Ухвала
від 06.09.2016 по справі 761/31245/16-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/31245/16-к

Провадження № 1-кс/761/19125/2016

У Х В А Л А

Іменем України

06 вересня 2016 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКП слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні № 32016100110000170, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України,

В С Т А Н О В И В :

02 вересня 2016 року до провадження Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКП слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , в кримінальному провадженні № 32016100110000170, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення речей та документів, які свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя вчинення кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення, в тому числі: реєстраційних, статутних, первинних фінансово-господарських документів, печаток, штампів, підприємств ТОВ «Зевс-Юг», ТОВ «Релайт ЛТД», ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Ліндас», комп`ютерної техніки, електронних, цифрових носіїв інформації, які використовувалися для вчинення кримінального правопорушення, та на яких можуть міститися чи зберігатися відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення з використанням реквізитів вказаних підприємств, чорнових записів у яких містяться відомості про обставини вчинення злочину, готівкових грошових коштів та іншого майна здобутого у результаті протиправної діяльності, інших документів, предметів та речей, індивідуальні ознаки яких не відомі на час проведення обшуку, але які підтверджують вчинення кримінального правопорушення та причетність осіб до його вчинення, тобто мають значення для розслідування вказаного кримінального провадження.

Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016100110000170 від 22 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, за фактом створення (перереєстрації) у період 2015-2016 років невстановленими особами ряду суб`єктів підприємницької діяльності серед яких: ТОВ «Будмонтаж» (код ЄДРПОУ 31319792), ТОВ «ТД Меліс» (код ЄДРПОУ 40162750), ТОВ «Зевс-Юг» (код ЄДРПОУ 40353081), ТОВ "Релайт ЛТД" (код ЄДРПОУ 40458603), ТОВ «Мірамікс Груп» (код ЄДРПОУ 40413489), ТОВ «Ліндас» (код ЄДРПОУ 40559148) та інші з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у створенні умов для ухилення від сплати податків суб`єктами підприємницької діяльності реального сектору економіки в якій також задіяні ТОВ «Віатранс» (код ЄДРПОУ 24109380), ТОВ «НСК-Агро» (код ЄДРПОУ 40108502).

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, використовуючи реєстраційні дані ТОВ «Зевс-Юг», ТОВ «Релайт ЛТД», ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Линдас», здійснюють митне оформлення в режимі «експорт» с/г продукції через ВМО № 1 м/п «Херсон-порт» Херсонської митниці ДФС та через інші митні пости ДФС. Вказана с/г продукція експортується морськими суднами в адрес підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах. При цьому, в ході аналізу інформаційних баз даних ДФС України встановлено, що вказані підприємства не є сільгоспвиробниками та не придбавали с/г продукцію, яка експортується. Походження товару, оформленого в митний режим «експорт» не встановлене.

Окрім того, встановлено, що службові особи та засновники ТОВ «Релайт ЛТД», ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Линдас» не мають жодного відношення до діяльності цих підприємств, створивши їх за грошову винагороду. ТОВ «Зевс-Юг» зареєстровано на втрачений паспорт гр. ОСОБА_5 , який не має відношення до реєстрації та діяльності даного підприємства.

З вищезазначеного слідує, що невстановлені особи здійснюють вивезення за митну територію України сільськогосподарську продукцію невідомого походження, використовуючи для цього створені з метою прикриття незаконної діяльності ТОВ «Зевс-Юг», ТОВ «Релайт ЛТД»,ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Линдас», при цьому, подаючи до митних органів документи, які містять недостовірні відомості щодо власника, походження, експортера с/г продукції.

Складські приміщення зони митного контролю згідно Рішення про створення зони митного контролю № 50804/0056 від 01 листопада 2012 року знаходяться на території ТОВ «НСК Агро» (власник ПАТ «Херсонський суднобудівний завод»), на яких перебувають залишки с/г продукції вищезазначених підприємств, розташовано за адресою: м. Херсон Карантинний острів 1.

TOB «НСК-Агро» (код за ЄДРПОУ 40108502) здійснює зберігання та відвантаження на експорт с/г продукції, директор гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пересувається на автомобілі білого кольору, марки «Skoda», держ.номер НОМЕР_1 .

Згідно документів, поданих для митного оформлення с/г продукції від імені ТОВ «Зевс-Юг», ТОВ «Релайт ЛТД»,ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Линдас» встановлено, що декларантом виступає гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , який пересувається на автомобілі білого кольору, марка FIAT, держ.номер НОМЕР_2 , та який надає послуги по декларуванню товарів на ВМО №1 м/п «Херсон-порт»; ОСОБА_8 , паспорт МО НОМЕР_3 від 23.10.1995, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Перевезенням експортованих зернових займається підприємство ПП «Вінтранс» (код ЄДРПОУ 24109380) директор гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований: АДРЕСА_3 , який пересувається на автомобілі коричневого кольору, марка Volkswagen, держ.номер НОМЕР_4 .

Встановлено, що зазначенні вище особи пов`язані між собою, відносяться до однієї групи, діяльність яких спрямована на здійснення незаконного експорту с/г продукції через підприємства з ознаками фіктивності з метою не повернення валютної виручки до України.

У своїй діяльності вищевказані особи використовують приміщення за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою можуть знаходитись реєстраційні, первинні документи, печатки, комп`ютерна техніка, які використовуються у злочинній діяльності, грошові кошти, отримані в результаті здійснення протиправної діяльності, чорнові записи та інші речі і документи, які були здобуті злочинним шляхом та мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення виникла необхідність у проведенні обшуку за вказаною адресою.

Інформація щодо власників приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня.

Відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах використовуватимуться як докази вчинення кримінальних правопорушень під час судового розгляду.

На даний час досудового розслідування, іншим способом, ніж проведення обшуку неможливо отримати вказані речі предмети і документи так як службові особи вказаних підприємств не мають відношення до їхньої діяльності, а особи які здійснюють митне оформлення с/г продукції від імені таких підприємств використовують їхні реквізити для прикриття незаконної діяльності, яка полягає у протиправному вивезенні товару за межі України та неповернення валютної виручки. У зв`язку з цим, у разі направлення вимоги щодо надання документів в порядку ст. 93 КПК України чи направлення ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, речі, предмети, документи, які мають значення для досудового розслідування будуть знищені, або передані у невідомому напрямку.

Таким чином, іншим способом, ніж провести обшук в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукати і вилучити знаряддя кримінального правопорушення, речі і документи, які використовуватимуться як докази вчинення кримінальних правопорушень під час судового розгляду неможливо, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення відшукуваних речей та документів особами, що причетні до вчинення кримінальних правопорушень, у випадку отримання ними інформації стосовно значення для досудового розслідування відшукуваних речей та документів.

Слідчий суддя, вислухавши доводи слідчого, перевіривши матеріали клопотання, вважає, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно до ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Як убачається з клопотання, воно подається в межах кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100110000170 від 22 липня 2016 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

Згідно з даними, що містяться у копії витягу з кримінального провадження №32016100110000170, в межах якого подається клопотання: «у період 2015 - 2016 років невстановлені особи, перебуваючи у Миколаївській області створили (здійснили перереєстрацію) ряд суб`єктів підприємницької діяльності серед яких: ТОВ «Будмонтаж» (код ЄДРПОУ 31319792), ТОВ «ТД Меліс» (код ЄДРПОУ 40162750), ТОВ «Зевс-Юг» (код ЄДРПОУ 40353081), ТОВ «Релайт ЛТД» (код ЄДРПОУ 40458603), ТОВ «Мірамікс Груп» (код ЄДРПОУ 40413489), ТОВ «Линдас» (код ЄДРПОУ 40559148) та інші з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у створенні умов для ухилення від сплати податків суб`єктами підприємницької діяльності реального сектору економіки, в якій також задіяні ТОВ «Віатранс» (код ЄДРПОУ 24109380), ТОВ «НСК-Агро» (код ЄДРПОУ 40108502).

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 відносяться до групи осіб, діяльність яких спрямована на здійснення експорту с/г продукції через підприємства з ознаками фіктивності, з метою неповернення валютної виручки до України та у своїй діяльності використовують приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо власника якого в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно відсутня та в якому зареєстрований ОСОБА_8 .

На підтвердження зазначених доводів слідчого до клопотання долучено відповідні документи, що містять вказані відомості.

В клопотанні порушується питання про проведення обшуку в приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо власника якого в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно відсутня та в якому зареєстрований ОСОБА_8 .

При цьому вматеріалах клопотання наявні відповідні відомості щодо можливої причетності ОСОБА_8 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.205 КК України, відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування кримінального провадження, що розслідується, можуть бути доказами під час судового розгляду та знаходяться у вказаному приміщенні, оскільки ціль та мета обшуку полягає у відшуканні речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та відомості, які містяться у цих речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Слідчим зазначено, що менші засоби втручання такі як тимчасовий доступ, перешкодять подальшій можливості зібрання необхідних доказів у даному кримінальному провадженні, оскільки можуть стати причиною їх знищення, приховання особами, які є причетні до скоєння розслідуваного кримінального правопорушення.

Слідчим суддею перевірені можливості органом досудового розслідування іншим слідчим шляхом здобути дані, які має слідчий на меті віднайти під час проведення даного обшуку та які б мали менший ступінь втручання у права та свободи осіб та встановлено, що менші заходи втручання не зможуть забезпечити потреби слідства та ненастання ризиків щодо знищення, приховання знаряддя і майна, які мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.

А тому, з урахуванням ст.30 Конституції України, ст.8 КЗПЛ, слідчий суддя, поза розумним сумнівом, переконався, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, як проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо власника якого в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно відсутня та в якому зареєстрований ОСОБА_8 ..

Однак, слідчий суддя вважає необхідним часткового відмовити в задоволенні клопотання, з приводу прохання слідчого, щодо «готівкових коштів та іншого майна здобутого у результаті протиправної діяльності, інших документів, предметів та речей, індивідуальні ознаки яких не відомі на час проведення обшуку, але які підтверджують вчинення кримінального правопорушення та причетність осіб до його вчинення, тобто мають значення для розслідування вказаного кримінального провадження», оскільки таке прохання є неконкретизованим, всупереч положенням ст. 234 КПК України, яке вимагає наведення чіткого переліку предметів, речей та документів, які планується відшукати та вилучити під час обшуку та має надто широке формулювання, що може призвести до необмеженої свободи дій органу досудового розслідування, під час проведення даного обшуку. Задоволення прохання слідчого щодо необхідності відшукання та вилучення готівкових грошових коштів на переконання слідчого судді призведе до порушення прав осіб та виходить за межі обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні.

Керуючись, ст. ст. 8, 13, 214, 234, 235 КПК України, з урахуванням практики Європейського суду, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКП слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , в кримінальному провадженні № 32016100110000170, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо власника якого в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно відсутня та в якому зареєстрований ОСОБА_8 , задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС 1-го ВКП слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_3 на обшук в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо власника якого в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно відсутня та в якому зареєстрований ОСОБА_8 , з метою відшукання та вилучення речей та документів, які свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя вчинення кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення, в тому числі: реєстраційних, статутних, первинних фінансово-господарських документів, печаток, штампів підприємств ТОВ «Зевс-Юг», ТОВ «Релайт ЛТД», ТОВ «Мірамікс Груп», ТОВ «Ліндас», комп`ютерної техніки, електронних, цифрових носіїв інформації, які використовувалися для вчинення кримінального правопорушення, та на яких можуть міститися чи зберігатися відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення з використанням реквізитів вказаних підприємств, чорнових записів у яких містяться відомості про обставини вчинення злочину.

В іншій частині відмовити у задоволенні клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61121253
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/31245/16-к

Ухвала від 06.09.2016

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Голуб О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні