Київський районний суд м. Полтави
Справа № 1609/10818/12
У Х В А Л А
19.12.2012 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави Шаповал Т.В. при секретарі Саєнко М.А. за участю слідчого з ОВС СУ ДПС у Полтавській області ОСОБА_1., розглянув клопотання слідчого з ОВС СУ ДПС у Полтавській області ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий з ОВС СУ ДПС у Полтавській області ОСОБА_1 звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів , які перебувають у володінні ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС.
В клопотанні вказував, що в провадженні СУ ДПС у Полтавській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32012180000000015 від 21 листопада 2012 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Встановлено, що в період 2010-2012 років службові особи ТОВ В«МеллісВ» (код ЄДРПОУ 32908714), ТОВ В«Грандторгбуд-123В» (код ЄДРПОУ 37636054), ТОВ В«Паладіум-УнігрупВ» (код ЄДРПОУ 37592536) з метою приховування об'єкту оподаткування внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів (платіжних банківських документів), відобразивши в них неіснуючі фінансово-господарські взаємовідносини з ОСОБА_2 (і.п.н.3018118919), ОСОБА_3 (і.п.н.3394910812), ОСОБА_4 (і.п.н.3252217710) в результаті чого вчинили службове підроблення.
Також посилався на те, що вдповідно до обліково-реєстраційних даних ТОВ В«МеллісВ» (код ЄДРПОУ 32908714) знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС та відповідно подає податкову звідність до ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС. Вказані документи мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні.
Просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС та вилучення оригіналів документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які складають банківську таємницю перебувають саме у володінні ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС, вони в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.
Крім того, необхідно дати розпорядження про надання можливості вилучення оригіналів документів, враховуючи, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В :
1. Надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС:
- Оригіналів матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ В«МеллісВ» (код ЄДРПОУ 32908714) з моменту взяття на облік або реєстрації в органах Державної податкової служби по 12.12.2012 рік.
- Оригіналів податкових декларацій ТОВ В«МеллісВ» (код ЄДРПОУ 32908714) з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємства та всіх додатків до них (у разі відсутності завірених копій роздрукованих з електронної бази ДПС) за період з 01.01.2009 року по 06.12.2012 року.
- Оригіналів податкових розрахунків сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків -фізичних осіб, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органом Державної податкової служби за місцем свого обліку.
2. Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
3. Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення.
4. Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали слідчий суддя на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя Т.В.Шаповал
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2012 |
Оприлюднено | 22.09.2016 |
Номер документу | 61404621 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Шаповал Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні