Постанова
від 09.09.2016 по справі 342/234/16-а
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 342/234/16-а

Провадження № 2-а/342/8/2016

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2016 року м. Городенка

Городенківського районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Корюкіної М.П.,

секретаря судового засідання Сьомкайло І.-М.І.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представників відповідача Бабчук І.Р., Гойло Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городенка, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про зобов'язання відповідача вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся із позовом до суду, в якому просить зобов'язати управління пенсійного фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області зарахувати йому до загального стажу роботи періоди роботи з 16.12.1985 року по 08.06.1987 року у колгоспі «Прапор комунізму» та з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року у ВКПФ «Люба» і призначити йому пенсію за віком як учаснику бойових дій з 23.11.2015 року.

В позові зазначив, що рішенням відповідача від 29.12.2015 року № 5081/03 йому відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення», так як його трудовий стаж становить тільки 15 років 7 місяців. Проте до трудового стажу не зараховано період роботи на посаді художника у колгоспі «Прапор комунізму» з 16.12.1985 року по 08.06.1987 року в кількості 122 вихододнів по причині розбіжності у написанні його прізвища в архівній довідці виданій 10.12.2015 року за № 04-01/П-514 архівним відділом Коломийської районної державної адміністрації, а також не враховано період роботи з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року та з 01.01.2004 року по 25.10.2006 року у ВКПФ «Люба» у зв'язку з відсутністю первинних документів.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, затверджено порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Пунктом 1 Порядку також передбачено, що основним документом, що підтверджено стаж роботи, є трудова книжка.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 26 Порядку встановлено, якщо ім'я по батькові та прізвище, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, якщо не збігаються з ім'ям по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження, факт приналежності цього документа даній особі може бути встановлено у судовому порядку.

Відповідно до частини 1, 2 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1985 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується за час роботи за фактичною тривалістю.

Згідно із статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що набув чинності із 01.01.2004 року, страховий стаж - періоди (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених законодавством. У зв'язку із чим просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою Городенківського районного Івано-Франківської області від 12.04.2016 року за клопотанням відповідача правління Пенсій6ого фонду України в Городенківському районі Івано-Франківської області замінено на Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.

18.05.2016 року позивач уточнив позовні вимоги. В поданому позові просить визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі щодо відмови у зарахуванні йому до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області у призначенні йому пенсії за віком.

Просить зобов'язати Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати йому до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 роки у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області і призначити йому пенсію за віком з 23.11.2015 року.

Представник відповідача подав заперечення на позовні вимоги. В якому зазначив, що документами на призначення пенсії позивачу, підтверджено 15 років 7 місяців загального стажу. До загального трудового стажу Управлінням не зараховано період роботи у ВКПФ «Люба» з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року та з 01.01.2004 року по 25.10.2006 року. Статтею 62 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 2 пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, який затверджено постановою КМУ № 637 від 12.08.1993 року (порядку) встановлено, що за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до п.3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно перевірки, проведеної спеціалістом Управління, актом від 11.12.2015 встановлено, що звірку роботи провести неможливо, оскільки згідно даних підсистеми ІКІС ЄРС ВКП «Люба» ліквідована за рішенням суду 25.10.2006 року документ ВКПФ «Люба» Гроденківського району не передані на зберігання в архівний відділ Городенківської райдержадміністрації. Тому вважає, що підстав для задоволення позову немає.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги. Суду пояснив, що 23.11.2015 року в пенсійний фонд подав заяву про призначення йому пенсії за віком. Однак в призначенні пенсії відмовлено, так як не має даних про його працю в ВКПФ «Люба» з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року та з 01.01.2004 року по 25.10.2006 року. Щодо уточнення будь-яких даних в нього можливості немає, так як зазначене приватне підприємство у 2006 року ліквідовано. В архів документи про його працю не поступали. Він як приватний підприємець мав в оренді столярний цех, якого орендував у Савоцького. Проте останній продав його Бойчуку, але він спалив документи, які знаходились у вказаному цеху. Щодо документів, які перебували у нього в дома вони також втрачені із-за пожару, який мав місце 06.11.2015 року о 09 год. 27 хв. Тому окрім того, що є в трудовій книжці інших даних щодо праці в ВКПФ «Люба» у нього немає. Йому випадково довелось віднайти тільки деякі виробничі накладні. Документи, які є при матеріалах справи, випадково знайшла його дочка. Щодо стверджуючих документів про його працю на зазначеному підприємстві він звертався в архів, проте документи не передавались нікуди. Те що він працював у ВКПФ «Люба» може ствердити свідок ОСОБА_5 Він досягнув пенсійного віку і має право на отримання пенсії, однак відповідач відмовляється призначити пенсію із-за відсутності стверджуючих документів. У зв'язку із чим просить позовні вимоги задовольнити.

Представник позивача ОСОБА_2 підтримав позовні вимоги і просить їх задовольнити. Суду суду пояснив, що основним документом, який дає право позивачу на пенсію є трудова книжка. Позивач будучи приватним підприємцем сплачував страхові внески. Крім того в позивача в наявності є документи, які свідчать про його господарську діяльність у ВКПФ «Люба». Він досягнув пенсійного віку і має право на отримання пенсії, однак відповідач відмовляється призначити пенсію із-за відсутності стверджуючих документів. Тому вважає, що є всі підстави для задоволення позову.

Представники відповідача Бабчук І.Р., Гойло Ю.В., позовні вимоги не визнали, подане заперечення із зазначених в ньому підстав підтримали.

Заслухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши та оцінивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із таких підстав:

Судом встановлено, що позивач досяг пенсійного віку і має право на отримання пенсії за віком. Проте відповідачем відмовлено позивачу у призначенні пенсії, оскільки у нього відсутній необхідний трудовий стаж для призначення пенсії за віком.

Також встановлено, що позивач з 01.03.1993 року прийнятий на роботу ВКФ «Люба» на посаду комерційного директора згідно рішення зборів засновників ВКФ «Люба» від 01.03.1993 року. Копією свідоцтва № НОМЕР_1 від 25.12.2000 року про сплату єдиного податку доводиться, що останній сплачував як суб'єкт малого підприємства єдиний податок. Факт праці позивача в ВКФ «Люба» доводиться накладними в кількості 15 штук від 1994 року.

Довідкою № 709/10/09-04-15 від 27.07.2016 року заступника начальника Городенківського відділення Тисменицької ОДПІ Колодій Р.П. доводиться, що ВКПФ «Люба» було зареєстроване Городенківською РДА 01.03.1993 року та припинене (знято з обліку як платник податків) 25.10.2006 року. Керівник - ОСОБА_1. Вид діяльності -36.13.0. виробництво кухонних меблів. Щодо господарської діяльності та спати платежів ВКПФ «Люба» (КОД ЄДРПОУ- 19395509), то надати таку інформацію податкова інспекція не має можливості, у зв'язку із закінченням терміну зберігання та знищенням податкових декларацій та розрахунків відповідно до наказу від 12.04.2012 року № 578/5.

Із пояснень ОСОБА_1 суду відомо, що він свої документи як приватний підприємець зберігав в дома, однак осінню під час пожежі вони згоріли.

Довідкою Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області доводиться, що 6 листопада 2015 року о 09 год. 27 хв. виникла пожежа житлового будинку в АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1

Відповідно до Архівної довідки № Г- 098/01-30 від 25.11.2015 року підтвердити заробітну плату ОСОБА_1, який працював в Городенківському райпобуткомбінаті Городенківського району Івано-Франківської області не може бо не всі справи здані в архів, а ті які здані у відомостях по заробітній платі немає ОСОБА_1 в списку.

Витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань доводиться, що приватне підприємство виробничо - комерційна приватна фірма «Люба» як юридична особа припинена 25.10.2006 року у зв'язку з визнанням її банкрутом.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Із копії трудової книжки вбачається, що позивач працював в ВКФ «Люба» тобто у приватному підприємстві виробничо - комерційної приватної фірма «Люба» з 01.03.1993 року по 25.10.2006 року. Із зазначеної організації звільнений у зв'язку із ліквідацією.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 17 Постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» значиться, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі. Абзац перший пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 223 від 02.03.2010 .

Поясненням свідка ОСОБА_5 доводиться, що він працював разом із позивачем по договору. Останній орендував в той час столярний цех. Пізніше зазначений столярний цех закрила податкова і повідомила, що його купили.

Відповідно до ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку встановленому законом звернутися за захистом її права свободи або інтересів.

Таким чином суд приходить до висновку про те, що позивач дійсно працював у вище зазначеному підприємстві ВКПФ «Люба», а відсутність стверджуючих документів в податковій інспекції та архіві не є його виною. Зазначені документи повинні передаватись юридичною особою в якій позивач працював у встановленому порядку. Наведене свідчить проте, що позивач дійсно працював у вищевказаний період.

У зв'язку із чим суд вважає, що слід визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області у призначенні йому пенсії за віком.

Суд також вважає, що порушене право позивача підлягає захисту. Таким чином слід зобов'язати Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 роки у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області і призначити ОСОБА_1 пенсію з 23.11.2015 року.

Враховуючи те, відповідач відмовляючи у призначенні пенсії за віком погоджується зарахувати у загальний трудовий стаж 15 років 7 місяців з врахуванням того, що позивач з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року працював у ВКПФ «Люба» у відповідності до рішення Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 14.06.2016 року у 1985-1987 роках працював в колгоспі "Прапор Комунізму", а тому у нього наявний достатній трудовий стаж більше 25 років для призначення пенсії за віком.

Судом встановлено, що позивач із заявою про призначення пенсії звернувся до відповідача 23.11.2015 року. Чого не заперечує і представник відповідача.

А тому відповідач повинен був призначити позивачу пенсію з часу досягнення пенсійного віку. Суд вважає, що позивачем не пропущено строк звернення до суду по питанню відмови йому у призначенні пенсії, оскільки позивачу стало відомо про відмову у призначенні йому пенсії за віком 29.12.2015 року. Із позовом в суд він звернувся 12.03.2016 року.

А тому відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод або інтересів.

Отже позовні вимоги позивача є доведеними і підлягають до задоволення.

Виходячи із викладеного на підставі ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» та керуючись ст.ст. 2, 6, 11, 69, 71, 122, 158-163, 167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Городенківському районі щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 року у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком.

Зобов'язати Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до загального стажу роботи періоди з 01.03.1993 року по 31.12.2003 роки у ВКПФ «Люба» Городенківського району Івано-Франківської області і призначити ОСОБА_1 пенсію з 23.11.2015 року.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Городенківський районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення.

У разі застосування ч.3 ст. 160 КАС, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Корюкіна М.П.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.09.2016
Оприлюднено16.09.2016
Номер документу61266867
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —342/234/16-а

Ухвала від 08.11.2016

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Судова-Хомюк Наталія Михайлівна

Ухвала від 11.10.2016

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Судова-Хомюк Наталія Михайлівна

Постанова від 09.09.2016

Адміністративне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Корюкіна М.П. М. П.

Постанова від 09.09.2016

Адміністративне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Корюкіна М.П. М. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні