Справа № 131/1668/16-ц
2016 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2016 р.
Іллінецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Шелюховського М.В.
при секретарі самарській Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданнів в м. Іллінці справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради Іллінецького району Вінницької області, ОСОБА_4, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
До Іллінецького районного суду надійшла позовна заява в якій вказано, що 15 червня 2002 року у віці 79 років в с. Копіївка, Іллінецького району Зіяницької області померла ОСОБА_5, про що 17 червня 2002 року виконавчим комітетом ОСОБА_3 сільської ради Іллінецького району Вінницької області складено відповідний актовий запис № 9.
Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,0343 га., кадастровий номер 0521283400:02:000:0089, нормативною горошовою оцінкою 20955,58 гривень, розташованої на території ОСОБА_3 сільської ради Іллінецького району Вінницької області, яка належала ОСОБА_5 у відповідності до розпорядження Іллінецької районної державної адміністрації від 28 березня 2006 року № 114.
За життя спадкодавець зробила особисте розпорядження на випадок своєї смерті у вигляді заповіту. Так, у відповідності до заповіту посвідченого ОСОБА_6, секретарем виконкому ОСОБА_3 сільської ради від 04 червня 2002 року, реєстр №26 ОСОБА_5 заповіла усе своє майно, у тому числі і земельну ділянку своїй дочці ОСОБА_7.
ОСОБА_7 в порядку статті 549 ЦК Української PCP ( в редакції 1963 року ) прийняла спадкове майно вступивши в управління та володіння ним. Спадкове майно на підставі Сертифікату про право на земельну частку ( пай ) спадкоємець передала в оренду ТОВ «Мисливський край». Таке підтверджується витягом з Державного земельну кадастру про земельну ділянку.
Факт родинних відносин між спадкодавцем ОСОБА_5 та ОСОБА_7 підтверджується свідоцтвом про народження спадкоємця, виданого Коліївською сільською радою Дашівського району Вінницької області 26 березня 1949 року серії ЯУ № 151578. Різниця в прізвищах пояснюється укладенням спадкоємцем шлюбу та вибором прізвища чоловіка, що в свою чергу підтверджується свідоцтвом про одруження видане Іллінецьким РАГЦ 02 березня 1971 року серії І-АБ№ 044386.
Натомість, належним чином спадкоємець ОСОБА_7 за життя не встигла оформити свої спадкові права з причин затяжної хвороби та відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку у формі Державного акта на право власності на земельну ділянку. Такий документ неможливо було виготовити на спадкодавця з огляду на вимоги статті 25 ЦК України та прийняття рішення у формі розпорядження Іллінецькою РДА, про безоплатну передачу земельних ділянок власникам сертифікатів з подальшим виготовленням Державних актів після смерті ОСОБА_8 лише у 2006 році. Сертифікат на право на земельну частку ( пай ) було втрачено ще за життя спадкодавця.
ОСОБА_7 померла 01 березня 2014 року у віці 64 роки в м. Іллінці Вінницької області, про що відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Іллінецького районного управління юстиції у Вінницькій області 04 березня 2014 року складено відповідний актовий запис № 30.
Після смерті вказаного спадкодавця відкрилася спадщина, яка складається з тієї ж самої земельної ділянки. ОСОБА_7 за життя не склала заповіту на випадок своєї смерті а тому спадщину слід приймати за законом. Єдиними спадкоємцями за законом в межах вимог статті 1261 ЦК України є діти спадкодавця. Це позивач ОСОБА_2 та ОСОБА_4, визначений відповідачем по справі.
ОСОБА_2 прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Таке підтверджується відомостями про зареєстроване місце проживання позивача зазначене в її паспорті та відомостями з домової книги для прописки громадян, проживаючих ІНФОРМАЦІЯ_1.
Факт належності ОСОБА_9, а від так і ОСОБА_7 вказаної земельної ділянки сільськогосподарського призначення підтверджується ^впорядженням Іллінецької РДА від 28 березня 2006 року за № 114 з додатками, про л~зердження технічної документації із землеустрою та безкоштовної передачі у власність земельні ділянки в розмірах земельних часток ( паїв ) громадянам - власникам сертифікатів на території Коліївської сільської ради із земель КСП ім. Гонти.
В Додатку 2 до вказаного розпорядження за номером 22 зазначено анкетні данні ОСОБА_5 з подальшим відображенням порядкового номера земельної ділянки та її площі. Таким чином останні на правовій підставі є власником об’єкта нерухомості, який може бути успадкованим спадкоємцями.
Обставини викладені в позовній заяві підтверджуються паспортом та ідентифікаційним номером позивача, свідоцтвом про смерть ОСОБА_5, свідоцтвом про народження та свідоцтвом про одруження з подальшим вибором прізвища чоловіка ОСОБА_7, свідоцтвом про смерть ОСОБА_7, свідоцтвом про народження спадкоємця - позивача по справі, домовою книгою з відображенням осіб зареєстрованих в будинку, копією паспорта ОСОБА_7 та ідентифікаційним номером, довідкою про причини смерті ОСОБА_7, розпорядженням Іллінецької РДА з додатками, витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, довіреністю на представництво інтересів позивача, довідкою ОСОБА_3 сільської ради.
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з’явилась, проте своєю заявою просить справу розглянути без її участі, позовні вимоги просить задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради, Іллінецького району Вінницької області в судове засідання не з’явився, сільський голова подав до суду відповідного листа про розгляд справи за відсутності представника ради, позовні вимоги визнав повністю.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву в якій просить справу слухати у його відсутність, позовні вимоги визнає у повному обсязі.
За таких обставин суд вважає за можливе вирішити справу у відсутність сторін на підставі наявних у справі доказів і задовольнити позов ОСОБА_2 з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права, обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності зі ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається після смерті фізичної особи, або оголошення її померлою.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом
строку встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.
Відповідно до ч.2 ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.
Згідно ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Відповідно до п. 3.5 ухвали спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування»: набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі;погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку Державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку.
Позивачка протягом шестимісячного строку встановленого ст. 1270 ЦК України не заявили про відмову від спадщини.
Суд приходить до висновку, що за позивачами слід визнати право власності на спадкове майно, яке знаходиться на території ОСОБА_3 сільської ради, Іллінецького району, Вінницької області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 померлої 01 березня 2014 року в м. Іллінці.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1218, 1220, 1225, 1235, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст. 213-215, 218 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, народження 06 лютого 1971 року право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0343 га., кадастровий номер 0521283400:02:000:0089, нормативною грошовою оцінкою 20955,58 гривень, розташовану на території ОСОБА_3 сільської ради, Іллінецького району Вінницької області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 померлої 01 березня 2014 року в м. Іллінці.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення через Іллінецький районний суд.
Головуючий:
Суд | Іллінецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2016 |
Оприлюднено | 22.09.2016 |
Номер документу | 61395062 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іллінецький районний суд Вінницької області
Шелюховський М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні