Справа №766/7293/16-к
н/п 1-кс/766/5027/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2016 Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого прокуратури області ОСОБА_2 , який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000000444 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий прокуратури області звернувся до слідчого судді з клопотанням
про призначення спеціалістами Новокаховської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України у Херсонській області позапланової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства службовими особами ПП «Фаворит ІІІ» за період з 01.01.2014 по 01.04.2016.
Вивчивши матеріали клопотання слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Матеріали клопотання не містять відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань, я к встановлено ч.5 ст. 214 КПК України, у зв`язку з чим не можливо встановити, чи порушено кримінальне провадження по справі.
Відповідно до ч. 2ст. 1 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких наданаВерховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Також слідчим не дотримано вимог п.4 ч.2 ст. 40 КПК України, щодо призначення в кримінальному провадженні ревізії.
Статтею 110 КПК України, встановлено, що рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. Постанова виноситься у випадку, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, прокурор визнає це за необхідне.
Згідно з ч.6ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
2) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;
3) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов`язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
4) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;
5) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
6) у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Позапланові виїзні ревізії суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до п.п.78.1.11ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
В даному випадку, у клопотанні слідчим не зазначено вказаних у законі обставин, та не надано відповідних документів, які б слугували підставою для призначення позапланової перевірки ПП «Фаворит -ІІІ», тому клопотання слідчого задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.324,372 КПК України, слідчий суддя , -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання старшого слідчого прокуратури області ОСОБА_2 , який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000000444 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України - відмовити.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2016 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 61293977 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні