Ухвала
від 05.09.2016 по справі 712/10030/16-к
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712/10030/16-к

Провадження № 1-кс/712/4500/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2016 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м.Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , начальника відділення Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , розглянув винесене в кримінальному провадженні №12016251010000072 від 05.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України, клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчим відділом Черкаського відділу поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016251010000072 від 05.01.2016 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст.356 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшла заява членів Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник», про те, що керівники вказаного об`єднання самоуправно, без належних на те підстав підвищують вартість тарифів на оплату послуг за енерго та водопостачання, привласнюють грошові кошти громадян чим спричиняють істотних збитків.

Під час досудового розслідування у даному кримінальні провадженні виникла необхідність у проведенні працівниками Державної фінансової інспекції позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник», з метою перевірки та аналізу законного та ефективного використання отриманих коштів та майна, інших активів об`єднання, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю, дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті найманим працівникам заробітної плати, а також дослідження інших питань, які можуть мати важливе значення у даному кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.2 ст.40 КПК України до повноважень слідчого належить, у тому числі призначення ревізій і перевірок в порядку визначеному законом.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державною фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов"язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні (ст.2 ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні").

Відповідно до положень ст.11 ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

- підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії:

- у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов`язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

- проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;

- у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів. Національної поліції, Служби безпеки України. Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;

- у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю . та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обгрунтування підстав такої ревізії та дати її початкч і закінчення, документи, які відповідно до частин п`ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб`єктів господарської діяльності під розписку: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб`єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ.-також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб`єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною чотирнадцятою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок держаними інспекціями та іншими контролюючими органами», дозвіл на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами надається Кабінетом Міністрів України або за рішенням суду.

Крім того, відповідно до ст. 9 ч. 6 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу.

На підставі викладеного, та керуючись Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", п. 2.4. Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 №346/1025/685/53, ст. 3, 7, 9, 132, 223, 309, 372 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання начальника відділення СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , про проведення позапланової виїзної документальної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник» - задовольнити.

Надати дозвіл працівниками Державної фінансової інспекції в Черкаській області дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник», розташованого за адресою: м. Черкаси, вул.Рябоконя, 154, код ЄДРПОУ 22793509.

Проведення ревізії доручити Державної фінансової інспекції в Черкаській області.

Під час позапланової ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності ЧМОСТ «Садівник» дослідити за період з 01.01.2012 по теперішній час:

-питання фінансово-господарської діяльності Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник» по факту закупівлі матеріалів, виробів, сировини та обладнання;

-питання законного, ефективного та цільового використання отриманих коштів, майна та інших активів, від членів об`єднання;

-правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності;

-функціонування системи внутрішнього контролю;

-дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті найманим працівникам ЧМОСТ «Садівник» заробітної плати, чи інших видів виплат.

Під час ревізії провести зустрічні звірки по підприємствах, з якими укладали угоди та проводили фінансово-господарські операції Черкаське міське об`єднання садівничих товариств «Садівник», по факту закупівлі матеріалів, виробів, сировини та обладнання.

Надати можливість працівникам Державної фінансової інспекції в Черкаській області в ході проведення ревізії, ознайомлюватися з оригіналами та копіями нормативних,фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, у тому числі з необхідними матеріалами кримінального провадження № 12016251010000072.

Встановити тривалість позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Черкаського міського об`єднання садівничих товариств «Садівник» 15 робочих днів - з 05 вересня 2016 року по 23 вересня 2016 року (п`ятнадцять робочих днів).

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя:

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення05.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61244974
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —712/10030/16-к

Ухвала від 05.09.2016

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Чечот А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні