ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.08.2016Справа №910/11889/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТБ";
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІЛОНІТ-ТВ";
про стягнення 3 704,71 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: не з'явилися;
Від відповідача: не з'явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 3 260,00 грн. заборгованості, 416,63 грн. інфляційної складової боргу, 28,08 грн. трьох відсотків річних, а також 1 378,00 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.07.2016 року порушено провадження у справі № 910/11889/16, розгляд справи призначено на 21.07.2016 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.07.2016 року відкладено розгляд справи до 30.08.2016 р.
Позивач та відповідач були належним чином повідомлені про час, день та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення господарського суду, яке міститься в матеріалах справи, однак своїх повноважних представників у судове засідання 30.08.2016 р. сторони не направили.
Відповідач не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Зважаючи на те, що неявка представників сторін не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «СІТБ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІЛОНІТ ТВ» 01.07.2013 р. було укладено договір №720 (надалі - договір), у відповідності до якого, підприємство (відповідач) замовляє і оплачує, а провайдер (позивач) включає до власного пакету програм телепрограму «МЕНЮ-ТВ», що створюється підприємством кожні 24 години, 7 днів на тиждень для забезпечення безперебійної можливості перегляду абонентами такого пакету програм шляхом використання ресурсів багатоканальної телемережі провайдера.
Так, відповідно до п.2.1.1., п.2.1.2. договору, позивач зобов'язаний забезпечити безперебійну і якісну роботу технічних засобів телемережі з метою забезпечення доступу абонентів до телевізійних програм каналу «МЕНЮ-ТВ» та надати відповідачу фіксований канал конвертації, який не змінювати без письмової згоди на це відповідача (підприємства). При забезпеченні доступу абонентів до сигналу не допускати будь-яких скорочень, пропусків, перемонтажу, змін, модифікацій чи доповнень, крім випадків, коли окремі частини програм не відповідають вимогам чинного законодавства України та коли розміщення власних рекламних блоків чи текстової інформації під час трансляції програми погоджено з відповідачем (підприємством).
Відповідно до п. 2.3.1. договору, підприємство зобов'язано забезпечити передавання та можливість приймання провайдером сигналу телевізійних програм каналу «МЕНЮ-ТВ» відповідно до технічних параметрів, передбачених договором.
Згідно з п. 2.3.9. договору, підприємство зобов'язано вчасно та в повному обсязі здійснювати розрахунок з позивачем за отримані послуги.
У відповідності з п.6.1. договору, вартість послуг та порядок проведення розрахунків між сторонами за договором визначаються згідно протоколів договірної ціни, що підписуються сторонами.
Так, відповідно до протоколу договірної ціни від 01.07.2013 року, вартість послуг провайдера, що передбачені договором №720 від 01.07.2013 року та додатком до нього, складає 815 грн. 00 коп. без ПДВ за кожен календарний місяць.
Оплата згідно з договором проводиться у безготівковій формі шляхом перерахування відповідних сум на поточний рахунок позивача (провайдера). Оплата також може здійснюватись у готівковій формі шляхом внесення відповідної суми коштів в касу позивача (Провайдера) із отриманням відповідного підтверджуючого документу.
Відповідно до п.7.1. договору, на підтвердження виконання умов договору сторонами підписується акт приймання-передачі наданих послуг.
На виконання умов договору позивач забезпечував роботу технічних засобів телемережі з метою забезпечення доступу абонентів до телевізійних програм каналу «МЕНЮ-ТВ», що підтверджується актами наданих послуг, підписаних представниками обох сторін.
Позивач стверджує, що у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем зобов'язання, взятого на себе згідно з умовами договору в частині оплати наданих послуг, у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 3 260,00 грн.
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Матеріалами справи підтверджується надання позивачем послуг на загальну суму 3 260,00 грн., зокрема, підписаним актами наданих послуг.
Відповідно до ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідач, в порушення взятих на себе зобов'язань за договором, вартість наданих послуг у визначений договором строк не оплатив, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед позивачем, розмір якої, станом на день розгляду справи, складає 3 260,00 грн.
Доказів здійснення оплати відповідачем суми заборгованості у розмірі 3 260,00 грн., суду не надано.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Таким чином, обов'язок доказування законодавчо покладено на сторони.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Оскільки доказів належної оплати заборгованості за надані послуги суду не надано, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 3260,00 грн. підлягають задоволенню.
Також позивачем заявлено до стягнення з відповідача 416,63 грн. інфляційних втрат та 28,08 грн. 3% річних.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Здійснивши перерахунок 3 % річних та інфляційних втрат, з урахуванням умов договору, прострочення відповідачем сплати грошового зобов'язання та порядку розрахунків погодженого сторонами, господарський суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення 3 % річних та інфляційних втрат підлягають задоволенню повністю, а саме, у розмірі 28,08 грн. та 416,63 грн. відповідно за визначений позивачем період.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІЛОНІТ-ТВ" (01133, м. Київ, вул. Л. Первомайського, буд. 6, код ЄДРПОУ 34614174) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СІТБ" (40004, м. Суми, вул. Праці, буд. 37, код ЄДРПОУ 37654822) 3 260 (три тисячі двісті шістдесят) грн. 00 коп. заборгованості, 28 (двадцять вісім) грн. 08 коп. трьох відсотків річних, 416 (чотириста шістнадцять) грн. 63 коп. інфляційних втрат та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 02.09.2016 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2016 |
Оприлюднено | 22.09.2016 |
Номер документу | 61385387 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні