Справа № 815/2282/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку скороченого провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки В«РЕНТАВ» про стягнення штрафу у розмірі 10200,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулась до суду з адміністративним позовом до Кредитної спілки В«РЕНТАВ» з позовними вимогами про стягнення штрафу у розмірі 10200,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивачем складено акт про правопорушення, вчинені Спілкою на ринку фінансових послуг, від 13.07.2015р. №119/15-2. Позивачем зазначено, що відповідно до постанови від 22.07.2015р. №85/15-2 про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, прийнятої на підставі акту перевірки, Спілкою не надано до Нацкомфінпослуг аудиторського висновку (звіту) за 2014 рік, чим порушено вимоги ст.14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та абз. 4,5,6 п.2.1 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003р. №177, у зв'язку з чим до КС «РЕНТА» застосовано штрафні санкції у розмірі 10200,00грн.
Відповідач повідомлявся про день та час слухання за адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, однак конверт повернуто до суду з відміткою відділення поштового зв'язку про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Згідно п.2 ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності до п.4 ч.1 ст.183І КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі. Суддя за результатами розгляду справи у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомленні позивачем обставини вважає їх достатніми для прийняття рішення з огляду на наступне.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступні факти та обставини.
13.07.2015р. начальником відділу пруденційного нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг ОСОБА_1. та головним спеціалістом відділу пруденційного нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг ОСОБА_2 складено акт про правопорушення, вчинені КС «РЕНТА» на ринку фінансових послуг №119/15-2 від 13.07.2015р.(а.с. 16-17)
Відповідно до акту про правопорушення, вчинені КС «РЕНТА» на ринку фінансових послуг від 13.07.2015р. №119/15-2 перевіряючими було встановлено, що на дату складання акту КС «РЕНТА» не надано до Нацкомфінпослуг аудиторського висновку (звіту) за 2014 рік, що свідчить про порушення вимог ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та абз. 4,5,6 п.2.1 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003р. №177.
22.07.2015р. виконуючим обов'язки департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ОСОБА_3 розглянуто справу про порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, провадження в якій розпочато за актом від 13.07.2015р. №119/15-2 та прийнято постанову №85/15-2 про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг у розмірі 10200,00 грн. (а.с.13-14)
Відповідно до ст.14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» 12 липня 2001 року
N 2664-III фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Згідно з абз. 4,5,6 п.2.1 розділу 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України
від 25 грудня 2003 р. №177 аудиторський висновок (звіт) подається не пізніше 01 червня року, наступного за звітним роком аудиторський висновок (звіт) подається разом з річною фінансовою звітністю, підтвердженою аудитором (аудиторською фірмою). Зазначені документи мають бути наскрізно пронумеровані, прошиті та містити напис "Усього пронумеровано, прошито, скріплено печаткою та підписом __ аркушів", підпис керівника кредитної спілки із зазначенням його прізвища та ініціалів, підпис головного бухгалтера із зазначенням його прізвища та ініціалів, відбиток печатки кредитної спілки. У супровідному листі до аудиторського висновку (звіту) мають бути зазначені відомості про адресу власної веб-сторінки кредитної спілки, за якою розміщено річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком (звітом), а також інформацію про видання, у якому опубліковано річну фінансову звітність та аудиторський висновок (звіт) відповідно до вимог статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Враховуючи викладене, за КС «РЕНТА» рахується заборгованість по штрафним санкціям за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг у розмірі 10200,00 грн.
Докази оскарження зазначеної постанови від 22.07.2015р. №85/15-2 про застосування штрафних санкцій у розмірі 10200,00 грн. або докази які б спростовували факт існування у КС «РЕНТА» зазначеного боргу до суду не надано.
Згідно положень ст.41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Частиною ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обставини на яких ґрунтуються його позовні вимоги та надав суду необхідні докази, у підтвердження своїх позовних вимог, а тому, адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки В«РЕНТАВ» про стягнення штрафу у розмірі 10200,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з Кредитної спілки В«РЕНТАВ» код ЄДРПОУ (36288806) штраф у розмірі 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень) до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», (символ звітності 106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.О. Танцюра
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2016 |
Оприлюднено | 14.09.2016 |
Номер документу | 61161128 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Танцюра К.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні