Ухвала
від 09.09.2016 по справі 766/8245/16-к
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/8245/16-к

н/п 1-кс/766/4875/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.09.2016 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2 , прокурора: ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , представника заявника: ОСОБА_5 , розглянувши матеріали клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «СорМаг» про скасування арешту майна,

В С Т А Н О В И В :

Представник ТОВ «СорМаг» звернувся до слідчого судді з даним клопотанням, в якому просив: скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 08.08.2016 року на грошові кошти ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275), які знаходяться та можуть надійти на поточний рахунок № № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805). Скасувати зупинення видаткових операцій по поточному рахунку ТОВ «СорМаг» (код

ЄДРПОУ 40522275) - № № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО

380805).

В обґрунтування клопотання посилався на те, що ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 08.08.2016 р. було задоволене клопотання слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_4 про накладення арешту на грошові кошти ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275), які знаходяться та можуть надійти на поточний рахунок № № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805); зупинення видаткових операцій по поточному рахунку ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275) - № № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805) та зобов`язано АТ «Райффайзен банк Аваль» (МФО 380805) надати слідчому управлінню фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області виписку банку про залишок коштів на рахунку зазначеного підприємства на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту.

Вважав вказане рішення суду незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав.

Виходячи з норм КПК слідчим суддею може бути накладений арешт на майно, яке виключно перебуває у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого.

Клопотання слідчого вмотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні № 32016230000000056 від 11.07.2016 р. за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах службовими особами ТОВ «Херсон Імпекс» (код ЄДРПОУ 34370500Х за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що групою невстановлених осіб з числа місцевих мешканців, з метою прикриття незаконної діяльності з мінімізації податкових зобов`язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства, шляхом документального оформлення не проведених у дійсності фінансово-господарських операцій з реалізації товарів (робіт, послуг) на адресу підприємств Херсонської та Миколаївської областей, у тому числі ТОВ «Херсон Імпекс», безпідставного переведення у готівку грошових коштів, отриманих внаслідок здійснення вказаної діяльності, створено/придбано ряд суб`єктів господарювання, у тому числі ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275).

При цьому, при розгляді зазначеного клопотання слідчого, судом не було враховано, що обставини, викладені слідчим, не підтверджені жодними доказами та не мають під собою законного підґрунтя стосовно того, що ТОВ «СорМаг» дійсно було створено/придбано невстановленими особами з числа місцевих мешканців, з метою прикриття незаконної діяльності з мінімізації податкових зобов`язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства, шляхом документального оформлення не проведених у дійсності фінансово-господарських операцій з реалізації товарів (робіт, послуг) на адресу підприємств Херсонської та Миколаївської областей, у тому числі ТОВ «Херсон Імпекс», безпідставного переведення у готівку грошових коштів, отриманих внаслідок здійснення вказаної діяльності.

Так, ТОВ «СорМаг» було створено відповідно до чинного законодавства України та відомості про нього містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань.

Засновником та директором ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275) є не «невстановлені особи з числа місцевих мешканців», а громадянин України ОСОБА_6 .

В наявності ТОВ «СорМаг» є статутні документи, а саме: Статут ТОВ «СорМаг» (код ЄДРПОУ 40522275), затверджений Рішенням власника № 1 від 31 травня 2016 р.; Витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців від 30.06.2016 р.; рішення власника № 1 від 21.05.2016 р.; наказ № 1 про призначення директора підприємства від 31.05.2016 р.

Відомості, викладені слідчим у його клопотанні є нічим іншим, ніж припущеннями, які не підтверджуються належними доказами того, що між ТОВ «СорМаг» та ТОВ «Херсон Імпекс» дійсно мали місце господарські взаємовідносини, яким чином ТОВ «СорМаг» використовувалось у злочинних схемах, які безготівкові операції оформлювались і ким, та ін.

На день розгляду клопотання слідчого до ЄРДР не було внесено відомості, в межах зазначеного провадження, відносно вчинення кримінального правопорушення саме посадовими особами ТОВ «СорМаг».

Кримінальне провадження порушено за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України службовими особами ТОВ «Херсон-імпекс». На даний час жодній службовій або посадовій особі ні ТОВ «Херсон-імпекс», ні, тим більше, ТОВ «СорМаг» не було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, а отже зазначені арештовані кошти перебувають у власності осіб, які не мають статусу підозрюваного, обвинуваченого у даному кримінальному провадженні, а тому немає законних підстав для накладення на них арешту.

До того ж, санкцією ч. 1 ст. 212 КК України не передбачена конфіскація майна, а тому з метою забезпечення можливої конфіскації майна зазначені кошти також не мають бути арештовані.

Директор ТОВ «СорМаг», яке є володільцем арештованих грошових коштів, не був присутній при розгляді питання про його арешт. Про арешт коштів дізнався 30.08.2016 р. з єдиного державного реєстру судових рішень, а тому має право звернутись до слідчого судді з зазначеним клопотанням. До того ж, зазначений арешт грошових коштів порушує конституційні права підприємства на здійснення підприємницької діяльності, оскільки заблокована його робота; арешт коштів створює прямі та безпосередні перешкоди у виконанні підприємством своїх обов`язків платника податків та інших цільових платежів, перешкоджає виконанню підприємством своїх обов`язків за договорами із контрагентами, призводить до неможливості виконання підприємством поточних зобов`язань перед кредиторами та страхувальниками.

Представник ТОВ «СорМаг» в судовому засіданні підтримав подане клопотання, просив його задовольнити.

Слідчий в судовому засіданні вважав, що клопотання не підлягає задоволенню. Кошти на рахунку є речовими доказами, тому з метою їх збереження арешт не може бути знятий.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, заслухавши пояснення учасників процесу, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 08.08.2016 клопотання старшого слідчого з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_4 , погоджено з прокурором відділу прокуратури Херсонської, області ОСОБА_3 , про арешт майна - задоволено. Накладений арешт на грошові кошти ТОВ "Сормаг" (код ЄДРПОУ 40522275), які знаходяться та можуть надійти на поточний рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві (МФО 380805). Зупинені видаткові операції по поточному рахунку ТОВ "Сормаг" (Код ЄДРПОУ 40522275) - № НОМЕР_1 , відкритому в АТ "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві (МФО 380805). АТ "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві (МФО 380805) зобов`язане надати слідчому управлінню фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області виписку банку про залишок коштів на рахунках зазначеного підприємства на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Таким чином, накладення арешту на кошти, що знаходилися на момент винесення ухвали суду на поточному рахунку № НОМЕР_1 , відкритому в АТ "Райффайзен банк Аваль" та обмеження користування ними, шляхом зупинення видаткових операцій по вказаному рахунку, відповідали вимогам ч. 10 та 11 ст. 170 КПК України.

Разом з тим, в ухвалі є посилання на накладення арешту на кошти, що надійдуть на рахунок в майбутньому, що є необґрунтованим, оскільки ч. 10 ст. 170 КПК України передбачена можливість накладення арешту лише на грошові кошти, що вже знаходяться на банківських рахунках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-174 КПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Скасувати арешт з грошових коштів ТОВ "Сормаг" (код ЄДРПОУ 40522275), які надійшли на поточний рахунок № НОМЕР_1 , відкритому в АТ "Райффайзен банк Аваль" у м. Києві, після 08.08.2016 року.

Скасувати зупинення видаткових операцій по поточному рахунку ТОВ «Сормаг» (код ЄДРПОУ 40522275) - № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «Райффайзен банк Аваль» у м. Києві (МФО 380805), щодо грошових коштів, які надійшли на вказаних рахунок після 08.08.2016 року.

В решті клопотання відмовити за необґрунтованістю.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.09.2016
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу61210774
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/8245/16-к

Ухвала від 25.01.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 01.11.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 24.10.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні