11/171а
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"03" травня 2007 р. Справа № 11/171а
За позовом: Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 162
До: Приватного підприємства „Латина”15525, Чернігівський район, с. Терехівка, вул. Радянська, 3
Про стягнення 540,00 грн. фінансових санкцій
Суддя Ю.М.Бобров
Секретар О.Ю.Михальова
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від Позивача: Любченко О.В.–гол. спеціаліст –юрисконсульт, дов. від 05.01.07 р. № 48/07.
Від Відповідача: не прибув.
СУТЬ СПОРУ :
Управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівському районі подано позов до Приватного підприємства „Латина” про стягнення 540,00 грн. фінансових санкцій.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених в позовній заяві.
В позовній заяві позивач посилається, зокрема, на те, що відповідач має заборгованість з фінансових санкцій в сумі 540,00 грн., яка ним не сплачена.
Відповідач відзиву на позов або письмових пояснень щодо суті спору суду не надав, у призначене судове засідання представник відповідача не прибув, не скориставшись правом на участь у розгляді справи. Заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило.
Відповідач судову повістку отримав та про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 471904.
Суд вважає за можливе розглянути справу по суті за наявними в ній матеріалами (доказами) за відсутності представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши надані докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Приватне підприємство „Латина” 05.04.06 р. зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа. ПП „Латина” зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі з 14.04.06 р. як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03 року № 1058-IV (далі –Закон № 1058).
Управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівському районі здійснено перевірку своєчасності подання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ПП „Латина”, за результатами якої складено акти від 09.10.06 р. та 29.11.06 р.
В ході перевірки встановлено, що ПП „Латина” не подано розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове держане пенсійне страхування за серпень та жовтень 2006 р., чим порушено п.п.4 п.2 ст. 17 Закону № 1058 та абз. 1 п.11.11 ст. 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ.
На підставі актів перевірки від 09.11.06 р. та 29.11.06 р. начальником УПФУ в Чернігівському районі винесені рішення від 09.10.06 р. № 701 та від 29.11.06 р. № 797 про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 170,00 грн. та 340,00 грн. відповідно, всього 540,00 грн.
Вказані рішення отримані відповідачем 11.10.06 р. та 07.12.06 р., у встановлені законом строки оскаржені не були, недійсними в судовому порядку не визнавались.
На день прийняття рішення сума боргу ПП „Латина” становить 540,00 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 15 Закону № 1058 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в ч.1 ст. 12 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені ч. 1 ст.12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.
Ст. 14 Закону № 1058 визначено коло страхувальників, зокрема якими, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
Згідно ст. 17 Закону № 1058 страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідач вказаний обов'язок належним чином не виконує.
Виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 5 ч.9 ст.106 Закону № 1058).
Згідно ч. 13 ст. 106 Закону № 1058 про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами 9 і 10 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувались, сума фінансових санкцій вважається узгодженою. Станом на 11.04.07 р. борг в сумі 540,00 грн. ПП „Латина” добровільно не сплачений.
Відповідно до ч. 14 ст. 106 Закону № 1058 рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.
У разі якщо страхувальник отримав рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, і не сплатили зазначені в них суми фінансових санкцій протягом десяти робочих днів, а також не оскаржили це рішення чи не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно підлягає примусовому виконанню.
Враховуючи наведене вище, суд доходить висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню. Оскільки позовні вимоги підтверджені належними і допустимим доказами, суд вважає за можливе прийняти рішення по справі без участі в судовому засіданні представника відповідача.
Представник позивача проти прийняття рішення по справі без участі представника відповідача не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства „Латина” (15525, Чернігівський район, с.Терехівка, вул. Радянська, 3, р/р відсутні, код 34258282) на користь Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі (14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 162) на р/р 25603303011157 в ОПЕРВ Облуправління Ощадбанку, МФО 353553, код 21403848 540,00 грн. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява.
Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Чернігівської області.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 03.05.07 р. проголошено тільки в ступну та резолютивну частини постанови.
Постанова суду в повному обсязі виготовлена 08.05.07 р.
Сторони можуть отримати копію постанови, виготовлену в повному обсязі, подавши відповідну заяву на ім'я судді через канцелярію суду.
Суддя Ю.М. Бобров
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 612326 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Бобров Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні