Справа № 127/12260/16-ц
Провадження №2/148/619/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2016 року Тульчинський районний суд Вінницької області
в складі: судді Штифурко Л.А.
секретаря Лавренюк А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тульчин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та зобов’язання винити дії,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тульчинського районного суду Вінницької області знаходиться вище вказана цивільна справа.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Вінницькій області заявив клопотання про залишення позову ОСОБА_1 без розгляду, посилаючись на те, що останній повторно без поважних причин не з’явився в судове засідання.
Суд, вислухавши думку представника третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача , який повністю підтримав клопотання представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
За змістом ч. 1, ч. 2 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
За змістом ч. 1 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі мають право брати участь у судових засіданнях. Частина 2 даної статті визначає, що особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик. Судова повістка про виклик має бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до судового засідання, але не пізніше ніж за три дні до судового засідання.
В судове засідання 26 серпня 2016 року позивач ОСОБА_1 не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, з заявою про розгляд справи за його відсутності не звертався, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, згідно якого судова повістка вручена йому 22.08.2016 року. (а.с. 67а).
В судове засідання 19 вересня 2016 року позивач ОСОБА_1 повторно не з’явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, з заявою про відкладення судового засідання, чи розгляд справи за його відсутності не звертався, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення, згідно якого вбачається, що судова повістка вручена йому 02.09.2016 року. (а.с. 73).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 169 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених ст. 157 ЦПК України, у разі першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. А вже повторне неприбуття позивача за аналогічних підстав є наслідком залишення позовної заяви без розгляду (ч. 3 ст. 169 ЦПК України ).
За змістом п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
З огляду на викладене вище та приймаючи до уваги, що належним чином повідомлений позивач ОСОБА_1 повторно не 'зявився в судове засідання без поважних причин, з заявою про розгляд справи за його відсутності не звертався, суд вважає можливим залишити його позовну заяву без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ч. 3 ст. 169, п.3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та зобов’язання винити дії - залишити без розгляду.
Роз’яснити, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги через Тульчинський районний суд Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, а особами, які брали у часть у справі, але не були присутні під час проголошення ухвали, - протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя Л.А. Штифурко
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2016 |
Оприлюднено | 22.09.2016 |
Номер документу | 61395219 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Штифурко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні