Вирок
від 05.09.2016 по справі 756/8272/16-к
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

05.09.2016 Справа № 756/8272/16

756/8272/16

№ 1-кп/756/602/16

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2016 року Оболонський районний суд м. Києва

у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 12015100050011852 від 12.12.2015 року стосовно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, неодруженого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

що обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

в с т а н о в и в:

У ОСОБА_3 в невстановлений час та в невстановленому місці виник злочинний умисел, направлений на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерів користувачів мережі офіційної ігрової спільноти www.steamcommunity.com з метою одержання імен і паролів до їх облікових записів та подальшого використання таких даних на власний розсуд.

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерів користувачів офіційної мережі www.steamcommunity.com, ОСОБА_3 з метою набуття технічної можливості здійснення несанкціонованого втручання в роботу комп`ютерів, в невстановлений час, перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи ІР-адресу НОМЕР_1 , одержав на закритому для звичайних користувачів сайті www.bhf.su (іо), від користувача «Kain», шкідлиний програмний засіб «Роnу», який надає користувачеві змогу здійснювати несанкціоноване збирання інформації про імена, паролі та інші дані облікових записів, а також одержувати до них доступ, який в подальшому завантажив на власний персональний комп`ютер.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу направленого на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерів користувачів офіційної мережі www.steamcommunity.com, ОСОБА_3 з метою забезпечення правильної роботи шкідливого програмного засобу «Роnу» та його нерозпізнання антивірусним програмним забезпеченням, в невстановлений час, перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи ІР-адресу НОМЕР_1 , здійснив замовлення шифрування файлів шкідливого програмного засобу «Роnу» на сайті www.execrypt.com у спосіб, що унеможливлює його розпізнання.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу направленого на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерів користувачів офіційної мережі www.steamсommunity.com, ОСОБА_3 з метою забезпечення правильної роботи шкідливого програмного засобу «Роnу» та його маскування під офіційний сайт ігрової спільноти www.steamcommunity.com, ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи ІР-адресу : НОМЕР_1 , зареєстрував у реєстратора доменних імен www.reg.ru, доменне ім`я www.steamcommunity.com, що за своєю назвою частково копіює назву офіційного доменного імені www.steamcommunity.com, та не викликає підозр у користувачів, за яким, замість сайту, розмістив панель керування та шкідливий програмний засіб «Роnу».

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерів користувачів мережі www.steamcommunity.com, ОСОБА_3 в невстановлений час, перебуваючи за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи ІР-адресу НОМЕР_1 , розмістив у групах спільноти www.steamcommunity.com посилання на зареєстроване власноруч доменне ім`я www.steamcommunity.com із зазначенням пропозицій щодо купівлі-продажу ігрових аксесуарів.

В подальшому користувачі офіційної спільноти www.steamcommunity.com, перейшовши за посиланнями на створене ОСОБА_3 доменне ім`я www.steamcommunity.com, завантажували шкідливий програмний засіб «Роnу», який потрапивши на персональний комп`ютер користувача здійснював несанкціонований пошук і збирання усіх наявних даних щодо імен, паролів, електронних гаманців, облікових записів тощо.

Так, ОСОБА_6 в ході користування офіційним ресурсом www.steamcommunity.com, перейшовши за посиланням www.steamсоmmunity.com, завантажила шкідливий програмний засіб «Роnу», що призвело до витоку інформації про ім`я та пароль її облікового запису електронного банкінгу «a-bank.com.ua».

Листом ТОВ «Сайбер сек`юріт; центрум» (код ЄДРПОУ 39880271) від 11.01.2016 за №7/7-016-1 на запит Департаменту кіберполіції повідомлено, що управління шкідливим програмним засобом «Роnу», здійснювалось із ІР-адреси НОМЕР_1 .

Згідно записів інтернет реєстратора RIPE NCC ІР-адреса НОМЕР_1 , належна ТОВ «Контент делівері нетворк» (код ЄДРПОУ 38736443) потужності якого фактично і юридично знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 , де і відбувається присвоєння користувачам фіксованих IP-адрес та безпосереднє надання доступу до мережі інтернет.

Відповідно до листа ТОВ «Контент делівері нетворк» (код ЄДРПОУ 58736443): «ІР-адреса 37.57.199.216 відноситься до такої адреси: АДРЕСА_1 .».

Так, 22.04.2016 року на підставі ухвали Оболонського районного суду м. Києва від 18.04.2015 року проведено обшук в кв. АДРЕСА_3 , за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_3 , в ході якого було виявлено та вилучено: системний блок персонального комп`ютеру в корпусі чорного кольору, з написом Cooler Master, s/n RC430KKP5001130500034, та ноутбук Dell Vostro s/n 890CYM1».

Проведенням огляду системного блоку персонального комп`ютеру в корпусі чорного кольору, з написом Cooler Master, s/n RC430KKP5001130500034, 12.04.2016 року було виявлено наявність шкідливого програмного засобу «Роnу», текстові файли із іменами та паролями облікових записів, одержаними внаслідок несанкціонованого втручання та текстові повідомлення програми обміну повідомленнями Jabber між ОСОБА_3 та невідомими користувачами щодо процесу несанкціонованого доступу та інформації одержаної внаслідок здійснення такого.

Згідно висновку експерта №158/ікт від 24.06.2016 року: «Серед інформаційного вмісту накопичувачів на жорстких магнітних дисках наданого на дослідження системного блоку персонального комп`ютера СБПК «Cooler Master» з маркувальним позначенням RC430KKP5001130500034, виявлено в загальній кількості 159 файлів, що в своїй назві містять ключове слово «Роnу», серед яких містяться виконуючі файли « ОСОБА_7 » та «PonyBuilder.exe».

Таким чином, ОСОБА_3 , здійснив несанкціоноване втручання в роботу електронно- обчислювальних машин (комп`ютерів), що призвело до витоку інформації, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 361 КК України.

У судовому засіданні прокурор повідомила про те, що 29 червня 2016 року під час досудового розслідування між прокурором Київської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_3 , за участю захисника останнього, укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор ОСОБА_4 та підозрюваний ОСОБА_3 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій останнього за ч. 1 ст. 361 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, підозрюваний беззастережно визнав свою винуватість у зазначеному діянні.

Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинен понести ОСОБА_3 та зобов`язання останнього відшкодувати суму за проведення комп`ютерно-технічної експертизи у розмірі 5292 грн. 40 коп. В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Відповідно до вимог п. 9 ч. 2 ст. 52 КПК України участь в укладенні угоди про визнання ОСОБА_3 винуватості приймав і його захисник ОСОБА_5 , який також підписав зазначену угоду поряд з прокурором та підозрюваним.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 5 ст. 469 КПК України, укладення угоди про примирення або про визнання винуватості може ініціюватися в будь який момент після повідомлення особи про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 підозрюється та обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України, який, згідно ст. 12 КК України, є злочином середньої тяжкості.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений цілком та беззастережно визнає свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину, розуміє права визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер підозри та обвинувачення, вид покарання у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів громадян, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, а також у разі умисного невиконання ним даної угоди.

При цьому обвинувачений ОСОБА_3 показав суду, що він має особисті збереження, а відтак має матеріальну змогу як заплатити штраф у повному обсязі, так і відшкодувати витрати, пов`язані з залученням експертів.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального Кодексу України.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором ОСОБА_4 , з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_3 і його захисником ОСОБА_5 , з другого боку, і про можливість призначення обвинуваченому узгодженого сторонами покарання.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 314, ч. 2 ст. 373, ст.ст. 374, 474, 475 КПК України, суд

у х в а л и в :

Затвердити угоду від 29 червня 2016 року про визнання винуватості, укладену між прокурором ОСОБА_4 , з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_3 і його захисником ОСОБА_5 , з другого боку.

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України.

Призначити ОСОБА_3 узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10200 (десять тисяч двісті) гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави витрати, пов`язані з залученням експертів для проведення комп`ютерно - технічної експертизи в сумі 5292 (п`ять тисяч двісті дев`яносто дві) гривні 40 коп.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з моменту його проголошення, з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Суддя

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61097739
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —756/8272/16-к

Вирок від 05.09.2016

Кримінальне

Оболонський районний суд міста Києва

Шестаковська Л. П.

Ухвала від 01.07.2016

Кримінальне

Оболонський районний суд міста Києва

Шестаковська Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні