вчинив насильство у сім'ї, а саме - вчинив дії психологічного характеру, тобто насильство, пов'язане з діями одного члена родини на психіку іншого члену родини, в наслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, вперше притягується до адміністративної відповідальності, за місцем роботи характеризується позитивно, у судовому засіданні фактичних обставин справи не спростовував, однак своєї провини не визнав, не усвідомив та відповідно -у скоєному не розкаявся.
Обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
В якості обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд визнає вчинення правопорушення у стані алкогольного сп'яніння.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням особи, майнового стану та ступеню вини правопорушника, який працює, за місце роботи характеризується позитивно та вперше притягується до адміністративної відповідальності; наявності обставин, що обтяжують його відповідальність, та відсутності обставин, які б її пом'якшували, а також -характеру та обставин вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у вигляді максимального розміру штрафу, передбаченого санкцією ст. 173-2 ч.1 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Підстав для призначення правопорушнику стягнення у вигляді виправних чи громадських робіт або адміністративного арешту суд не вбачає з вищевказаних причин.
Керуючись ст.ст. 33, 173-2 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, адміністративному стягненню у вигляді штрафу у сумі 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: Л.О. Грибанова.
Суд | Лисичанський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2011 |
Оприлюднено | 08.09.2016 |
Номер документу | 60864767 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Лисичанський міський суд Луганської області
Грибанова Л. О.
Адмінправопорушення
Генічеський районний суд Херсонської області
Шкіндер О. А.
Адмінправопорушення
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Терещенко О. Є.
Адмінправопорушення
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Адмінправопорушення
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Коцюба О. М.
Адмінправопорушення
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Черепахін В. О.
Адмінправопорушення
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Клименко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні