Ухвала
від 23.06.2016 по справі 327/122/16-ц
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 327/122/16

Провадження № 2/327/57/2016

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23.06.2016 року смт.Розівка

Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки, треті особи без самостійних вимог - Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард» (далі - ТОВ «АФ «Авангард»), служба у справах дітей Розівської районної державної адміністрації Запорізької області (далі - ССД Розівської РДА),-

В С Т А Н О В И В :

26 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому вказав, що він є власником ? частки земельної ділянки загальною площею 5,7300 гектара, кадастровий номер 2324982000:01:004:0041, що розташована на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області та належала ОСОБА_3, яка померла 18 лютого 2014 року. Позивач зазначив, що згідно договору оренди земельної ділянки від 22 липня 2009 року ОСОБА_3 передала належну їй земельну ділянку в оренду ОСОБА_2 на 49 років до 2057 року. ОСОБА_1, посилаючись на наявність спільної заяви від 02 грудня 2013 року, за якою ОСОБА_3 та ОСОБА_2 дійшли згоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, та систематичну несплату відповідачем орендної плати протягом 2014-2015 років, просить суд розірвати вищевказаний договір оренди земельної ділянки. Крім того, у заяві позивач просить стягнути з ОСОБА_2 суму понесених судових витрат.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, приходжу до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 ЦПК України.

Позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, а також наявність підстав для звільнення від доказування (пп.5-6 ч.2 ст.119 ЦПК України).

Відповідно до положень статті 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно частини 1 статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.

Від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Вже на стадії пред'явлення позову позивач зобов'язаний виконувати вимоги щодо несення тягаря доказування і довести при пред'явленні позову певне коло фактів, що мають процесуальне значення. Мається на увазі доведення фактів наявності передумов права на пред'явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред'явлення.

Цивільний процесуальний закон не вимагає від позивача правового обґрунтування позову, тобто посилання на норму права, яка регулює спірні правовідносини. Однак, позивач у будь-якому випадку повинен зазначити те право, захисту якого він вимагає, вважаючи його порушеним, невизнаним чи оспорюваним відповідачем.

Так, частиною першою статті 3 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається зі змісту позову та доданих до нього документів, позивач ОСОБА_1 є власником лише ? часки спірної земельної ділянки, при цьому прохає розірвати договір оренди земельної ділянки загалом. Однак, власник іншої частки земельної ділянки до суду із зазначеними вимогами щодо належної йому частки земельної ділянки не звертався, а ОСОБА_1 не є представником іншого співвласника та не має будь-яких повноважень на звернення до суду від його імені із вказаною вимогою. До того ж, власник іншої частки земельної ділянки взагалі стороною в позовній заяві не зазначений.

За таких обставин заявлена ОСОБА_1 вимога не є коректною, оскільки в даному випадку він має право прохати лише про розірвання договору оренди земельної ділянки лише щодо належної йому частки земельної ділянки, а інший співвласник в свою чергу має право звернутися до суду з окремим позовом.

Крім того, в своїй позовній заяві, ОСОБА_1 зазначив в якості третіх осіб ТОВ «АФ «Авангард» та ССД Розівської РДА, однак при цьому не обґрунтував з посиланням на відповідні докази яким же чином рішення в справі може вплинути на їх права або обов'язки.

Також, позивач заявив вимогу про розірвання договору оренди земельної ділянки, посилаючись на систематичну несплату відповідачем ОСОБА_4 орендної плати протягом 2014-2015 років, проте сам позивач власником ? частки успадкованої земельної ділянки став лише у серпні 2015 року. До того ж сам позивач за змістом позову вказав, що протягом 2014-2015 років вищезазначеною земельною ділянкою користувалося «ТОВ «АФ «Авангард». Таким чином, позивач за змістом позову вказує обставини та факти, які містять суттєві недоліки та розбіжності. При цьому, є незрозумілим хто ж конкретно користувався спірною земельною ділянкою протягом 2014-2015 років, на підставі яких документів та кому конкретно повинна була виплачуватись орендна плата протягом зазначених років.

До того ж, посилання ОСОБА_1 на існування договірних відносин між померлою ОСОБА_3 та ТОВ «АФ «Авангард» є незрозумілими та необґрунтованими за змістом позову, оскільки не підтверджені будь-якими належними та достовірними доказами, якими можуть бути, зокрема, зареєстрований у встановленому законом порядку договір оренди, укладений між вказаними особами в письмовій формі, та (або) витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням відомостей про оренду (суборенду) відповідної земельної ділянки.

Крім того, позивач зазначаючи, що відповідач без згоди позивача у 2016 році почав користуватися орендованою земельною ділянкою, не звернув увагу на зміст пункту 40 договору оренди земельної ділянки, відповідно до якого перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам цивільно-процесуального закону.

За таких обставин, суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме, уточнити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та за необхідності уточнити (конкретизувати) позовні вимоги; скласти і подати нову позовну заяву із викладом змісту уточнених позовних вимог з урахуванням виявлених недоліків із зазначенням доказів, що підтверджують кожну обставину ; у разі наявності підстав для звільнення від доказування, зазначити такі підстави; визначитись із колом осіб, які повинні брати участь у справі,з посиланням на підстави залучення тих чи інших осіб, надавши суду копії документів відповідно до кількості таких осіб.

Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки, треті особи без самостійних вимог - Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард», служба у справах дітей Розівської районної державної адміністрації Запорізької області, - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків в межах 3 (трьох) днів з дня отримання позивачем ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.М. Кущ

СудРозівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення23.06.2016
Оприлюднено20.09.2016
Номер документу61307341
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —327/122/16-ц

Ухвала від 22.09.2016

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Кущ Т. М.

Ухвала від 23.06.2016

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Кущ Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні