Постанова
від 07.09.2016 по справі 813/5327/15
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 вересня 2016 року                                                             № 813/5327/15

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-судді                                                  Ланкевича А.З.,

секретар судового засідання                                        Фуртак А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західенергоремонт» про стягнення коштів для погашення податкового боргу, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся з позовом, в якому з урахуванням заяв про уточнення позовних вимог просить стягнути з відповідача кошти для погашення податкового боргу в сумі 56933,78 грн.

Посилається на те, що відповідач включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває на обліку в органах доходів і зборів та є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України. Станом на 05.07.2016 року податковий борг відповідача становить 56933,78. і такий, як зазначив позивач, виник у зв'язку із несплатою самостійно задекларованих зобов'язань з податку на прибуток на суму 56933,78 грн. (в т.ч. за основним платежем – 39870,00 грн., пеня – 26128,97 грн.).

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, подав до суду клопотання, в якому просить розглядати справу без участі представника ТОВ «Західенергоремонт», проти позову не заперечує.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відповідно до підп. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

За змістом п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. У відповідності до п. 41.1 цієї статті контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади та його територіальні органи.

Згідно з підп. 14.1.39. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підп. 14.1.156 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з підп. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Західенергоремонт» зареєстроване, як юридична особа, 03.07.2001 року, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (місцезнаходження: вул. Стрийська, 21, м. Дрогобич, Львівська область, 82100; код ЄДРПОУ: 31505804). Відповідача взято на облік в органах державної податкової служби як платника податків з 27.07.2001 року за №2559.

Відповідно до довідки Дрогобицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, станом на 05.07.2016 року податковий борг ТОВ «Західенергоремонт» по сплаті податку на прибуток становить 56933,78 грн.

На підставі долучених до позову документів судом встановлено, що податкова заборгованість на вказану вище суму виникла у зв'язку із несплатою узгодженого грошового зобов'язання на суму 39870,00 грн., самостійно задекларованого у податковій декларації з податку на прибуток підприємства від 02.03.2015 року за 2014 рік.

Крім того, внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених грошових зобов'язань, відповідачу на підставі п. 129.1 ст. 129 ПК України в автоматичному режимі нараховано пеню, яка станом на 05.07.2016 року складає 17063,78 грн.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відтак, суми податкових зобов'язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу у відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган, у відповідності до вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На виконання вказаних положень Податкового кодексу України позивачем надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 13.05.2014 року №284-25 на суму податкового боргу 105393,47 грн. Зазначена податкова вимога отримана відповідачем 15.05.2014 року, підтвердженням чого є рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків згідно пункту 95.2. цієї ж статті провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Станом на дату розгляду справи, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 56933,78 грн. та залишається непогашеним.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Частиною 3 ст. 112 цього ж Кодексу передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову.

Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю, стягнувши з рахунків відповідача в користь Державного бюджету кошти в сумі 56933,78 грн.

Згідно зі ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для розподілу судових витрат немає.

Керуючись ст.ст.7-14, 94, 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Західенергоремонт» (місцезнаходження: вул. Стрийська, 21, м. Дрогобич, Львівська область, 82100; код ЄДРПОУ: 31505804), відкритих у банках, обслуговуючих такого платника, на користь Державного бюджету кошти для погашення податкового боргу в сумі 56933 (п'ятдесят шість тисяч дев'ятсот тридцять три) гривні 78 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

                    Суддя                                                   Ланкевич А.З.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.09.2016
Оприлюднено14.09.2016
Номер документу61165746
СудочинствоАдміністративне