ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №: 622/1105/16-ц 2-о/622/64/2016
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
06.09.2016 смт.Золочів
Суддя Золочівського районного суду Харківської області Шабас О. С., розглянувши матеріали заяви територіальної громади с. Уди Золочівського району Харківської області в особі Удянського сільського голови ОСОБА_1 про визнання спадщини відумерлою,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з відповідною заявою, в якій просить визнати спадщину - право власності на земельну ділянку площею 5, 58 га, кадастровий номер 6322686000:03:001:0163, що розташована на території Золочівського району Харківської області, та належала ОСОБА_2, який помер 12.10.2005 року, на підставі державного акту серії Р2 №782357, відумерлою.
Згідно із ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
У ч. 1 ст. 120 ЦПК України зазначено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно із ч. 4 ст. 235 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
У ст.ст.274, 275 ЦПК України зазначено, що заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, подається до суду органом місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. У заяві про визнання спадщини відумерлою повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Так, у поданій позовній заяві не вказано про заінтересованих осіб, а зазначено лише інформацію про заявника, крім того, заявником має виступати орган місцевого самоврядування, а відповідно до положень ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органами місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські, районні, обласні ради, тоді як територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень. А у поданій заяві заявником є саме територіальна громада с. Уди.
Також до заяви додано копію платіжного доручення, тоді як до заяви має бути додано оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
У п.п.4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» закріплено, що за подачу юридичною особою заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у розмірі 0, 5 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 689, 00 грн.
У поданій заяві та доданих до неї документах не міститься жодних доказів про сплату судового збору, судовий збір у розмірі 689, 00 грн. за подачу вказаної заяви не сплачено.
Відтак, заява не відповідає зазначеним вимогам, так як не визначено коло заінтересованих осіб, не сплачено судовий збір за подачу заяви до суду.
Згідно із ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу , або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Таким чином, оскільки заява Удянського сільського голови ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України , вона підлягає залишенню без руху до усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 119 , 120 , 121 ЦПК України , суд,
ПОСТАНОВИВ :
Заяву територіальної громади с. Уди Золочівського району Харківської області в особі Удянського сільського голови ОСОБА_1 про визнання спадщини відумерлою, залишити без руху, надавши позивачеві п’ятиденний строк, який буде відраховуватися з дня отримання позивачем копії ухвали, для виправлень вказаних недоліків.
У разі неусунення вказаних недоліків у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Суддя: О.С. Шабас
Суд | Золочівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2016 |
Оприлюднено | 19.09.2016 |
Номер документу | 61292910 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золочівський районний суд Харківської області
Шабас О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні