Рішення
від 06.09.2016 по справі 913/822/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

06 вересня 2016 року Справа № 913/822/16

Провадження №15/913/822/16

За позовом Публічного акціонерного товариства В«Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» , м.Київ

до Антрацитівського міського комунального підприємства В«ТеплокомуненергоВ» , м.Антрацит Луганської області

про стягнення 6 926 945 грн 95 коп.

Суддя Смола С.В.

Секретар судового засідання Дмітрієва К.С.

У засіданні брали участь:

від позивача - ОСОБА_1 - головний юрисконсульт відділу виконавчих проваджень та проваджень у справах про банкрутство Управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту за довіреністю №14-137 від 13.05.2014;

від відповідача - представник не прибув.

С У Т Ь С П О Р У:

Публічне акціонерне товариство В«Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» звернулося до господарського суду Луганської області з позовом до Антрацитівського міського комунального підприємства В«ТеплокомуненергоВ» про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу природного газу №1002/14-БО-20 від 19.11.2013 в сумі 3 649 407 грн 01 коп., пені в сумі 371826 грн 65 коп., інфляційних втрат в сумі 2 719 437 грн 07 коп., 3% річних в сумі 186276 грн 22 коп.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 19.07.2016 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 02.08.2016.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 02.08.2016 розгляд справи відкладено на 06.09.2016.

Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Згідно до пп.пп.3.9.1, 3.9.2 п.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua, місцезнаходженням відповідача є: вул.Горноспасательна, б.4, м.Антрацит Луганської області, 94613.

Згідно з ст.10 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формуваньВ» від 15.05.2003 №755-IV якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

За інформацією Українського державного підприємства поштового зв'язку В«УкрпоштаВ» розміщеній на офіційному веб-сайті (http://ukrposhta.ua/robota-ukrposhti-v-doneckij-ta-luganskij-oblastyax) пересилання пошти до/з міста обласного значення Антрацит Луганської області тимчасово не здійснюється.

Господарським судом було розміщено на офіційному веб-порталі В«Судова влада в УкраїніВ» в мережі Інтернет: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/ інформацію про дату, час і місце розгляду даної справи, що підтверджується відповідними роздруківками (а.с.48, 55).

Господарський суд повідомляв відповідача про розгляд справи за телефоном, який значиться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про що свідчить відповідна телефонограма (а.с.47).

Крім того, в мережі Інтернет є адреса електронної пошти відповідача - tepkom1@ukr.net , на яку господарський суд надсилав копії процесуальних документів (а.с.46,56).

Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, не забезпечив явку представника у судове засідання, не надання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.

Згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 06.09.2016 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Між Публічним акціонерним товариством В«Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» (продавець, позивач) та Антрацитівським міським комунальним підприємством В«ТеплокомуненергоВ» (покупець, відповідач) 19.11.2013 був укладений договір купівлі-продажу природного газу №1002/14-БО-20, за умовами якого продавець зобов'язався передати у власність покупцю у 2014 році природний газ, ввезений на митну територію України Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00, а покупець зобов'язався прийняти та оплатити цей природний газ на умовах цього договору (п.1.1 договору).

Згідно з п.1.2 договору газ, що продається за цим договором, використовується покупцем виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціями та іншими споживачами.

Відповідно до п.2.1 договору продавець передає покупцеві з 01.01.2014 по 31.12.2014 газ в обсязі до 2985,94 тис.куб.м, у т.ч. по місяцях кварталів:

МісяцьОбсягМісяцьОбсягМісяцьОбсягМісяцьОбсяг Січень 606,49Квітень 156,99Липень -Жовтень 300,87 Лютий 534,44Травень -Серпень -Листопад 396,06 Березень 453,63Червень -Вересень -грудень 537,46 І кв. 1594,56ІІ кв. 156,99ІІІ кв. - IV 1234,39

Продавець передає покупцю газ у пунктах приймання-передач газу на вхідній запірній/відключаючій арматурі покупця. Право власності на газ переходить від продавця до покупця в пунктах приймання-передачі. Після переходу права власності на газ покупець несе всі ризики і приймає на себе всю відповідальність, пов'язану з правом власності на газ (п.3.1 договору).

В п.3.3 договору сторони передбачили, що приймання-передача газу, переданого продавцем покупцеві у відповідному місяці продажу, оформлюється актом приймання-передачі газу.

Не пізніше 5-го числа місяця, наступного за місяцем продажу газу, покупець зобов'язується надати продавцеві підписані та скріплені печатками покупця та газотранспортного підприємства три примірника акта приймання-передачі газу, у якому зазначаються фактичні обсяги використаного газу, його фактична ціна та вартість. Продавець не пізніше 8-го числа зобов'язується повернути покупцеві та газотранспортному підприємству по одному примірнику оригіналу акта, підписаного уповноваженим представником та скріплений печаткою, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта. Акти є підставою для остаточних розрахунків між сторонами (п.3.4 договору).

Відповідно до п.5.2 договору ціна за 1000 куб.м газу становить 3459 грн 00 коп. без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу, крім того: збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ - 2%; податок на додану вартість за ставкою - 17%. Крім того, тариф на транспортування природного газу магістральними та розподільними трубопроводами - 295 грн 60 коп., крім того ПДВ - 17% - 50 грн 25 коп., всього з ПДВ - 345 грн 85 коп. До сплати за 1000 куб.м природного газу - 3823 грн 78 коп., крім того ПДВ - 17% - 650 грн 04 коп., всього з ПДВ - 4473 грн 82 коп.

Оплата за газ здійснюється покупцем виключно грошовими коштами шляхом 100% поточної оплати протягом місяця поставки газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий газ здійснюється до 14-го числа (включно) місяця, наступного за місяцем поставки газу (п.6.1 договору).

В п.7.2 договору сторони передбачили, що у разі невиконання покупцем умов п.6.1 цього договору продавець має право не здійснювати поставку газу покупцю або обмежити поставку пропорційно до кількості несплачених обсягів з наступного поставкою цих обсягів при умові їх оплати та наявності технічної можливості. У разі невиконання покупцем п.6.1 умов цього договору він зобов'язується сплатити продавцю, крім суми заборгованості, пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу.

Згідно з п.11.1 договору він набуває чинності з дати підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів печатками сторін, і діє в частині реалізації газу до 31.12.2013, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

10.07.2013 між сторонами укладено додаткову угоду №1 до договору купівлі-продажу природного газу, якою сторони внесли зміни в п.2.1 договору в частині зміни обсягів поставок газу до 31.12.2014, а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

31.01.2014 між сторонами була укладена додаткова угода №1, якою сторони внесли зміни в п.1.2, п.5.2 та п.12 договору, зокрема, виклали п.1.2 договору в наступній редакції: В« 1.2. Газ, що передається за цим договором, використовується покупцем виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціямиВ» .

28.04.2014 між сторонами була укладена додаткова угода №2, якою сторони внесли зміни до п.5.2 в частині зміни ціни на газ.

23.05.2014 між сторонами була укладена додаткова угода №3, якою сторони внесли зміни до п.5.2 в частині зміни ціни на газ.

10.06.2014 між сторонами була укладена додаткова угода №3, якою сторони внесли зміни до п.5.2 в частині зміни ціни на газ.

На виконання вказаних умов договору та додаткових угод до нього протягом січня 2014-квітня 2014 року позивач передав, а відповідач прийняв природний газ на суму 3 799 407 грн 00 коп., що підтверджується актами приймання-передачі природного газу, який останній оплатив частково внаслідок чого за ним виникла заборгованість в сумі 3 649 407 грн 01 коп., що підтверджується відповідною випискою (а.с.25).

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Частиною 1 ст.173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно зі ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.

Згідно з ч.1 ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ч.1 ст.639 Цивільного кодексу України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно з ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з ст.655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Відповідно до ч.1 ст.222 Господарського кодексу України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду.

Згідно зі ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Факт поставки позивачем природного газу відповідачу за договором купівлі-продажу природного газу №1002/14-БО-20 від 19.11.2013 підтверджений матеріалами справи, в т.ч. актами приймання-передачі природного газу (а.с.20-23).

Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

В п.6.1 договору сторони передбачили, що оплата за газ здійснюється покупцем виключно грошовими коштами шляхом 100% поточної оплати протягом місяця поставки газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий газ здійснюється до 14-го числа (включно) місяця, наступного за місяцем поставки газу.

Враховуючи викладене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача про стягнення з відповідача заборгованості за договором купівлі-продажу природного газу №1002/14-БО-20 від 19.11.2013 за період січень-квітень 2014 року в сумі 3 649 407 грн 01 коп.

Відносно вимоги позивача про стягнення з відповідача пені за період з 15.02.2014 по 14.11.2014 в сумі 371826 грн 65 коп. суд зазначає наступне.

Стаття 216 Господарського кодексу України передбачає відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим кодексом, іншими законами і договором.

Згідно п.1 ст.230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до ч.1 ст.546 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Частиною 1 ст.549 Цивільного кодексу України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частиною 3 вказаної статті визначено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

В п.7.2 договору сторони передбачили, що у разі невиконання покупцем умов п.6.1 цього договору продавець має право не здійснювати поставку газу покупцю або обмежити поставку пропорційно до кількості несплачених обсягів з наступного поставкою цих обсягів при умові їх оплати та наявності технічної можливості. У разі невиконання покупцем п.6.1 умов цього договору він зобов'язується сплатити продавцю, крім суми заборгованості, пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу.

Підпунктом 1.9 п.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 №14 В«Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язаньВ» передбачено, що день фактичної сплати суми заборгованості не включається в період часу , за який здійснюється стягнення інфляційних нарахувань та пені. Якщо у договорі виконання грошового зобов'язання визначається до настання певного терміну, наприклад, до 1 серпня 2014 року (частина друга статті 252 ЦК України), то останнім днем виконання такого зобов'язання вважається день, що передує цьому терміну (в даному прикладі - 31 липня 2014 року). Водночас коли у тексті договору виконання грошового зобов'язання визначено В«по 1 серпня 2014 рокуВ» або В«включно до 1 серпня 2014 рокуВ» , то останнім днем виконання такого зобов'язання буде 1 серпня 2014 року.

Судом було перевірено розрахунок пені, наданий позивачем (а.с.26-28) та встановлено, що він є частково неправильним, що при розрахунку пені за зобов'язанням січня 2014 позивачем не було враховано оплату відповідача і день фактичної часткової сплати суми заборгованості включений в період часу, за який здійснюється її нарахування.

Водночас господарський суд вважає за необхідне навести власний розрахунок пені з урахуванням заявленого позивачем періоду та кількості днів прострочення, зроблений за допомогою програми В«ЗаконодавствоВ» :

Місяць надання послугСума боргу, грнЧасткова оплата, грн.Період нарахування Кількість днів простроченняСума пені, грн. Січень 2014 1394279,56 15.02.2014-18.05.2014 93 10657,64 1244279,56 150000 грн 00 коп. 19.05.2014 19.05.2014-14.08.2014 555 56759,60 Лютий 2014 1188068,29 15.03.2014-14.09.2014 620 60542,66 Березень 2014 967635,46 15.04.2014-14.10.2014 589 46844,16 Квітень 2014 249423,70 15.05.2014-14.11.2014 559 11459,82 Всього: 186263,88

Таким чином, обґрунтованою та такою що підлягає задоволенню є пеня за період з 14.02.2014 по 14.11.2014 в сумі 186263 грн 88 коп.

Відносно вимоги позивача про стягнення з відповідача інфляційних втрат за період лютий 2014 - вересень 2015 року в сумі 2 719 437 грн 07 коп. господарський суд зазначає наступне.

Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачена відповідальність за порушення грошового зобов'язання. Так, за цією нормою Цивільного кодексу України боржник, що прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.

Підпунктом 3.2 п.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 №14 В«Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язаньВ» передбачено, що згідно з Законом України В«Про індексацію грошових доходів населенняВ» індекс споживчих цін (індекс інфляції) обчислюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. На даний час індекс інфляції розраховується Державною службою статистики України і щомісячно публікується, зокрема, в газеті В«Урядовий кур'єрВ» . Отже, повідомлені друкованими засобами масової інформації з посиланням на зазначений державний орган відповідні показники згідно з статтями 17, 18 Закону України В«Про інформаціюВ» є офіційними і можуть використовуватися господарським судом і учасниками судового процесу для визначення суми боргу. Індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).

Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат (а.с.26-28), господарський суд прийшов до висновку про те, що позивачем визначено період прострочення для їх нарахування лютий 2014 - вересень 2015 року, в той час як при нарахуванні 3% річних період прострочення визначений по 24.11.2015, тобто, враховуючи вказаний період нарахування інфляційних втрат повинно здійснюватись по жовтень 2015 року (включно).

Водночас, господарський суд вважає за необхідне навести власний розрахунок інфляційних втрат, зроблений за допомогою програми В«ЗаконодавствоВ» :

Місяць надання послугСума боргу, грн.Часткова оплата, грн.Період нарахування Індекс інфляції за весь період простроченняСума інфляції, грн. Січень 2014 1394279,56 Лютий 2014-квітень 2014 106,2060356 86529,49 1244279,56 150000 грн 00 коп. 19.05.2014Травень 2014 - жовтень 2015 163,71769528 792826,26 Лютий 2014 1188068,29 Березень 2014-жовтень 2015 172,84102756 865401,15 Березень 2014 967635,46 Квітень 2014 - жовтень 2015 169,12037922 668833,30 Квітень 2014 249423,70 Травень 2014 - жовтень 2015 163,71769528 158927,03 Всього: 2 572 517,23

З огляду на викладене з відповідача підлягають стягненню на користь позивача інфляційні втрати за період лютий 2014 - жовтень 2015 року в сумі 59329 грн 48 коп.

Вимога позивача про стягнення з відповідача 3% річних в сумі за період з 15.02.2014 по 24.11.2015 в сумі 186276 грн 22 коп. підлягає задоволенню частково в сумі 186263 грн 88 коп., оскільки при розрахунку 3% річних (а.с.26-28) позивачем за зобов'язанням січня 2014 року не було враховано оплату відповідача і день фактичної часткової сплати суми заборгованості включений в період часу, за який здійснюється їх нарахування.

Водночас, господарський суд вважає за необхідне навести власний розрахунок 3% річних, зроблений за допомогою програми В«ЗаконодавствоВ» :

Місяць надання послугСума боргу, грн.Часткова оплата, грн.Період нарахування Кількість днів простроченняРозмір річнихСума річних, грн. Січень 2014 1394279,56 15.02.2014-18.05.2014 93 3 10657,64 1244279,56 150000 грн 00 коп. 19.05.2014 19.05.2014-24.11.2015 555 3 56759,60 Лютий 2014 1188068,29 15.03.2014-24.11.2015 620 3 60542,66 Березень 2014 967635,46 15.04.2014-24.11.2015 589 3 46844,16 Квітень 2014 249423,70 15.05.2014-24.11.2015 559 3 11459,82 Всього: 186263,88

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню частково.

Судовий збір покладається на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог, згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов Публічного акціонерного товариства В«Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» до Антрацитівського міського комунального підприємства В«ТеплокомуненергоВ» задовольнити частково.

2. Стягнути з Антрацитівського міського комунального підприємства В«ТеплокомуненергоВ» , вул.Горноспасательна, б.4, м.Антрацит Луганської області, ідентифікаційний код 03076618, на користь Публічного акціонерного товариства В«Національна акціонерна компанія В«Нафтогаз УкраїниВ» , вул.Б.Хмельницького, б.6, м.Київ, ідентифікаційний код 20077720, заборгованість за поставлений природний газ в сумі 3 649 407 грн 01 коп., пеню в сумі 371748 грн 58 коп., 3% річних у сумі 186263 грн 88 коп., інфляційні втрати в сумі 2 571 517 грн 23 коп., судовий збір у сумі 101684 грн 05 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3.В решті позову відмовити.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 07.09.2016.

Суддя С.В. Смола

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення06.09.2016
Оприлюднено13.09.2016
Номер документу61134984
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/822/16

Ухвала від 21.12.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Рішення від 06.09.2016

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 02.08.2016

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 19.07.2016

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні