Вирок
від 08.09.2016 по справі 206/3771/16-к
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 206/3771/16-к

Провадження № 1-кп/206/199/16

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" вересня 2016 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпро кримінальне провадження № 12016040700000577 за обвинуваченням

- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпропетровська, громадянина України, не одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з неповною середньою освітою, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого в силу ст. 89 КК України,

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця смт. Любимівка Дніпропетровського району Дніпропетровської області, громадянина України, не одруженого, з неповною середньою освітою, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України,

сторони кримінального провадження:

прокурор - ОСОБА_7

представник потерпілого - ОСОБА_8 ,

обвинувачені - ОСОБА_3 , ОСОБА_6 ,

захисник-адвокат - ОСОБА_9 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 14.04.2016 року приблизно о 17 год. 30 хв. спільно із раніше знайомим йому ОСОБА_6 на автомобілі «ВАЗ 2105», д/з НОМЕР_1 під керуванням останнього, прибули до лісосмуги, розташованої поблизу АЗС «ЮКОН», за адресою: м. Дніпро, вул. Гаванська, 15д, де помітили чавунну засувку водопроводу 30ч66 ДУ 250, що належить Садівничому товариству «ВИНОГРАДНИК-4». В цей момент у ОСОБА_3 спільно із ОСОБА_6 раптово виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, за попередньою змовою групою осіб.

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна, у той же день та час, ОСОБА_3 , за попередньою змовою групою осіб, спільно із ОСОБА_6 , переконавшись, що за їх діями ніхто не спостерігає, діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом вільного доступу, за допомогою інструменту, що знаходився у вищевказаному автомобілі, демонтували і таємно викрали чавунну засувку водопроводу 30ч66 ДУ 250, що належить Садівничому товариству «ВИНОГРАДНИК-4», чим спричинили вказаному товариству, відповідно до висновку судово-товарознавчої експертизи №1486 від 29.06.2016 року, майнову шкоду в розмірі 4006,80 грн.

Заволодівши чужим майном, ОСОБА_3 спільно із ОСОБА_6 на автомобілі «ВАЗ 2105» д/з НОМЕР_1 залишили місце вчинення злочину, отримавши тим самим можливість розпоряджатися викраденим майном на власний розсуд.

В судовому засіданні ОСОБА_3 пояснив, що він разом з ОСОБА_6 14.04.2016 року розкрутили на чотирьох болтах залізну засувку у садовому товаристві та хотіли здати на металобрухт.

В судовому засіданні ОСОБА_6 пояснив, що він 14.04.2016 року заїхав до ОСОБА_3 на роботу, в їх поле зору попала залізна засувка, яку вони скрутили та хотіли здати у пункт прийому металобрухту, однак їх затримали працівники поліції.

Представник потерпілого ОСОБА_8 в судовому засіданні пояснила суду, що 14.04.2016 року до адміністрації товариства зателефонували та повідомили, що викрали засувку. Цивільний позов не заявляли, шкоду обвинуваченими відшкодовано в повному обсязі у процесі розгляду справи.

Свідок ОСОБА_10 в судовому засіданні пояснила суду, що вона є головою садового товариства «ВИНОГРАДНИК-4» та 14.04.2016 року побачила, що відсутня засувка, у зв`язку з чим викликала патрульних, оскільки вони з ОСОБА_8 побачили обвинувачених, які на автомобілі заїжджали в лісосмугу, де проходив трубопровод їх садового товариства.

Крім повного визнання своєї вини обвинуваченими, показів свідка та представника потерпілого, їх винуватість в інкримінованому кримінальному правопорушенні підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме:

- протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 14.04.2016 року (т. 1 а.п. 4);

-протоколом огляду від 14.04.2016 року з фототаблицею, відповідно до якого у багажнику автомобіля ВАЗ 2105, червоного кольору, державний номер НОМЕР_1 було виявлено, крім іншого, корпус засувки до водопроводу (т. 1 а.п. 7-9);

-висновком судово-товарознавчої експертизи № 1486 від 29.06.2016 року, відповідно до якого остаточна вартість чавунної засувки водопроводу 30ч66ДУ250 з врахуванням зносу станом цін на 14.04.2016 року складає 4006,80 гривень (т. 1 а.п. 66-69);

-протоколом огляду місця події від 29.06.2016 року з фото таблицею, відповідно до якого було проведено огляд ділянки місцевості, що розташована у лісосмузі, поблизу АЗС «ЮКОН», що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Гаванська, 15Д, де трубопровід, що веде від р. Дніпро до садового товариства «Виноградник 4» за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Садова, 91, на якому виявлено механічні зміни у вигляді вварення фрагменту труби іншого діаметру довжиною близька 0,5 м. (т. 1 а.п. 100-105).

Оцінюючи зібрані та досліджені докази по кримінальному провадженню в їх сукупності, суд вважає, що вина обвинувачених в інкримінованому злочині знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні.

Суд вважає вину обвинуваченого ОСОБА_3 доведеною і кваліфікує його дії за ч. 2ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Суд вважає вину обвинуваченого ОСОБА_6 доведеною і кваліфікує його дії за ч. 2ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене за попередньою змовою групою осіб.

При призначенні обвинуваченому ОСОБА_3 покарання, суд згідно з вимогами ст. 12 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який відноситься до кримінальних правопорушень середньої тяжкості, дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий в силу ст. 89 КК України, на обліку у лікаря психіатра не перебуває, у лікаря нарколога перебуває з квітня 2014 року з діагнозом: «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів. Синдром залежності» та «Опійна наркоманія», за місцем проживання характеризується посередньо, має на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

При призначенні обвинуваченому ОСОБА_6 покарання, суд згідно з вимогами ст. 12 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який відноситься до кримінальних правопорушень середньої тяжкості, дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий, на обліку у лікаря психіатра та лікаря нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується посередньо.

Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_3 відповідно до ст. 66 КК України, є його щире каяття у вчиненому кримінальному правопорушенні.

Обставин, які обтяжують відповідно до ст. 67 КК України покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , в судового розгляду не встановлено.

Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_6 відповідно до ст. 66 КК України, є його щире каяття у вчиненому кримінальному правопорушенні.

Обставин, які обтяжують відповідно до ст. 67 КК України покарання обвинуваченого ОСОБА_6 , в ході судового розгляду не встановлено.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним і достатнім для виправлення і попередження вчинення нових злочинів призначити обвинуваченому ОСОБА_3 покарання в межах санкції ч. 2 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі.

Обвинуваченому ОСОБА_6 суд вважає необхідним і достатнім для виправлення і попередження вчинення нових злочинів призначити покарання в межах санкції ч. 2 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі.

Відповідно до вимог ст. 65 КК України щодо законності, справедливості, обгрунтованості та індивідуалізації покарання, п. 2 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24.10.2003 року № 7 (із змінами) «Про практику застосування судами кримінального покарання», суди повинні призначати покарання меш суворе особам, які щиро розкаялись у вчиненому, активно сприяли розкриттю злочину, тощо.

Приймаючи наявність обставин, які пом`якшують покарання, враховуючи ставлення самих обвинувачених до вчиненого злочину, добровільне відшкодування шкоди, суд приходить до висновку про те, що їх виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства і знаходить необхідним звільнити ОСОБА_3 та ОСОБА_6 від відбування покарання з випробуванням згідно ст. 75 КК України, поклавши обов`язки відповідно до ст. 76 КК України.

Суд приходить до висновку про відсутність підстав для обрання ОСОБА_3 та ОСОБА_6 запобіжного заходу до набрання вироком законної сили, оскільки клопотань від учасників судового провадження не надходило.

Питання про речові докази підлягає вирішенню в порядкуст. 100 КПК України.

Витрати, пов`язані з залученням експертів в кримінальному провадженні, підлягають стягненню з обвинувачених відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.110, 369, 371-374 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 та ОСОБА_6 , визнати винуватими у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, за яким призначити кожному покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробувальним терміном на 2 (два) роки та з покладенням на нього обов`язків, передбачених п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально виконавчої інспекції, повідомляти кримінально виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з`являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_6 від відбування призначеного покарання з випробувальним терміном на 2 (два) роки та з покладенням на нього обов`язків, передбачених п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально виконавчої інспекції, повідомляти кримінально виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з`являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

Стягнути з ОСОБА_3 та ОСОБА_6 солідарно на користь експертної установи - ФОП ОСОБА_11 , витрати за проведення судово-товарознавчої експертизи № 1486 від 29.06.2016 року у розмірі 150 грн.

Речові докази засувку водопроводу 3066 ДУ 250, передану на відповідальне зберігання ОСОБА_8 , передати у Садове товариство «Виноградник-4» за належністю; автомобліь ВАЗ 2105, червого кольору, д/з НОМЕР_1 , універсальний балонний ключ на 3 насадки, кейс з набором головок від 10 до 30 мм та 4 ключа для гайок, передані на зберігання ОСОБА_12 залишити останньому за належністю.

На вирок можуть бути подані апеляційні скарги протягом 30 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Самарський районний суд міста Дніпропетровська.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченим та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудСамарський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення08.09.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу61434932
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —206/3771/16-к

Ухвала від 08.07.2016

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Грицаюк Н. М.

Ухвала від 19.08.2016

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Грицаюк Н. М.

Вирок від 08.09.2016

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Грицаюк Н. М.

Ухвала від 04.07.2016

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Грицаюк Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні