Справа № 2-Н-28
2009 рік
У Х В А Л А
про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу
27 березня 2009 року м. Ізюм
Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Вергун І. В. розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за договором позики у сумі 4988 гривень 13 копійок
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 просить видати судовий наказ за вимогою про стягнення з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором в сумі 4988 гривень 13 копійок.
Заявник посилається на те, що 19 серпня 2008 року ОСОБА_2 , відповідачка по справі, отримала від ОСОБА_1 , заявник по справі, кошти у сумі 3700 гривень ( три тисячі сімсот гривень) про, що написала заявнику розписку, в якій зоб'язалась повернути гроші в строк до 19 вересня 2008 року в сумі 4440 гривень ( борг 3700 + 740 ( проценти у розмірі 20 %). Однак у вказаний строк ОСОБА_2 борг не повернула , й таким чином договірні зобов'язання належним чином не виконує.
Розглянувши надані матеріали, приходжу до висновку до висновку про необхідність відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо заявлено вимогу, не передбачено статтею 96 цього Кодексу або із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
В заяві заявником порушується питання про стягнення штрафних санкцій, процентів ( нарахування із застосуванням індексу інфляції, 3% річних від простроченої суми), що не випливають з договору , то ця сума з боржником не погоджується , залежить від багатьох складових, які в наказовому провадженні не можуть бути дослідженні, а отже вона є спірною.
Все зазначене вказує на наявність спору про право цивільне.
Таким чином . вимога , з якою ОСОБА_1 звернулась до суду для видачі судового наказу, не передбачена ст.. 96 ЦПК України і наявний спір про право , що є підставою для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
Керуючись ст. 100 ч. 1 п. 2 ЦПК України, суд
У х в а л и в :
Відмовити ОСОБА_1 в видачі судового наказу і роз'яснити, що вона може звернутися до суду з позовними вимогами на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 5- денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги із подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2009 |
Оприлюднено | 13.04.2010 |
Номер документу | 6092777 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорноморський районний суд Автономної Республіки Крим
Стебівко О.І.
Цивільне
Березнегуватський районний суд Миколаївської області
Міщенко Г.В.
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Шинкар Андрій Олександрович
Цивільне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Вергун І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні