Справа № 539/2420/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2016 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
В складі: головуючого судді - Жаги Е. Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лубни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Калайдинцівської сільської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу ОСОБА_2, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Калайдинцівської сільської ради, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Лубенського районного нотаріального округу ОСОБА_2, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої вимоги мотивував тим, що 23.10.2014 року помер його брат ОСОБА_3 За життя він не залишив заповіту. Інших спадкоємців за законом немає.
01.11.2009 року померла їх мати ОСОБА_4 За життя вона також не залишила заповіту, тому спадкоємцем за законом, який фактично успадкував все її майно був його брат ОСОБА_3, який проживав та був прописаний з нею за однією адресою.
Так, ОСОБА_3 фактично успадкував після смерті ОСОБА_4 земельну ділянку площею 1,57 га з кадастровим № 5322883200:09:001:0206, розташовану на території Калайдинцівської сільської ради Лубенського району Полтавської області.
При його ж зверненні до приватного нотаріуса Лубенського районного округу ОСОБА_2 з метою оформлення спадщини, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропуском шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач вважає, що встановлений законом строк прийняття спадщини ним пропущено з поважних причин, оскільки він не знав про існування паю, адже проживав за іншою адресою.
Прохає суд визначити йому додатковий двохмісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_3
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_5 (а.с.4) вимоги позовної заяви підтримала, прохає їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, направивши до суду письмову заяву з проханням розглянути справу без його участі, позов визнає та не заперечує проти його задоволення (а.с.23).
Третя особа - приватний нотаріус Лубенського районного округу ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена завчасно та належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.22).
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що 23 жовтня 2014 року в с. Калайдинці Лубенського району Полтавської області помер брат позивача - ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.7).
Факт родинних відносин між ними підтверджується копіями свідоцтв про їх народження (а.с.8,9).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 1.57 га. розташованої на території Калайдинцівської сільської ради Лубенського району Полтавської області, яку він фактично успадкував після смерті їх матері ОСОБА_4, яка померла 01.11.2009 року (а.с.6.10-12).
Згідно повідомлення приватного нотаріуса Лубенського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_2 від 05.05.2016 року позивачу фактично відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропуском встановленого законом строку для подання заяви про прийняття спадщини (а.с.14).
Разом з тим, судом встановлено, що визначений законом строк звернення з заявою про прийняття спадщини позивачем було пропущено оскільки він не проживав разом із спадкодавцем та не знав про існування спадкового майна.
За таких обставин суд вважає, що позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини.
Враховуючи інтереси позивача, відсутність заперечень з боку інших учасників по справі, суд вважає, що позов підлягає задовольню.
Керуючись ст.ст.10, 15, 60, 212, 213, 214, 218 ЦПК України, на підставі ст. 1272 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3, померлого 23 жовтня 2009 року в м.Лубни Полтавської області, строком на 2(два) місяці з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_6 Е. Г.
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2016 |
Оприлюднено | 14.09.2016 |
Номер документу | 61189131 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Жага Е. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні