Постанова
від 12.09.2016 по справі 808/5727/14
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2016 року (15 год. 01 хв.)Справа № 808/5727/14 Провадження№ СН/808/16/16 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Сірик К.Л.,

представника позивача: Леус Г.О.,

представника відповідача: Воронкової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАДА-ЛТД»

до: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" (далі - позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, правонаступником якої є Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.05.2014 №0002112212 та №0002102212.

Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду Шари І.В. від 07.10.2014 відкрито провадження в адміністративній справі №808/5727/14.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.12.2014 у справі №808/5727/14, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2015, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.05.2014 №0002112212 та №0002102212, - задоволено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13.01.2016 касаційна скарга Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області задоволена частково. Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 17.12.2014 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2015 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду 15.03.2016.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 15.03.2016 справу передано на розгляд головуючому судді Садовому І.В.

Ухвалою суду від 16.03.2016 справу №808/5727/14 (провадження №СН/808/16/16) прийнято до провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні на 30.03.2016.

Провадження у справі неодноразово зупинялося за клопотанням сторін для надання додаткових доказів.

У судовому засіданні 12.09.2016 на підставі ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Відповідно до статті 41 КАС України, у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: звукозаписуючого пристрою "Камертон".

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених в позовній заяві від 11.09.2014 та додаткових поясненнях від 07.06.2016, 05.07.2016, 18.07.2016. Зазначає, що висновки викладені в Акті перевірки податковим органом базуються на нібито фіктивній діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" при здійсненні господарських операцій з ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп". Позивач зазначає, що при проведенні перевірки податковому органу до перевірки надано усі необхідні первинні документи на підставі яких були сформовані витрати та податковий кредит, а саме: договори, видаткові накладні, податкові накладні, рахунки, банківські виписки, акти виконаних робіт, товарно-транспорті накладні. Крім того зазначає, що посадові особи ДПІ своїми діями грубо порушили встановлений Податковим кодексом України порядок проведення перевірки умисно, в ході незаконно та безпідставно проведеної податкової перевірки не дослідили первинні документи, що підтверджують господарську діяльність позивача, та зробили неправомірні висновки щодо фіктивної діяльності реально працюючого підприємства, який сумлінно сплачує всі податки, а відтак позивач вважає що висновки акту податкової перевірки №372/22-12/20470713 від 12.05.2014 є необґрунтованими, а податкові повідомлення-рішення №0002112212 від 30.05.2014 та №0002102212 від 30.05.2014 - незаконними. Крім того, позивачем зазначено, що на розгляді Запорізького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №808/4062/14 за результатом розгляду якої було підтверджено реальність господарських операцій між позивачем та ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані" за період квітень 2013 року, ПП "Ванцдорф Компані" за період червень 2013 року. Рішення по вказаній справі набрало законної сили. З вищезазначених підстав, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнав з підстав, зазначених у наданих запереченнях від 18.11.2014, 07.06.2016 та додаткових поясненнях від 18.07.2016. Зазначає, що ТОВ "ЛАДА- ЛТД" не надано товарно-транспортні накладні, які підтверджували факт доставки товару, тому є підстави вважати, що операції з придбання товару не мали реального товарного характеру, перевіркою не виявлено наявність розумних економічних або інших причин (ділової мети) систематичного (протягом місяця) придбання та продажу товарів. Такі причини можуть бути наявними лише за умови, що платник податку має намір одержати економічний ефект у результаті підприємницької або іншої економічної діяльності, а не виключно чи переважно за рахунок формування податкового кредиту та валових витрат. Представник відповідача зазначає, що, перевіркою встановлено, що операції з оприбуткування, приймання-передачі ТОВ "ЛАДА-ЛТД" товарів документально не підтверджено в частині їх прийняття матеріально - відповідальною особою оприбуткування на балансі підприємства. Крім того вказує, що у ході проведення перевірки з'ясовано, що операції із придбання не мали реального товарного характеру, товар не перевозився і не зберігався. ТОВ "ЛАДА- ЛТД" документувались видаткові та податкові накладні, без мети реального настання правових наслідків, з метою заниження об'єкту оподаткування, несплати податків, в зв'язку з чим дії підприємства призвели до втрат дохідної частини Державного бюджету України. Отже, на думку представника відповідача, підприємством ТОВ "ЛАДА- ЛТД" без мети реального настання правових наслідків, виключно з метою заниження об'єкту оподаткування, несплати податків, проведено документально фактично не здійснені господарські операції для отримання підприємством податкової вигоди. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

З матеріалів справи встановлено, що відповідно до Довідки Серії АА №813326 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" зареєстроване, як юридична особа 30.08.1993 за адресою: 69069, м. Запоріжжя, Ленінський район, Дніпропетровське шосе, буд. 11, ідентифікаційний код 20470713.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 05.08.2013 ТОВ «ЛАДА-ЛТД» має види діяльності за КВЕД-20110: 42.11-будівництво доріг і автострад; 43.21-електромонтажні роботи;43.22-монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.91-покрівельні роботи; 52.29-інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 72.19-дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук (а.с.41, т.1).

На підставі направлення від 24.04.2014 року № 389 виданого ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізької області Шендрик Оксаною Валеріївною, головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління податкового аудиту, інспектору податкової та митної справи 1 рангу ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізької області згідно із пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.1, 78.1.5 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ та відповідно до наказу ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізької області від 24.04.2014 року №390 проведено документальну позапланову виїзну перевірку фінансово-господарської діяльності ТОВ "ЛАДА-ЛТД" з питання включення до складу валових витрат сум витрат за операціями з придбання ТМЦ (послуг) по взаємовідносинам з ТОВ "НОВІ РІШЕННЯ-2013" (код ЄДРПОУ 34616449), ПП "Ванцдорф Компані" (код ЄДРПОУ 38347454), ПП "Ватер-Шпаг" (код ЄДРПОУ 32257266), з ТОВ "Бруно-Плюс" (38489805), з ТОВ "Гефест Груп" (код ЄДРПОУ 38546040) за 2013 рік та з питання включення до складу податкового кредиту сум ПДВ за операціями з придбання ТМЦ (послуг) по взаємовідносинам з ПП "Ватер-Шпаг" (код ЄДРПОУ 32257266) за період січень 2013 року, з ТОВ "Бруно-Плюс" (38489805) за період травень-червень 2013 року, з ПП "Ванцдорф Компані" (код ЄДРПОУ 38347454) за період липень 2013 року, з ТОВ "Гефест Груп" (код ЄДРПОУ З8546040) за липень 2013 року.

Перевірка проводилась з 24 квітня 2013 року по 30 квітня 2013 року.

За наслідками проведеної перевірки податковим органом складено акт перевірки №372/22-12/20470713 від 12.05.2014 (а.с.14-34, т.1).

Перевіркою встановлено порушення ТОВ "ЛАДА-ЛТД":

- п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, пп. 138.1.1 п. 138.1, п. 138.2, ст. 138 Податкового кодексу України, підприємством ТОВ "ЛАДА-ЛТД" у періоді, що перевірявся з 01.01.2013 по 31.12.2013 занижено податок на прибуток всього у сумі 288117 грн., у тому числі за 2013 рік у сумі 288117 грн.;

- п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, встановлено заниження податку на додану вартість, який підлягає до сплати в бюджет на загальну суму 186800 грн., у т.ч. по періодам: за січень 2013 року на суму 42335 грн.; за травень 2013 року на суму 46546 грн. за червень 2013 року на суму 10424 грн.; за липень 2013 року на суму 87495 грн.

На підставі Акту перевірки №372/22-12/20470713 від 12.05.2014 податковий орган стосовно позивача виніс податкові повідомлення-рішення:

- №0002112212 від 30 травня 2014 року, яким ТОВ "ЛАДА-ЛТД" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 360146,25 грн., у тому числі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 72029,25 грн.;

- №0002102212 від 30 травня 2014 року яким ТОВ "Лада-ЛТД" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 280200,00 грн., у тому числі штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 93400,00 грн.;

Позивач, не погодившись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, звернувся з даним позовом до суду.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Надаючи оцінку спірним рішенням, суд виходить з приписів ч.3 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд зазначає, що відповідно до пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - ПК України) господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами;

Згідно п.44.1 ст.44 ПК для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Статтею 3 Закону України № 996-ІV від 16.07.1999 "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон № 996-ІV) передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону № 996-ІV, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Статтею 1 Закону № 996-ХІV визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена також п.п.1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 за № 168/704 (далі - Положення), первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 вказаного Закону та п.2.4 Положення, первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п.2.15 та п.2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам.

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок.

Крім того, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Згідно зі статтею 1 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Як свідчить акт перевірки, підставою для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень став висновок відповідача про відсутність факту реального вчинення господарських операцій ТОВ «ЛАДА-ЛТД» з ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп".

З матеріалів справи судом встановлено, що між ТОВ "ЛАДА-ЛТД" та ТОВ "Нові рішення-2013" укладено наступні договори:

- договір купівлі-продажу № 0104/1 від 01.04.2013 відповідно до якого ТОВ "Нові рішення-2013" (код ЄДРПОУ 34616449) продавець з одної сторони зобов'язаний поставити, а Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" покупець з іншої сторони прийняти та сплатити товар згідно зі специфікацією (т.1 а.с. 63-67);

- договір про вивіз сміття № 2709/1 від 27.09.2012 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" замовляє та поручає, а виконавець ТОВ "Нові рішення-2013" бере на себе виконання робіт по вивозу сміття з території замовника (т.1 а.с. 79-80);

- договір про надання послуг будівельно-дорожніми машинами № 2709/2 від 27.09.2013 відповідно до якого замовник Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" замовляє, а ТОВ "Нові рішення-2013" виконавець зобов'язується по завданню замовника виконати роботи передбачені договором (т.1 а.с. 68-69).

- договір про надання посередницьких послуг № 0404/1 від 04.04.2013 відповідно до якого замовник - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД", а виконавець - а ТОВ "Нові рішення-2013" (т.1 а.с. 70-71).

- договір купівлі продажу № 2602/1 від 26.02.2013 відповідно до якого продавець ТОВ "Нові рішення-2013" зобов'язується поставити, а покупець Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар згідно специфікацій (а.с. 72-75).

- договір купівлі продажу № 0104/2 від 01.04.2013 відповідно до якого продавець ТОВ "Нові рішення-2013" зобов'язується поставити, а покупець Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар згідно специфікацій (а.с. 76-78).

- договір щодо надання юридичних послуг № 0404/2 від 04.04.2013 відповідно до якого замовник - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" доручає, а фірма ТОВ "Нові рішення-2013" бере на себе зобов'язання надати юридичну допомогу в обсязі та на умовах передбаченим даним договором (а.с. 81-82).

На підтвердження документального здійснення господарської операції позивачем з ТОВ "Нові рішення-2013" до матеріалів справи надано:

- податкові накладні: № 253 від 01.04.2013 на суму 16009.34 грн.; № 255 від 04.04.2013 на суму 31467,06 грн.; № 256 від 04.04.2013 на суму 24420,00 грн.: № 257 від 04.04.2013 на суму 5040,00 грн.; № 258 від 05.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 259 від 08.04.2013 на суму 2119,97 грн.; № 260 від 09.04.2013 на суму 14688,00 грн.; № 261 від 10.04.2013 на суму 881,09 грн.; № 262 від 10.04.2013 на суму 42100,00 грн.; № 263 від 10.04.2013 на суму 10000,00 грн.; № 264 від 11.04.2013 на суму 2208,00 грн.; № 265 від 11.04.2013 на суму 2226,14 грн.; № 266 від 12.04.2013 на суму 6446,00 грн.; № 267 від 12.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 268 від 12.04.2013 на суму 5025,54 грн.; № 269 від 12.04.2013 на суму 27900,00 грн.; № 270 від 15.04.2013 на суму 14750,00 грн.; №271 від 16.04.2013 на суму 816,00 грн.; № 272 від 16.04.2013 на суму 1200.00 грн.; № 273 від 18.04.2013 на суму 4608.00 грн.; № 274 від 18.04.2013 на суму 1200,00 грн.; № 275 від 19.04.2013 на суму 17187,50грн; № 276 від 23.04.2013 на суму 4896,00 грн.; № 264 від 25.04.2013 на суму 7176,00 грн.; № 278 від 25.04.2013 на суму 1200,00 грн.; № 279 від 26.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 280 від 30.04.2013 на суму 7603,20 грн. (а.с.124-150, т.1);

- видаткові накладні: № 238 від 01.04.2013 на суму 16009,34 грн. (а.с.85, т.1); № 240 від 04.04.2013 на суму 31467,06 грн. (а.с.83, т.1); № 244 від 08.04.2013 на суму 1054,08 грн. (а.с.122,т.1); № 246 від 10.04.2013 на суму 456,77 грн. (а.с.120, т.1); № 250 від 11.04.2013 на суму 1732,34 грн. (а.с.118, т.1); № 251 від 12.04.2013 на суму 6446,40 грн. (а.с.116,т.1); № 253 від 12.04.2013 на суму 4725,54 грн. (а.с.114,т.1);

- акти виконаних робіт: № 241 від 04.04.2013 на суму 24420,00 грн.; № 242 від 04.04.2013 на суму 5040,00 грн.; № 243 від 05.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 244 від 08.04.2013 на суму 1065,89 грн.; № 245 від 09.04.2013 на суму 14688,00 грн.; № 246 від 10.04.2013 на суму 424,32 грн.; № 247 від 10.04.2013 на суму 42100,00 грн.; № 248 від 10.04.2013 на суму 10000.00 грн.; № 249 від 11.04.2013 на суму 2208,00 грн.; № 250 від 11.04.2013 на суму 493,80 грн.; № 252 від 12.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 253 від 12.04.2013 на суму 300.00 грн.; № 254 від 12.04.2013 на суму 27900,00 грн.; № 255 від 15.04.2013 на суму 14750,00 грн.; № 256 від 16.04.2013 на суму 816,00 грн.; № 257 від 16.04.2013 на суму 1200,00 грн.; № 258 від 18.04.2013 на суму 4608.00 грн.; № 259 від 18.04.2013 на суму 1200,00 грн.; № 260 від 19.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 261 від 23.04.2013 на суму 4896,00 грн.;№ 262 від 25.04.2013 на суму 7176,00 грн.; № 263 від 25.04.2013 на суму 1200,00 грн.; № 264 від 26.04.2013 на суму 17187,50 грн.; № 265 від 30.04.2013 на суму 7603,20 грн.(а.с.86-99, 101-102,104-106,108-109,111-113, т.1);

- рахунки-фактури: №240 (а.с.84, т.1), №244 (а.с.123,т.1), №246 (а.с.246, т.1), №250 (а.с.119,т.1), №251 (а.с.117, т.1), №253 (а.с.115, т.1);

- платіжні документи, які підтверджують факт оплати товару: № 460 від 19.09.2013 на суму 22000,00 грн.; платіжне доручення № 467 від 23.09.2013 на суму 26000,00 грн.; платіжне доручення № 474 від 01.10.2013 на суму 11700,00 грн.; платіжне доручення № 483 від 04.10.20ІЗ на суму 15000,00 грн.; платіжне доручення № 516 від 10.10.2013 на суму 1170,00 грн.; платіжне доручення № 517 від 10.10.2013 на суму 7455,74 грн.; платіжне доручення № 518 від 10.10.20ІЗ на суму 5404,26 грн.; платіжне доручення № 492 від 14.10.2013 на суму 3340,00 грн.; платіжне доручення № 528 від 24.10.2013 на суму 15866,74 грн.; платіжне доручення № 532 від 28.10.2013 на суму 12030,00 грн.; платіжне доручення № 535 від 30.10.2013 на суму 8300,00 грн.; платіжне доручення № 532 від 30.10.20ІЗ на суму 12030,00 грн.; платіжне доручення № 536 від 01.11.2013 на суму 18000,00 грн.; платіжне доручення № 524 від 13.11.2013 на суму 14813,26 грн.; платіжне доручення № 525 від 13.11.2013 на суму 40186,74 грн.; платіжне доручення № 528 від 15.11.2013 на суму 8384,46 грн.; платіжне доручення № 529 від 15.11.2013 на суму 26315,54 грн. (а.с. 151-162, т.1);

-товарно-транспортні накладні: №253 від 12.04.2013 (а.с.100, т.1), №250 від 11.04.2013 (а.с.103, т.1), №246 (а.с.107, т.1), №244 (а.с.110, т.1).

Судом також встановлено, що між ТОВ «ЛАДА-ЛТД» та ПП "Ванцдорф Компані" було укладено наступні договори:

- договір про надання посередницьких послуг №2006/3 від 20.06.2013, яким регулюються правовідносини стосовно надання посередницьких послуг замовнику (ТОВ «ЛАДА-ЛТД») при здійсненні ним підприємницької діяльності шляхом посередництва (а.с.163-164, т.1);

- договір про надання посередницьких послуг №0107/6 від 01.07.2013, яким регулюються правовідносини стосовно надання посередницьких послуг замовнику (ТОВ «ЛАДА-ЛТД») при здійсненні ним підприємницької діяльності шляхом посередництва (а.с.165-166, т.1);

- договір про надання посередницьких послуг №0107/5 від 01.07.2013, яким регулюються правовідносини стосовно надання посередницьких послуг замовнику (ТОВ «ЛАДА-ЛТД») при здійсненні ним підприємницької діяльності шляхом посередництва (а.с.167, т.1);

- договір купівлі продажу №0407/1 від 04.07.2013 відповідно до якого продавець - Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" зобов'язується поставити, а покупець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар відповідно до специфікації (а.с.168-170, т.1);

- договір купівлі продажу №0207/2 від 02.07.2013 відповідно до якого продавець - Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" зобов'язується поставити, а покупець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар відповідно до специфікації (а.с.171-172, т.1);

- договір купівлі продажу №0307/2 від 03.07.2013 відповідно до якого продавець - Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" зобов'язується поставити, а покупець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар відповідно до специфікації (а.с.173-175, т.1);

- договір купівлі продажу №0307/1 від 03.07.2013 відповідно до якого продавець - Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" зобов'язується поставити, а покупець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар відповідно до специфікації (а.с.176-178, т.1);

- договір купівлі продажу №0207/1 від 02.07.2013 відповідно до якого продавець - Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" зобов'язується поставити, а покупець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" прийняти та сплатити товар відповідно до специфікації (а.с.179-180, т.1);

- договір про вивіз сміття № 0705/2 від 07.05.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" замовляє та поручає, а виконавець Приватне підприємство "Ванцдорф Компані" бере на себе виконання робіт по вивозу сміття з території замовника (а.с.181-182, т.1);

- додаткова угода №1 від 07.05.2013 до договору про вивіз сміття № 0705/2 від 07.05.2013 (а.с.183, т.1);

На підтвердження документального здійснення господарської операції позивачем з ПП "Ванцдорф Компані" до матеріалів справи надано:

- податкові накладні: № 492 від 05.07.2013 на суму 3600,00 грн.; № 493 від 29.07.2013 на суму 4110,00 грн.; № 494 від 30.07.2013 на суму 4110,00 грн.; № 495 від 30.07.2013 на суму 4110,00 грн.; № 497 від 12.07.2013 на суму 15700,00 грн.; № 498 від 02.07.2013 на суму 2693,40 грн.; № 499 від 03.07.2013 на суму 33348,60 грн.; № 500 від 04.07.2013 на суму 44063,28 грн.; № 501 від 04.07.2013 на суму 27112,80 грн.; № 502 від 05.07.2013 на суму 45000,00 грн.; № 503 від 01.07.2013 на суму 3576,00 грн.; № 504 від 02.07.2013 на суму 1794,00 грн.; № 505 від 03.07.2013 на суму 22552,00 грн.; № 506 від 04.07.2013 на суму 14650,00 грн.; № 507 від 05.07.2013 на суму 1625,18 грн.; № 508 від 08.07.2013 на суму 124,10 грн.; № 509 від 09.07.2013 на суму 974,62 грн.; № 510 від 10.07.2013 на суму 325,04 грн.; № 511 від 11.07.2013 на суму 818,50 грн.; № 512 від 12.07.2013 на суму 164,49 грн. (а.с.184-203, т.1);

- видаткові накладні: № 590 від 02.07.2013 на суму 2693,40 грн. (а.с.3, т.2); № 592 від 04.07.2013 на суму 44063,28 грн. (а.с.1, т.2); № 593 від 04.07.2013 на суму 27112.80 грн. (а.с.235, т.1); № 594 від 05.07.2013 на суму 45000,00 грн. (а.с.233, т.1); № 591 від 03.07.1013 на суму 17100,00 грн. (а.с.225, т.1);

- акти виконаних робіт: №604 від 12.07.2013 на суму 164,50 грн. (а.с.204, т.1), №603 від 11.07.2013 на суму 818, 50 грн. (а.с.206,т.1), №602 від 09.07.2013 на суму 325,04 грн. (а.с.208, т.1), №601 від 09.07.2013 на суму 974,62 грн. (а.с.210, т.1), №600 від 08.07.2013 на суму 124,10 грн. (а.с.212, т.1), №599 від 05.07.2013 на суму 1625,18 грн. (а.с.214, т.1), №598 від 04.07.2013 на суму 14650 грн. (а.с.216, т.1), №597 від 03.07.2013 на суму 22552 грн. (а.с.218, т.1), №596 від 02.07.2013 на суму 1794 грн. (а.с.220, т.1), №595 від 01.07.2013 на суму 3576 грн. (а.с.222, т.1), №591 від 03.07.2013 на суму 16248,60 грн. (а.с.224, т.1), №589 від 12.07.2013 на суму 15700 грн., №587 від 30.07.2013 на суму 4110 грн., №586 від 30.07.2013 на суму 4110 грн., №585 від 29.07.2013 на суму 4110 грн., №584 від 05.07.2013 на суму 3600 грн. (а.с.228-232, т.1);

- рахунки-фактури: № 590 від 02.07.2013 на суму 2693,40 грн. (а.с.4, т.2); № 592 від 04.07.2013 на суму 44063,28 грн. (а.с.2, т.2); № 593 від 04.07.2013 на суму 27112,80 грн. (а.с.236, т.1); № 594 від 04.05.2013 на суму 45000 грн. (а.с.234, т.1); № 591 від 03.07.2013 на суму 33348,60 грн. (а.с.226, т.1); № 595 від 01.07.2013 на суму 3576 грн. (а.с.223, т.1); № 596 від 02.07.2013 на суму 1794 грн. (а.с.224, т.1); № 597 від 03.07.2013 на суму 22552 грн. (а.с.219, т.1); № 598 від 04.07.2013 на суму 14650 грн. (а.с.217, т.1); № 604 від 12.07.2013 на суму 164,49 грн. (а.с. 205, т.1); № 600 від 08.07.2013 на суму 124,10 грн. (а.с.213, т.1); № 601 від 09.07.2013 на суму 974,62 грн. (а.с.211, т.1); № 602 від 10.07.2013 на суму 325,04 грн. (а.с.209, т.1); № 603 від 11.07.2013 на суму 818,50 грн. (а.с.207, т.1); № 599 від 05.07.2013 на суму 1625,18 грн. (а.с.215, т.1);

- товарно-транспортні накладні: ТТН № 1206/3 від 12.06.2013; ТТН № 1006/2 від 10.06.2013р.; ТТН № 0706/2 від 07.06.2013р.; ТТН № 0506/1 від 05.06.2013; ТТН № 0306/1 від 03.06.2013; ТТН № 2606/1 від 26.06.2013; ТТН № 2106/3 від 21.06.2013; ТТН № 1906/2 від 19.06.2013; ТТН № 1706/1 від 17.06.2013; ТТН № 1406/3 від 14.06.2013; ТТН № 243 від 05.04.2013; ТТН № 264 від 26.04.2013; ТТН № 260 від 19.04.2013; ТТН №252 від 12.04.2013 (а.с.5-21, т.2);

- платіжні документи: платіжне доручення №334 від 26.07.2013 на суму 3261,04 грн.; платіжне доручення № 332 від 26.07.2013 на суму 8150,00 грн.; платіжне доручення № 349 від 30.07.2013 на суму 24000,00 грн.; платіжне доручення № 356 від 01.08.2013 на суму 10000,00 грн.; платіжне доручення № 453 від 05.08.2013 на суму 7488,96 грн.; платіжне доручення № 454 від 05.08.2013 на суму 16511,04 грн.; платіжне доручення № 485 від 15.08.2013 на суму 13000,00 грн.; платіжне доручення № 390 від 20.08.2013 на суму 11000,00 грн.; платіжне доручення № 393 від 21.08.2013 на суму 14000,00 грн.; платіжне доручення № 402 від 29.08.2013 на суму 59700,00 грн.; платіжне доручення № 407 від 30.08.2013 на суму 10790,00 грн.; платіжне доручення № 409 від 03.09.2013 на суму 20960,00 грн.; платіжне доручення № 417 від 06.09.2013 на суму 10610,00 грн.; платіжне доручення № 443 від 16.09.2013 на суму 8950,00 грн.; платіжне доручення № 454 від 18.09.2013 на суму 18000,00 грн.; платіжне доручення № 591 від 11.12.2013 на суму 9630,00 грн.; платіжне доручення № 592 від 11.12.2013 на суму 18822,01 грн.; платіжне доручення № 590 від 11,12.2013 на суму 34050,42 грн.; платіжне доручення № 553 від 13.12.2013 на суму 16370,00 грн.(а.с.22-38, т.2).

Матеріалами справи встановлено, що між ТОВ «ЛАДА-ЛТД» та ТОВ «Гефест Груп» було укладено наступні договори:

- договір субпідряду №1206/1 від 12.06.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Гефест Груп" приймає на себе зобов'язання по ремонтно-відновлювальній герметизації стиків панелей к.230А/2010 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.151-152, т.2);

- договір субпідряду №0307/1 від 03.06.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Гефест Груп" приймає на себе зобов'язання по поточному ремонту чоловічої душової к.203 2-й поверх на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.153-154, т.2);

- договір субпідряду №0507/1 від 05.06.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Гефест Груп" приймає на себе зобов'язання по заміні віконних блоків, підвіконних дощок, відлив, ремонт внутрішніх і зовнішніх відкосів к.230А/210 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.155-156, т.2);

- договір субпідряду №1507/1 від 15.07.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Гефест Груп" приймає на себе зобов'язання по заміні віконних блоків, підвіконних дощок, відлив, ремонт внутрішніх і зовнішніх відкосів к.230А/210 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.157-158, т.2);

- договір субпідряду №2506/1 від 25.06.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "Лада-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Гефест Груп" приймає на себе зобов'язання по заміні віконних блоків в к.214 (ортопедичне відділення, зубний кабінет) на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.159-161, т.2).

На підтвердження документального здійснення господарської операції позивачем з ТОВ «Гефест Груп» до матеріалів справи надано:

- податкові накладні: № 652 від 02.07.2013 на суму 5082,17 грн.; № 653 від 08.07.2013 на суму 10301,95 грн.; № 654 від 31.07.2013 на суму 28883,70 грн.; № 655 від 01.07.2013 на суму 56615,69 грн.; № 656 від 02.07.2013 на суму 48126,57 грн.; № 657 від 03.07.2013 на суму 40993,48 грн.; № 658 від 30.07.2013 на суму 43632,00 грн.; № 659 від 31.07.2013 на суму 55104,00 грн. (а.с.162-169, т.2);

- акти виконаних робіт: № 1 від 01.07.2013 на суму 56615,69 грн.; № 2 від 02.07.2013 на суму 48126,57 грн.; № 3 від 03.07.2013 на суму 40993,48 грн.; № 1 від 30.07.2013 на суму 43632,00 грн.; № 2 від 31.07.2013 на суму 55104,00 грн.; б/н від 31.07.2013 на суму 34660,44 грн.; б/н від 08.07.2013 на суму 10301,95 грн.; б/н від 02.07.2013 на суму 5082,17 грн.(а.с.170-189, т.2);

- платіжні документи: платіжне доручення № 594 від 11.12.2013 на суму 29815,70 грн.; платіжне доручення № 593 від 11.12.2013 на суму 59877,23 грн.(а.с.190-191,т.2).

Також судом досліджено, що між ТОВ «ЛАДА-ЛТД» та ТОВ «Бруно-плюс»» було укладено наступні договори:

- договір субпідряду №1305/1 від 13.05.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по ремонту чоловічої душової на третьому поверсі цеху 657 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.92-94, т.2);

- договір субпідряду №1804/1 від 18.04.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по поточному ремонту фасаду к. 230А/210 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.95-96, т.2);

- договір субпідряду №0504/1 від 05.04.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по зовнішньому ремонту віконного откосу к. 203/1 ц. 657 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.97-98, т.2);

- договір субпідряду №2005/1 від 20.05.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по заміні віконних блоків в к.203 ц. 657 (метрологія третій поверх) на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.99-100, т.2);

- договір субпідряду №3005/1 від 30.05.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по заміні ролетти вхідної двері (а.с.101-102, т.2);

- договір субпідряду №2006/3 від 20.06.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по встановленню окремого входу в офіс за адресою м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 2а (а.с.103-105, т.2);

- договір субпідряду №0305/1 від 03.05.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "Бруно-Плюс" приймає на себе зобов'язання по герметизації стиків панелі перекриття з.д. платформ (а.с.106-107, т.2);

На підтвердження документального здійснення господарської операції позивачем з ТОВ «Бруно-плюс» до матеріалів справи надано:

- податкові накладні: № 374 від 15.05.2013 на суму 5828,40 грн.; № 414 від 15.05.2013 на суму 59854.50 грн.; № 415 від 16.05.2013 на суму 59854.50 грн.; № 416 від 29.05.2013 на суму 42525,60 грн.; № 417 від 30.05.2013 на суму 29637,60 грн.; № 418 від 31.05.2013 на суму 37939,20 грн.; № 419 від 31.05.2013 на суму 40017,60 грн.; № 420 від 31.05.2013 на суму 3619,00 грн.; № 473 від 26.06.2013 на суму 21341,00 грн.; № 474 від 27.06.2013 на суму 41202,20 грн. (а.с.108-117, т.2);

- акти виконаних робіт: б/н від 15.05.2013 на суму 5828,40 грн.; № 2 від 16.05.2013 на суму 59854,50 грн.; № 1 від 15.05.2013 на суму 59854,50 грн.; № 2 від 31.05.2013 на суму 37939,20 грн.; № 1 від 30.05.2013 на суму 29637,60 грн.; № 1 від 27.06.2013 на суму 21341,00 грн.; № 2 від 27.06.2013 на суму 41202,20 грн.; б/н від 31.05.2013 на суму 3619,00 грн.; б/н від 29.05.2013 на суму 42525,60 грн.; б/н від 31.05.2013 на суму 40017,60 грн. (а.с.118-140, т.2);

- платіжні документи: платіжне доручення № 429 від 10.б9.2013 на суму 5828,40 грн.; платіжне доручення № 430 від 10.09.20ІЗр.на суму 55000,00 грн.; платіжне доручення № 563 від 05.12.2013 на суму 32400,00 грн.; платіжне доручення № 565 від 06.12.2013 на суму 26066,80 грн.; платіжне доручення № 566 від 06.12.2013 на суму 9063,00 грн.; платіжне доручення № 576 від 09.12.2013 на суму 40017.60 грн.; платіжне доручення № 577 від 09.12.2013 на суму 6700,00 грн.; платіжне доручення № 578 від 09.12.2013р.на суму 1282,40 грн.; платіжне доручення № 584 від 10.12.2013 на суму 18450,00 грн.; платіжне доручення № 587 від 10.12.2013 на суму 18450,00 грн.; платіжне доручення № 576 від 09.12.2013 на суму 40017,60 грн.; платіжне доручення № 577 від 09.12.2013 на суму 6700.00 грн.; платіжне доручення № 578 від 09.12.2013 на суму 1282,40 грн.; платіжне доручення № 546 від 11.12.2013 на суму 18943,20 грн.; платіжне доручення № 547 від 11.12.2013 на суму 46660,00 грн. (а.с.141-150, т.2).

Окрім того, судом досліджено договірні відносини ТОВ «ЛАДА-ЛТД» та ТОВ «ВЗЛЕТ-ЕРА», зокрема, між товариствами укладено наступні договори:

- договір субпідряду №1401/1 від 14.01.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА" приймає на себе зобов'язання по ремонту чоловічої душової к. 203 ц. 657 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.39-40, т.2);

- договір субпідряду №0401/1 від 04.01.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА" приймає на себе зобов'язання по ремонту чоловічої душової к. 203 ц. 657 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.41-42, т.2);

- договір субпідряду №0110/2 від 01.10.2012 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, с субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА" приймає на себе зобов'язання по ремонту даху к. 230 ц. 610 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ"Мотор Січ" (а.с.43-44, т.2);

- договір про надання посередницьких послуг №0301/1 від 03.01.2013 відповідно до якого регулюються правовідносини надання послуг виконавцем - Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА", замовнику - "ЛАДА-ЛТД" (а.с. 45, т.2);

- договір субпідряду №2501/1 від 25.01.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА" приймає на себе зобов'язання по поточному ремонту санвузлів та душових на 1 поверсі ц. 657 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с.46-47, т.2);

- договір субпідряду №0401/2 від 04.01.2013 відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" - підрядник доручає, а субпідрядник Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЗЛЕТ-ЕРА" приймає на себе зобов'язання по заміні віконних блоків в к. 230А/210 на ОП ЗМЗ ім. Омельченка АТ "Мотор Січ" (а.с. 48-49,т.2).

На підтвердження документального здійснення господарської операції позивачем з ТОВ «ВЗЛЕТ-ЕРА» до матеріалів справи надано:

податкові накладні: № 573 від 11.01.2013 на суму 41960,00 грн.; № 574 від 25.01.2013 на суму 11403,55 грн.; № 575 від 28.01.2013 на суму 56002,13 грн.; № 576 від 29.01.2013 на суму 42073,91 грн.; № 577 від 30.01.2013 на суму 34073,12 грн.; № 578 від 31.01.2013 на суму 22319,45 грн.; № 579 від 31.01.2013 на суму 38977,12 грн.; № 320 від 17.01.2013 на суму 2400,00 грн.; № 321 від 17.01.2013 на суму 3600,00 грн.; № 322 від 17.01.2013 на суму 1200.00 грн. (а.с.69-78, т.2);

- акти виконаних робіт: акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 577 від 31.01.2013 на суму 38977,12 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 573 від 28.01.2013 на суму 56002,13 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 574 від 29.01.2013 на суму 42073,91 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 575 від 30.01.2013 на суму 34073,12 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 571 від 11.01.2013 на суму 41960,00 грн.; акт здачі-прийняття робіт № 294 від 17.01.2013 на суму 1200,00 грн.; акт здачі-прийняття робіт № 293 від 17.01.2013 на суму 3600,00 грн.; акт здачі-прийняття робіт № 292 від 17.01.2013 на суму 2400,00 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 572 від 25.01.2013 на суму 11403,55 грн.; акт прийняття виконаних субпідрядних робіт № 576 від 31.01.2013 на суму 22319,45 грн. (а.с.50-68, т.2);

- платіжні документи: платіжне доручення № 141 від 10.04.2013 на суму 590,72 грн.; платіжне доручення № 140 від 10.04.2013 на суму 14400,00 грн.; платіжне доручення № 139 від 10.04.2013 на суму 38977,12 грн. платіжне доручення № 138 від 10.04.2013 на суму 22319,45 грн.; платіжне доручення № 137 від 10.04.2013 на суму 1712,71 грн.; платіжне доручення № 133 від 09.04.2013 на суму 11240,00 грн. платіжне доручення № 132 від 08.04.2013 на суму 2500,00 грн.; платіжне доручення № 126 від 08.04.2013 на суму 65536,45 грн.; платіжне доручення № 112 від 04.04.2013 на суму 3340,00 грн.; платіжне доручення № 111 від 04.04.2013 на суму 41960,00 грн.; платіжне доручення № 111 від 29.03.2013 на суму 1500,00 грн.; платіжне доручення № 102 від 29.03.2013 на суму 36700,00 грн.; платіжне доручення № 62 від 14.03.2013 на суму 27900,00 грн.; платіжне доручення № 63 від 14.03.2013 на суму 23900,00 грн.; платіжне доручення № 64 від 14.03.2013 на суму 7200,00 грн. (а.с.79-91, т.2).

Як встановлено із матеріалів справи, господарські правовідносини з ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп" оформлені позивачем належним чином, а фактичне здійснення операцій з постачання послуг підтверджується належними первинними документами та документами податкової звітності.

Відповідачем не було надано рішення суду у цивільній чи господарській справі, вирок суду у кримінальній справі або іншого належного доказу на підтвердження нікчемності правочинів Товариства з обмеженою відповідальністю "Лада-ЛТД" при здійсненні господарських операцій з ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп".

Не надано також добутих у визначений процесуальним законодавством спосіб доказів підробки документів або складання фіктивних документів на підтвердження здійснених позивачем господарських операцій. Отже, відповідачем не надано доказів неможливості здійснення реальності операцій між позивачем та його прямими контрагентами - ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп".

В акті перевірки №372/22-12/20470713 від 12.05.2014 податковий орган посилається на те, що ПП "Ватер-Шпаг" (код за ЄДРПОУ 32257266) за січень 2013 року; ТОВ "Бруно - Плюс" (код за ЄДРПОУ 38489805) за травень - червень 2013 року; ПП "Ванцдорф Компані" (код за ЄДРПОУ 38347454) за липень 2013 року; ТОВ "Гефест Груп" (код за ЄДРПОУ 38546040) за липень 2013 року здійснювали діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам, використовуючи при цьому фінансово - грошові потоки контрагентів, які не виконують своїх податкових зобов'язань.

Податковий орган робить висновок про те, що правовідносини Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАДА-ЛТД" з його контрагентами є фіктивними правочинами, та такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювались цими правочинами, оскільки на думку контролюючого органу контрагентами позивача порушувалось податкове законодавство в розрізі податкового обліку.

Однак з цього приводу суд зазначає, що Податковий кодекс України для платників податків не передбачає а ні обов'язок, а ні право вимагати від контрагентів-постачальників будь-яких відомостей достовірності його державної реєстрації як СПД, реєстрації платником податків, "податкових взаємовідносин" з бюджетом, ведення податкового обліку, подання декларацій, тощо.

Як видно з акту перевірки відповідачем досліджені первинні документи, які підтверджують постачання товару від ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп": договори з контрагентами, акти прийому-передачі робіт; товарно-транспорті документи; платіжні документи, які підтверджують факт оплати товару; акти виконаних робіт; рахунки-фактур; видаткові накладні; податкові накладні, та інші.

Тобто, зазначені документи підтверджують реальність господарських операцій із вказаними контрагентами - фактичне отримання товарів/послуг/робіт Товариством з обмеженою відповідальністю "Лада-ЛТД".

Вказані ж в акті висновки є суто суб'єктивною думкою державного податкового ревізора-інспектора, оскільки були зроблені за відсутності інформації, яка надається в передбаченому законодавством порядку.

У зв'язку з цим слід зазначити, що одним з основних завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю дотримання податкового законодавства і надання роз'яснень законодавства з питань оподаткування платникам податків. Жодним законом не передбачено право органу державної податкової служби самостійно, в позасудовому порядку, визнавати нікчемними (фіктивними) правочини і дані, вказані платником податків в податкових деклараціях.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що зміст угод, укладених між позивачем та ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп", не суперечить актам цивільного законодавства, а відповідач не надав доказів, які б підтверджували, що зміст угод не відповідає дійсним намірам сторін щодо набуття цивільних прав і обов'язків та створення правових наслідків, що обумовлюються цими правочинами.

Головною підставою вважати правочин нікчемним являється її недійсність, встановлена законом. Саме законом, а не актами, які б факти в цьому акті не були відображені.

За вимогами цивільного законодавства існує презумпція правомірності правочину (ст. 204 ЦК України). Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Зазначена норма недійсність господарського зобов'язання пов'язує з наступним: невідповідністю його змісту вимогам закону; наявністю мети, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства; укладенням учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним із них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності).

Відповідно до статті 228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.

Відповідачем не надано доказів, а так само не було встановлено у судовому засіданні фактів порушення конституційних прав чи свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконного володіння ним внаслідок укладання та виконання позивачем та ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп" правочинів.

Тобто, податковим органом не доведено, а судом також не встановлено, наявності мети, завідомо суперечної інтересам держави і суспільства, а також існування умислу у позивача чи його контрагентів, як обов'язкової ознаки для визнання правочину. Хоча факт порушення публічного порядку повинен бути доведеним певними засобами доказування.

ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області також не було обґрунтовано належним чином і не доведено у встановленому законом порядку, що угоди порушують публічний порядок, суперечать моральним засадам суспільства та спрямовані на заволодіння майном держави.

Крім того, слід звернути увагу, що відповідно до ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Нормативними актами України не передбачена відповідальність юридичної особи за зобов'язаннями іншої юридичної особи, в тому числі за податковими зобов'язаннями.

Суд вважає за необхідне зазначити, що добросовісний платник податків, який в силу покладеного на нього законом обов'язку щодо сплати податків, зборів вступає у зв'язку з цим у відповідні правовідносини з державою, не може нести відповідальність за невиконання чи неналежне виконання такого обов'язку іншими платниками податків.

При придбанні товару/послуг/робіт покупець зобов'язаний лише сплатити відповідну суму податку на додану вартість продавцю в ціні товару, який зобов'язаний внести цю суму податку на додану вартість до бюджету і у випадку невиконання свого обов'язку понести за це відповідальність.

Слід врахувати і те, що якщо контрагенти не виконували свої зобов'язання перед державою та податковим органом, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме щодо цієї особи. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення добросовісного платника податку права на віднесення сплачених ним у ціні виконаних робіт сум податку на додану вартість до податкового кредиту, якщо останній виконував усі передбачені законом умови щодо цього та має всі документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.

Проте, слід зазначити, що в разі наявності у контролюючого органу інформації щодо порушення окремим платником податків податкового законодавства, негативні наслідки повинні застосовуватися саме щодо цієї особи.

Згідно ст.1 Закону України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого Протоколу та Протоколів 2, 4, 7, 11 до Конвенції" ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 року, Україна визнала джерелом права рішення Європейського суду з прав людини, а також юрисдикцію цього суду в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції. Рішення Європейського суду є частиною національного законодавства і є обов'язковим для правозастосування органами правосуддя.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 22 січня 2009 року у справі "Булвес" АД проти Болгарії (заява №3991/03) визначено, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз, а також сплачувати пеню. На думку Європейського суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватись між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.

Також, у п. 38 рішення Європейського суду з прав людини від 9 січня 2007 року у справі "Інтерсплав проти України" (заява N 803/02) зазначено, що на думку суду, коли державні органи володіють будь-якою інформацією про зловживання у системі відшкодування ПДВ, що здійснюються конкретною кампанією, вони можуть вжити відповідних заходів з метою запобігання або усунення таких зловживань. Суд, однак, не може прийняти зауваження Уряду щодо загальної практики з відшкодування ПДВ за відсутності будь-яких ознак, які б вказували на те, що заявник був безпосередньо залучений до таких зловживань.

Суд звертає увагу, що при дослідженні факту здійснення господарських операцій, що були підставою для формування витрат платника податків, оцінювати слід відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовано дані податкового обліку.

За приписами пп.134.1.1-134.1.2 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу; дохід (прибуток) нерезидента, що підлягає оподаткуванню згідно зі статтею 160 цього Кодексу, з джерелом походження з України.

Як зазначено у п.138.1 ст.138 Податкового кодексу України, витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із: витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6-138.9, підпунктами 138.10.2-138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті: інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу; крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Відповідно до п.138.2 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу. У разі якщо платник податку здійснює виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва за умови, що договорами, укладеними на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапної їх здачі, до витрат звітного податкового періоду включаються витрати, пов'язані з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг у цьому періоді. Платник податку для визначення об'єкта оподаткування має право на врахування витрат, підтверджених документами, що складені нерезидентами відповідно до правил інших країн.

Пунктом 138.8 ст. 138 ПК України встановлено, що собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: прямих матеріальних витрат; прямих витрат на оплату праці; амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну).

Згідно з пп.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат: витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку. У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу державної податкової служби та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов'язань за звітний податковий період. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження такої заяви до органу державної податкової служби, митного органу. Якщо платник податку поновить зазначені документи в наступних податкових періодах, підтверджені витрати включаються до витрат за податковий період, на який припадає таке поновлення.

З урахуванням товарності господарських операцій здійснених ТОВ "ЛАДА-ЛТД" з контрагентами ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп", позивачем вірно віднесені видатки на придбання послуг при визначенні валових витрат і об'єкту оподаткування за відповідний період.

Стосовно посилань відповідача на те, що позивачем не надано доказів того, яким чином здійснювалось навантаження та розвантаження товару, підтвердження наявності основних фондів, у тому числі: транспортних засобів, машин, механізмів, а також доказів того, якими саме особами здійснювався прийом придбаних ТМЦ, оскільки згідно договорів про перевезення товару, саме за позивачем закріплений обов'язок організовувати за свій рахунок навантаження та вивантаження товару, а також доказів включення підприємством до складу податкового кредиту та доказів відображення у реєстрі отриманих податкових накладних за відповідний період, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997, товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу, а товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Згідно із п. 11.1, 11.3, 11.4, 11.5, 11.7 вказаних правил основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається. Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.

Разом з тим, вказані правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні не встановлюють правил податкового обліку платників податку, а лише встановлюють права, обов'язки та відповідальність власників автомобільного транспорту (перевізників). При цьому, документи обумовлені вказаними правилами, зокрема, товарно-транспортна накладна та подорожній лист, не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей.

Наявність чи відсутність товарно-транспортних накладних є лише дотриманням чи порушенням тільки правил перевезень автомобільним транспортом, які не пов'язані з дотриманням вимог податкового законодавства. Відтак відсутність товарно-транспортних накладних не є самодостатнім аргументом, що свідчить про фіктивність операції чи просто порушення податкового законодавства.

Суд наголошує, що наявність документів, які підтверджують фактичне отримання товару та його використання у власній господарській діяльності є підставою для висновку про реальність здійснення господарської операції.

Висновки податкового органу про нереальність господарських операцій через відсутність товарно-транспортних накладних спростовуються наданими позивачем податковими та видатковими накладними, актами приймання-передачі, реєстрами отриманих та виданих податкових накладних, картками рахунку, платіжними дорученнями, товарно-транспортними накладними, подорожніми листами, посвідченнями про відрядження, заявками на перевезення вантажів автотранспортом.

Отже, зазначені обставини не можуть бути підставами для позбавлення позивача права на формування податкового кредиту.

Згідно з пп.14.1.181 п.14.1 ст.14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до п.198.1 ст.198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Положеннями п.198.2 ст.198 ПК України передбачено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Згідно п.198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.198.6 ст.198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У п.201.1 ст.201 ПК України вказано, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.

Згідно з п.201.10 ст.201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

За правилами п. 201.4 ст.201 ПК України встановлено, що податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Відповідно до п.п. 201.6 та 201.8 ст.201 ПК України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу

Таким чином, виходячи із приписів вищевказаних норм Податкового кодексу України, податкова накладна є документом, який підтверджує фактичну сплату покупцем податку на додану вартість у ціні товару, та надає право на формування податкового кредиту платника податків-покупця. І лише придбання товарів (послуг, робіт), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності платника податку, відсутність податкової накладної та складання податкової накладної особою, що не зареєстрована як платник ПДВ, позбавляють платника податку права на включення до податкового кредиту сплачених (нарахованих) сум податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат.

Відтак, податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість має бути підтверджений належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.

Враховуючи наявність у позивача податкових накладних, документів на (про) оплату придбаного товару (послуг), приймаючи до уваги, що зазначені документи не визнані недійсними, будь-яких посилань щодо невідповідності порядку їх оформлення вимогам Податкового кодексу України акт перевірки не містить, ТОВ "ЛАДА-ЛТД" цілком правомірно включило суми до витрат до складу податкового кредиту, оскільки його право на податковий кредит та витрати підтверджується єдиними і належними, з точки зору діючого законодавства, доказами.

З огляду на викладене, доводи відповідача про допущені з боку позивача порушення вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з контрагентами спростовані дослідженими у судових засіданнях доказами.

Врахувавши вимоги ухвали Вищого адміністративного суду по справі №808/5727/14 від 30.12.2015 щодо необхідності з'ясування всіх обставин справи, дослідити обставини, що підтверджують або спростовують реальність здійснення самих господарських операцій між позивачем та контрагентами, судом запропоновано позивачу надати докази для дослідження дійсності господарських операцій та руху активів.

Матеріали справи містять завірені копії первинних документів, що підтверджують реалізацію позивачем товару (робіт, послуг) придбаних у ТОВ «Нові Рішення-2013», ПП «Ванцдорф Компані», ПП «Ватер-Шпаг», ТОВ «Бруно Плюс», ТОВ «Гефест Груп» на користь покупців (замовників) та операцій, з яких позивачем були сплачені податок на прибуток та податок на додану вартість у 2013 році, а саме: договори підряду, локальні кошториси, підсумкові відомості ресурсів, розрахунки витрат, довідки про вартість, акти приймання робіт, платіжні доручення та інше (а.с.26-258, т.4; а.с.1-149, т.5).

Судом досліджено, що на момент здійснення господарських операцій контрагенти позивача були належним чином зареєстровані як суб'єкти господарювання у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та платником ПДВ, що не заперечується податковим органом.

Податковим органом не надано належних доказів на підтвердження того, що контрагенти позивача не мали адміністративно-господарських можливостей на виконання господарських зобов'язань по господарських операціях на час їх виконання, відсутності фактичних дій, спрямованих на виконання взятих зобов'язань чи відсутність можливостей залучення до виконання зобов'язань третіх осіб.

Контрагенти позивача, що здійснювали субпідрядні роботи, які вимагають наявності ліцензії, -ТОВ «Бруно Плюс», ТОВ «Гефест Груп» - відповідно до відомостей Державного реєстру виданих та отриманих ліцензій, що міститься на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України, мали на момент виконання робіт будівельні ліцензії. Інші контрагенти позивача здійснювали роботи та послуги (вивіз сміття, поставка щебню, посередницькі послуги тощо), які не вимагають наявності будівельної ліцензії.

Акт від 12.05.2014 № 372/22-12/20470713 не містить будь-яких обставин та доказів щодо порушення контрагентами позивача норм податкового законодавства, а лише зазначено, що у зв'язку із неможливістю проведення зустрічної звірки не встановлено факти реального здійснення господарських операцій контрагентів за періоди, що перевірялись, а відтак поставлені під сумнів всі господарські операції, здійснені останніми з позивачем.

Проте, слід зазначити, що доводи, визначені в акті перевірки спростовані наданою позивачем судовою практикою, відповідно до якої контрагенти позивача ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп" оскаржували дії контролюючих органів з проведення перевірок та складання актів з висновками про нереальність та ознак фіктивності цих підприємств (а.с.86-147, т.3).

Таким чином, відповідачем в акті перевірки було використано як підставу висновків щодо фіктивності господарських операцій позивача з його контрагентами акти про неможливість проведення зустрічної звірки, які за рішенням судів, що набрали законної сили, повинні бути виключені з інформаційних баз податкових органів.

Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що у провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебувала справа №808/4062/14 за адміністративним позовом ТОВ «ЛАДА-ЛТД» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 25.02.2014 № 0000602211.

Оскаржуване податкове повідомлення-рішення було винесено за результатами документальної позапланової виїзної перевірки позивача з питання дотримання вимог діючого податкового, валютного та іншого законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Нові рішення-2013» за період квітень 2013 року, ПП «Ванцдорф Компані» за період червень 2013 року. Позовні вимоги ТОВ «ЛАДА-ЛТД» були задоволені в повному обсязі та підтримані судами апеляційної та касаційної інстанцій. При розгляді справи судом було досліджено та встановлено дійсність господарських операцій між ТОВ «ЛАДА-ЛТД» та ТОВ «Нові рішення-2013», ПП «Ванцдорф Компані» за перевірений період за податком на додану вартість.

Виходячи з викладеного, реальність господарських операцій між позивачем та зазначеними контрагентами вже була предметом дослідження судом, перевірена ним та підтверджена.

Відповідно до п. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доводяться при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті ж особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що проведені господарські операції мають реальний цикл походження товару, зміни у стані активів учасників договірних відносин, у повному обсязі підтверджені належним чином оформленими бухгалтерськими документами, використані в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності, з метою отримання економічної вигоди та прибутку, що фактично і досягнуто, мали як базу так і об'єкт оподаткування податком на додану вартість та податком на прибуток.

За придбані товари та послуги позивач повністю розрахувався, в тому числі сплатив податок на додану вартість в ціні продукції, робіт. Податкова інспекція не заперечує що податок на додану вартість перерахований контрагентами до бюджету.

З огляду на викладене, доводи відповідача про допущені з боку позивача порушення вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з контрагентами спростовані дослідженими у судових засіданнях доказами.

Таким чином, висновки податкового органу про заниження підприємством за січень, травень, червень, липень 2013 року податку на додану вартість в сумі 186800 грн., податку на прибуток всього в сумі 288117 грн., у тому числі за 2013 рік у сумі 2888117 грн. по взаємовідносинам з ТОВ "Нові Рішення-2013", ПП "Ванцдорф Компані", ПП "Ватер-Шпаг", ТОВ "Бруно Плюс", ТОВ "Гефест Груп" мають характер припущень та є необґрунтованими, а відтак, не можуть бути покладені в основу спірних податкових повідомленнь-рішеннь.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності дійшов висновку, що відповідачем не доведено законність та обґрунтованість оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, докази позивача не спростовані, тому з огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно із ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 94, 158, 160, 161, 162, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАДА-ЛТД» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області від 30.05.2014 №0002112212 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 360146,25грн., у тому числі 288117,00грн. - за основним платежем та 72029,25грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області від 30.05.2014 №0002102212 про визначення суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 280200,00грн., у тому числі 186800,00грн. - за основним платежем та 93400,00грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (69069, м.Запоріжжя, вул. Бородінська, 1-а, ЄДРПОУ 39491003) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАДА-ЛТД» (вул.Дніпропетровське шосе, буд.11, м.Запоріжжя, 69069, ЄДРПОУ 20470713) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий

Дата ухвалення рішення12.09.2016
Оприлюднено28.09.2016
Номер документу61387552
СудочинствоАдміністративне