Ухвала
від 21.09.2016 по справі 822/1797/16
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/1797/16

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 вересня 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., розглянувши матеріали справи за позовом публічного акціонерного товариства "Завод "Строммашина" до Хмельницького об`єднаного міського військового комісаріату Хмельницької області про визнання незаконним та скасування акту,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить визнати незаконним та скасувати акт про примусове відчуження або вилучення майна вих. № 586 від 17.02.2015 року та зобов`язати Міністерство оборони України в особі Хмельницького об`єднаного міського військового комісаріату Хмельницької області повернути незаконно вилучене майно, а саме - автокран КС3577 MAZ 5334, колір - синій, д.н.з. НОМЕР_1 , власнику майна публічному акціонерному товариству "Завод "Строммашина" (код ЄДРПОУ 05394966).

Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що у відкритті провадження за даним позовом необхідно відмовити враховуючи наступне.

Обов`язковою ознакою рішення суб`єкта владних повноважень, яке може бути оскаржене до суду, є те, що воно безпосередньо породжує певні правові наслідки для суб`єктів відповідних правовідносин і має обов`язковий характер.

В той же час, акти про вилучення, примусове відчуження або залучення транспортних засобів не породжують обов`язкових юридичних наслідків, а лише фіксують вчинені процесуальні дії відповідача під час виконання своїх службових обов`язків.

Відповідно до положень статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об`єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Примусове відчуження об`єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об`єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Відповідно до положень частин 1 та 7 статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов`язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно положень статті 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Зважаючи на викладене, якщо позивач вважає, що його право приватної власності порушено, він не позбавлений можливості звернутись до суду в порядку цивільного судочинства щодо вилучення свого майна із чужого незаконного володіння.

Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. 109 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом публічного акціонерного товариства "Завод "Строммашина" до Хмельницького об`єднаного міського військового комісаріату Хмельницької області про визнання незаконним та скасування акту.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.09.2016
Оприлюднено29.09.2022
Номер документу61455658
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/1797/16

Ухвала від 23.11.2016

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Білоус О.В.

Ухвала від 27.10.2016

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Білоус О.В.

Ухвала від 27.10.2016

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Білоус О.В.

Ухвала від 13.10.2016

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Білоус О.В.

Ухвала від 21.09.2016

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні